pierwszy tydzień po porodzie
Adobe Stock
Przygotowania do porodu

Aby dzień narodzin dziecka był naprawdę najpiękniejszym w życiu

Poród jest niezwykle intensywnym i ciężkim wysiłkiem dla organizmu kobiety. Dlatego tak ważne jest, byś w tym szczególnym momencie czuła się bezpiecznie i miała wokół siebie doświadczony i pełny empatii personel. Czy moment narodzin dziecka można… celebrować? Udowadniamy, że tak!

Dla przyszłej mamy najważniejsze jest to, żeby jej dziecko urodziło się zdrowe. Wpływ na to ma nie tylko ogólny stan zdrowotny rodziców i przebieg ciąży, ale także m.in. sposób i moment przyjścia dziecka na świat. Wizja potencjalnych komplikacji, bólu, strach przed trafieniem na zmęczony i przepracowany personel – wszystko to tworzy w głowie ciężarnej prawdziwą mieszankę wybuchową. A przecież dzień narodzin dziecka powinien być zwieńczeniem całej tej trudnej i niepewnej drogi – momentem radosnym, który chce się wspominać do późnej starości. Aby jednak tak się stało, a poród nie był traumatycznym doświadczeniem, koniecznie jest zapewnienie rodzącej komfortu na najwyższym poziomie. Pomocny w znalezieniu odpowiedniej placówki medycznej jest z całą pewnością ranking szpitali opracowany przez fundację Rodzić po Ludzku. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Szpital Medicover, co potwierdzają także opinie pacjentek.

Czego potrzebuje rodząca?

Aby dzień narodzin dziecka mógł zapisać się w pamięci matki jako najpiękniejszy w życiu, spełnionych musi być szereg elementów. Każdy jest równie ważny – choć z pozoru błahe może wydawać się to, jaki posiłek otrzyma ona po wysiłku, jakim jest wydanie dziecka na świat. Niewiele bowiem potrzeba, by czar prysł, a to, co miało być najcudowniejszym momentem, przerodziło się w smutne wspomnienie. Rodząca kobieta zdecydowanie potrzebuje bezpieczeństwa i pewności, że wokół niej znajdują się ludzie gotowi do pomocy, służący wiedzą i doświadczeniem, a także wsparciem, dobrym słowem i spokojem, który w tej chwili jest na wagę złota. Pewności, że wszystko będzie dobrze. Istotne jest również poszanowanie godności i zapewnienie kobiecie intymności – szacunek dla niej i partnera, który towarzyszy jej w tym wyjątkowym momencie.

Personel Medicover
mat. prasowe

Rodzić po Ludzku, czyli jak?

Nie bez powodu Szpital Medicover zajmuje pierwsze miejsce w rankingu Fundacji. Od 10 lat jest miejscem, w którym mamy w pełni bezpiecznych i komfortowych warunkach mogą urodzić swoje dzieci. W tym czasie w placówce przyjęto blisko 7100 porodów. Doświadczony zespół lekarzy, pielęgniarek i położnych na pierwszym miejscu stawia kobietę – po to, by dzień narodzin wspominała z uśmiechem na ustach. Pacjentki już wcześniej objęte są profesjonalną opieką w szkole rodzenia i wspólnie z położną przygotowują indywidualny plan porodu. Mają pewność, że w dniu porodu wokół niej nie będą krążyć po prostu ludzie w szpitalnych fartuchach, a przewodnicy, którzy pomogą jej przejść tę trudną i wyczerpującą drogę, jaką jest poród – już od momentu pierwszych skurczów, aż po wręczenie wypisu ze szpitala.

Decydując się na poród w Szpitalu Medicover nie musisz się obawiać, że na oddziale nie będzie miejsc i zostaniesz odesłana do innej placówki. Gwarancja przyjęcia o każdej porze dnia i nocy, obecność specjalistów i możliwość wykonania znieczulenia na życzenie, gdy tylko będzie potrzebne – to elementy, które zapewniają spokój przyszłej mamie w ostatnich tygodniach ciąży. Personel wie, że każda kobieta jest inna, ma swoje potrzeby i oczekiwania, a spełnianie ich jest najwyższym priorytetem. Najnowocześniejszy sprzęt, przytulne i kameralne sale porodowe zapewnią komfort każdej rodzącej i jej partnerowi. Po intensywnym wysiłku, jakim niewątpliwie jest urodzenie dziecka, kobieta może liczyć na spokój i odpowiedni posiłek, co pozwoli szybko zregenerować organizm i w pełni cieszyć się pierwszymi chwilami z maluszkiem. Właśnie wydarzyło się coś niesamowitego – zostaliście rodzicami, nic innego nie powinno zaprzątać wam głów. To wasz moment.

Medicover sala porodowa
mat. prasowe

Opieka nad noworodkiem bez cienia obawy

Szpital Medicover posiada Oddział Intensywnej Terapii Noworodków, gwarantujący natychmiastową pomoc w razie każdej potrzeby. Ewentualne leczenie odbywa się na miejscu, bez konieczności przewożenia dziecka do innej placówki. Szpital spełnia kryteria II stopnia referencyjności i posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia, potwierdzającą najwyższy standard usług medycznych. Oznacza to, że wszystkie maluszki, które przyjdą na szpital w Szpitalu Medicover, są natychmiast zaopiekowane przez zespół doświadczonych neonatologów. Oddział znajduje się na tym samym piętrze, co oddział położniczy, więc mamy są cały czas bardzo blisko swoich maluszków. Na miejscu wykonywane są wszystkie niezbędne badania, a w razie konieczności natychmiast zostają wdrażane zaawansowane procedury i konsultacje lekarskie ze specjalistami z innych oddziałów.

Wybór prywatnej placówki to nie fanaberia, a świadoma decyzja, poparta szeregiem istotnych argumentów. Chcesz dla siebie i maleństwa jak najlepiej i nikogo to nie dziwi. Narodziny dziecka powinny być najpiękniejszym momentem w życiu kobiety i będą – obiecujemy.

Materiał powstał przy udziale partnera – szpitala Medicover

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile dać na chrzest w 2024 roku? (ile od dziadków a ile od chrzestnej, chrzestnego i gości) 
Luiza Słuszniak
wierszyki o wiośnie
Gry i zabawy
Wiersze o wiośnie: piękne utwory znanych poetów i krótkie rymowanki dla dzieci
Ewa Janczak-Cwil
cytaty na komunię
Cytaty i przysłowia
Cytaty na komunię świętą: piękne i mądre, Jana Pawła ll, cytaty z Biblii
Joanna Biegaj
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2024: ile dni i ile płatny? Dokumenty i wniosek o urlop dla ojca
Magdalena Drab

Strefa okazji i inspiracji

REKLAMA