Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
pierwszy tydzień po porodzie
Adobe Stock
Przygotowania do porodu

Aby dzień narodzin dziecka był naprawdę najpiękniejszym w życiu

Poród jest niezwykle intensywnym i ciężkim wysiłkiem dla organizmu kobiety. Dlatego tak ważne jest, byś w tym szczególnym momencie czuła się bezpiecznie i miała wokół siebie doświadczony i pełny empatii personel. Czy moment narodzin dziecka można… celebrować? Udowadniamy, że tak!

Dla przyszłej mamy najważniejsze jest to, żeby jej dziecko urodziło się zdrowe. Wpływ na to ma nie tylko ogólny stan zdrowotny rodziców i przebieg ciąży, ale także m.in. sposób i moment przyjścia dziecka na świat. Wizja potencjalnych komplikacji, bólu, strach przed trafieniem na zmęczony i przepracowany personel – wszystko to tworzy w głowie ciężarnej prawdziwą mieszankę wybuchową. A przecież dzień narodzin dziecka powinien być zwieńczeniem całej tej trudnej i niepewnej drogi – momentem radosnym, który chce się wspominać do późnej starości. Aby jednak tak się stało, a poród nie był traumatycznym doświadczeniem, koniecznie jest zapewnienie rodzącej komfortu na najwyższym poziomie. Pomocny w znalezieniu odpowiedniej placówki medycznej jest z całą pewnością ranking szpitali opracowany przez fundację Rodzić po Ludzku. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Szpital Medicover, co potwierdzają także opinie pacjentek.

Czego potrzebuje rodząca?

Aby dzień narodzin dziecka mógł zapisać się w pamięci matki jako najpiękniejszy w życiu, spełnionych musi być szereg elementów. Każdy jest równie ważny – choć z pozoru błahe może wydawać się to, jaki posiłek otrzyma ona po wysiłku, jakim jest wydanie dziecka na świat. Niewiele bowiem potrzeba, by czar prysł, a to, co miało być najcudowniejszym momentem, przerodziło się w smutne wspomnienie. Rodząca kobieta zdecydowanie potrzebuje bezpieczeństwa i pewności, że wokół niej znajdują się ludzie gotowi do pomocy, służący wiedzą i doświadczeniem, a także wsparciem, dobrym słowem i spokojem, który w tej chwili jest na wagę złota. Pewności, że wszystko będzie dobrze. Istotne jest również poszanowanie godności i zapewnienie kobiecie intymności – szacunek dla niej i partnera, który towarzyszy jej w tym wyjątkowym momencie.

Personel Medicover
mat. prasowe

Rodzić po Ludzku, czyli jak?

Nie bez powodu Szpital Medicover zajmuje pierwsze miejsce w rankingu Fundacji. Od 10 lat jest miejscem, w którym mamy w pełni bezpiecznych i komfortowych warunkach mogą urodzić swoje dzieci. W tym czasie w placówce przyjęto blisko 7100 porodów. Doświadczony zespół lekarzy, pielęgniarek i położnych na pierwszym miejscu stawia kobietę – po to, by dzień narodzin wspominała z uśmiechem na ustach. Pacjentki już wcześniej objęte są profesjonalną opieką w szkole rodzenia i wspólnie z położną przygotowują indywidualny plan porodu. Mają pewność, że w dniu porodu wokół niej nie będą krążyć po prostu ludzie w szpitalnych fartuchach, a przewodnicy, którzy pomogą jej przejść tę trudną i wyczerpującą drogę, jaką jest poród – już od momentu pierwszych skurczów, aż po wręczenie wypisu ze szpitala.

Decydując się na poród w Szpitalu Medicover nie musisz się obawiać, że na oddziale nie będzie miejsc i zostaniesz odesłana do innej placówki. Gwarancja przyjęcia o każdej porze dnia i nocy, obecność specjalistów i możliwość wykonania znieczulenia na życzenie, gdy tylko będzie potrzebne – to elementy, które zapewniają spokój przyszłej mamie w ostatnich tygodniach ciąży. Personel wie, że każda kobieta jest inna, ma swoje potrzeby i oczekiwania, a spełnianie ich jest najwyższym priorytetem. Najnowocześniejszy sprzęt, przytulne i kameralne sale porodowe zapewnią komfort każdej rodzącej i jej partnerowi. Po intensywnym wysiłku, jakim niewątpliwie jest urodzenie dziecka, kobieta może liczyć na spokój i odpowiedni posiłek, co pozwoli szybko zregenerować organizm i w pełni cieszyć się pierwszymi chwilami z maluszkiem. Właśnie wydarzyło się coś niesamowitego – zostaliście rodzicami, nic innego nie powinno zaprzątać wam głów. To wasz moment.

Medicover sala porodowa
mat. prasowe

Opieka nad noworodkiem bez cienia obawy

Szpital Medicover posiada Oddział Intensywnej Terapii Noworodków, gwarantujący natychmiastową pomoc w razie każdej potrzeby. Ewentualne leczenie odbywa się na miejscu, bez konieczności przewożenia dziecka do innej placówki. Szpital spełnia kryteria II stopnia referencyjności i posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia, potwierdzającą najwyższy standard usług medycznych. Oznacza to, że wszystkie maluszki, które przyjdą na szpital w Szpitalu Medicover, są natychmiast zaopiekowane przez zespół doświadczonych neonatologów. Oddział znajduje się na tym samym piętrze, co oddział położniczy, więc mamy są cały czas bardzo blisko swoich maluszków. Na miejscu wykonywane są wszystkie niezbędne badania, a w razie konieczności natychmiast zostają wdrażane zaawansowane procedury i konsultacje lekarskie ze specjalistami z innych oddziałów.

Wybór prywatnej placówki to nie fanaberia, a świadoma decyzja, poparta szeregiem istotnych argumentów. Chcesz dla siebie i maleństwa jak najlepiej i nikogo to nie dziwi. Narodziny dziecka powinny być najpiękniejszym momentem w życiu kobiety i będą – obiecujemy.

Materiał powstał przy udziale partnera – szpitala Medicover

Szybkie ciasto dla dzieci bez ciasta. Najszybsze i w dodatku przepyszne!

Poród w samochodzie
AdobeStock
Aktualności
Dobre Miasto: Została odesłana ze szpitala bez pomocy. Urodziła w samochodzie
Mimo że rodząca udała się do szpitala, nikt się ją nie zajął. Ostatecznie urodziła na tylnym siedzeniu samochodu, a poród odebrali dziadkowie.

Chwila narodzin dziecka to piękny czas, ale bez wątpienia powinno się to odbywać w warunkach bezpiecznych dla dziecka i mamy pod okiem doświadczonej pomocy. Pewna rodzina z Lubomina przeżyła jednak chwile grozy podczas porodu. Rodząca została odesłana ze szpitala bez pomocy. Urodziła na tylnym siedzeniu samochodu, w lesie przy minusowych temperaturach. Gdy odejdą wody Późnym wieczorem 7 lutego pani Wiesława Rafałowicz dostała telefon od córki. Odeszły jej wody i pani Wiesława wiedziała, że muszą natychmiast jechać do szpitala. Choć planowali udać się do szpitala w Olsztynie, akcja porodowa zaczęła przebiegać tak dynamicznie , że postanowili podjechać do bliższego szpitala w Dobrym Mieście. Nie ma tam porodówki jednak liczyli, że uzyskają pomoc. Rodzice rodzącej poprosili pielęgniarkę o karetkę, która zawiezie ich córkę do Olsztyna. Wszystko działo się w dużych nerwach, bo poród przebiegał bardzo szybko. Niestety w szpitalu nie było wolnej karetki, a na izbie przyjęć usłyszeli, by zadzwonić na 112. Mimo wykonania telefonu, pomoc nie nadchodziła. Jak relacjonuje pani Wiesława, lekarz ze szpitala zasugerował, by jednak samemu jechać do oddalonego o 25 km Olsztyna. Przez cały czas rodząca krzyczała w bólach, a nikt z personelu nie sprawdził, w jakim jest stanie . Rodzice rodzącej pozostawieni sami sobie, przekonani, że nie mają innego wyjścia, ruszyli do Olsztyna. Ponownie próbowali wezwać karetkę do córki, maluszek jednak nie chciał czekać. Kilka minut drogi od szpitala w Dobrym Mieście przy -10 stopniach wyszła główka. Przerażeni dziadkowie ostatecznie postanowili zatrzymać pojazd na ciemnym poboczu. Zszokowani przyjęli poród przy otwartych drzwiach (samochód był zbyt mały, by udało się inaczej). Maluszka owinęli w kurtkę, a pępowinę obwiązali kawałkiem koszulki. Dopiero wtedy nadeszła pomoc. Do rodziny podjechała karetka, ale nie taka wysłana do...

ranking porodówek Fundacji Rodzić Po Ludzku
Adobe Stock
Aktualności
Gdzie rodzić: ranking szpitali położniczych
Gdzie rodzić, by otrzymać najlepszą opiekę? Oto najnowszy ranking szpitali położniczych, w którym znajdziesz najlepszą porodówkę w kraju. Zobacz, czy placówka, w której urodziłaś jest na liście lub wybierz szpital, gdzie urodzisz.

Gdzie rodzić? To pytanie zadaje sobie każda ciężarna. A odpowiedź wcale nie jest prosta, zwłaszcza jeśli nie zna się opinii na temat szpitali w regionie lub w miejscu zamieszkania wybór jest mocno ograniczony. Fundacja Rodzić Po Ludzku od lat niezmordowanie walczy o to, aby warunki porodu dzieci w Polsce były jak najlepsze. Na przestrzeni lat wiele w tej sprawie uległo zmianie na lepsze. Ogromna jest przepaść między realiami porodówek z lat 90. XX wieku a tymi obecnie. Ale to nie znaczy, że wszędzie jest idealnie. Nadal są lepsze i gorsze szpitale położnicze. W tym rankingu możesz sprawdzić, gdzie najlepiej rodzić (w Warszawie, Krakowie i innych miastach).  Gdzie rodzić? Zestawienie najlepszych porodówek w Polsce powstało na podstawie ogólnopolskiej ankiety, którą kobiety z całego kraju wypełniały w ramach akcji „Głos matek", zainicjowanej przez Fundację Rodzić po Ludzku. Matki oceniały oddziały porodowe, w których przyszło im rodzić. Odpowiadały na pytania dotyczące m.in.: warunków panujących na sali dostępności znieczulenia przy porodzie swobody rodzenia pomocy personelu medycznego i komunikacji z nim kontaktu z dzieckiem po narodzinach wsparcia w karmieniu piersią odczuć po porodzie. Dzięki analizie ankiet powstał ranking szpitali położniczych z podziałem na województwa. 3 najlepsze porodówki w Polsce Pierwsze miejsce przypadło Powiatowemu Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze , mieszczącemu się przy ul. Bohaterów Getta 10. Zdobył on największą liczbę punktów ze wszystkich oddziałów w całej Polsce - 84 pkt. Szpital posiada: jednoosobowe sale do rodzenia wyposażone w: prysznic, worek sako, piłkę, drabinkę, stołek porodowy, materac pomoc laktacyjną, psychologa, doulę, własną szkołę rodzenia, możliwość obejrzenia oddziału przed porodem. Drugie miejsce ex aequo (82 pkt.) zajął...

Ankieta Fundacji Rodzić po Ludzku o polskich szpitalach
AdobeStock
Poród naturalny
"Lekarz się śmiał, jak płakałam z bólu". Skandaliczne zachowania personelu na porodówkach
To nieprawdopodobne, że w dzisiejszych czasach są jeszcze szpitale, w których opieka medyczna na oddziałach położniczych jest tak fatalna.

Miałaś fachową i przyjazną opiekę w trakcie porodu? Masz szczęście! Okazuje się, że w wielu polskich szpitalach rodzące wciąż muszą borykać się z upokorzeniem, chamskimi odzywkami i brakiem wsparcia ze strony personelu. Poród to trauma? W tych szpitalach niestety tak... Fundacja Rodzić po Ludzku przeprowadziła ankiety wśród 1540 kobiet, które miały sprawdzić, jak wyglądają warunki na porodówkach. Okazało się, że w wielu dużych miastach sytuacja wciąż jest naprawdę zła, a najgorzej wypadły szpitale w Łodzi . Porody w takich miejscach mogą być traumami na całe życie. Oto, z jakim zachowaniem personelu medycznego spotykały się rodzące (niektóre z cytowanych przez nie wypowiedzi aż wstyd powtarzać). Fundacja Rodzić po Ludzku wystosowała do badanych szpitali podsumowanie wypełnionych na ich temat ankiet wraz z wnioskami o podjęcie działań naprawczych. Co piąta rodząca w łódzkim szpitalu doznała upokorzenia Z ankiet przeprowadzanych w łódzkich porodówkach wynika, że złe traktowanie rodzących jest tam na porządku dziennym. Aż 20 proc. kobiet słyszało od personelu medycznego obraźliwe sformułowania, a do co szóstej zwracano się w trzeciej osobie. Niektóre z cytowanych przez rodzące wypowiedzi lekarzy są wręcz szokujące. Jedna pacjentka Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki przyznała w ankiecie: „lekarz się śmiał, jak płakałam z bólu”. W Rydygierze rodząca usłyszała: „jak chłop pani dzieciaka robił, to nie bolało” , a inna: „urodzisz naturalnie choćbyś miała się tu zesrać”. Nie brakowało również obelg pod adresem kilogramów pacjentek. Jedna z nich napisała, że lekarz powiedział do niej: „Po co się chciało dzieci mieć? Trzeba było najpierw dupę odchudzić”. W ośrodku Madurowicza pacjentka usłyszała natomiast: „nie ja pani zrobiłem to dziecko, proszę się uspokoić”. Standardy...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj