Marko śpiące dziecko
Adobe Stock
Przygotowania do porodu

Pełny brzuszek i spokojny sen – czyli czego niemowlęta potrzebują najbardziej

Niezakłócony sen to podstawa odpoczynku maluszka. Zwłaszcza odpoczynku nocnego. Dlatego tak ważne są wieczorne rytuały i codzienna dawka czułości. Ułatwiają karmienie, uspokajanie i usypianie dziecka – podobnie jak... odpowiednie akcesoria.

Spokojny rodzic to spokojne dziecko, ale… spokój nie zawsze, hm, a właściwie mało kiedy wystarczy, by maluszka z sukcesem wyprawić w objęcia Morfeusza. Warto czasem sięgnąć po rozwiązania, jakie pomogą dziecku spokojnie się najeść, wyciszyć i zasnąć. Zwłaszcza te, które idealnie sprawdzają się przed samym snem…

Rewolucja w karmieniu

Najlepszym, co możesz zaoferować maluszkowi na starcie, jest twoje mleko. Zdarza się jednak, że karmienie piersią nie jest możliwe, albo z różnych powodów konieczne jest karmienie naprzemienne. Wtedy szczególnie ważne jest, by wyprawkę do karmienia skompletować starannie, z najlepszych akcesoriów. Jednym z nich jest butelka Nanobébé do karmienia i przechowywania pokarmu.

butelka nanobebe
materiały prasowe


Została zaprojektowana w taki sposób, aby po odciągnięciu przez mamę pokarmu udało się zachować jak najwięcej ważnych składników odżywczych zawartych w mleku. Chłodzenie czy zamrażanie, a następnie ogrzewanie pokarmu może prowadzić do utraty jego właściwości odżywczych. Ale dzięki unikalnej geometrii butelki mleko równomiernie wypełnia jej wnętrze, co pozwala na 2 razy szybsze ogrzanie oraz 2 razy szybsze schłodzenie pokarmu. Właśnie skrócenie tych procesów redukuje namnażanie bakterii i pozwala na zachowanie wartości odżywczych zawartych w mleku.
Sam design to jednak coś więcej. Kształt butelki zapobiega powstawaniu tzw. gorących punktów, które mogłyby poparzyć dziecko. Pozwala jednocześnie na samodzielne trzymanie butelki w małych rączkach. Zaawansowany potrójny system odpowietrzania zmniejsza ryzyko wystąpienia kolki u niemowląt. Równocześnie butelka wyposażona jest w antyalergiczny smoczek, zaprojektowany tak, aby przypominał kształt piersi – znacznie ułatwiający karmienie naprzemienne. Chodzi przede wszystkim o przepływ smoczka. Jest on bardzo wolny i bardzo porównywalny do przepływu z piersi matki, dlatego maluch praktycznie nie odczuwa różnicy czy to pierś czy butelka.

butelka nanobebe
materiały prasowe
Rodzice testują butelka Nanobebe
Marko


Do butelki Nanobébé dołączony jest adapter, dzięki któremu możliwe jest pompowanie mleka bezpośrednio do butelki, a następnie przechowywanie go w zamrażarce lub lodówce w samej butelce lub specjalnie przeznaczonych do tego sterylnych torebkach. Butelki można układać warstwowo, jedna na drugiej. To nie tylko oszczędność miejsca w lodówce, ale również pomoc w śledzeniu kolejności kładzenia odciąganego mleka. Torebki z kolei przeznaczone są do przechowywania mleka w płytkiej warstwie – tym samym schładzają i rozmrażają się szybko, redukując rozwój bakterii i zachowując składniki odżywcze. Żeby jeszcze bardziej ułatwić przechowywanie mleka i zapewnić odpowiednią higienę, warto zaopatrzyć się w organizer. Zajmuje mało miejsca i pozwala w łatwy sposób układać torebki jedna na drugiej. Bez zastanawiania się będziesz wiedziała, którą torebkę wziąć najpierw – w myśl zasady „pierwszy włożony jako pierwszy wyciągamy”.

butelka nanobebe
materiały prasowe
butelka nanobebe
materiały prasowe


Zaspokojenie potrzeby ssania

Niemowlęta mają różną potrzebę ssania. Niektóre z nich potrzebują smoczka częściej i korzystają z niego bardziej intensywnie, inne mniej. Niezależnie od wszystkiego jednak okazuje się, że zarówno rodzice, jak i maluchy, pokochały Smoczek Flexy marki Nanobébé.

smoczek Flexi nanobebe
materiały prasowe
smoczek Flexi nanobebe
materiały prasowe

Smoczki Flexy wykonane są z bezpiecznego i miękkiego silikonu – jest to jednoczęściowa konstrukcja spełniająca standardy American Academy of Pediatrics Guidelines. Ich lekka i ergonomiczna konstrukcja pomaga utrzymać maluszkowi smoczek w ustach. Jednocześnie unikalny kształt zapewnia zdrowy rozwój jamy ustnej. Nas urzekł również niezwykle oryginalny design!
Warto tu nadmienić, że Nanobébé jako jedyna marka w Polsce posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka!

Spokojny sen

Kiedy maluch jest już najedzony i spokojny – czas spać! Otulacze marki Love to Dream pomagają rodzicom w usypianiu maluchów aż do 3. roku życia dzięki niezwykłemu, trzyetapowemu systemowi snu! Na czym polega?
 

Love to dream otulacz
materiały prasowe
Love to dream otulacz
materiały prasowe
Love to dream otulacz
materiały prasowe

 

 


Etap 1: To czas, w którym maluch czuje się najbezpieczniej w pozycji zbliżonej do tej, którą miał w brzuchu mamy. Przez pierwsze cztery miesiące najczęściej śpi z rączkami w górze. Dla najmniejszych niemowląt przeznaczony jest właśnie Otulacz Swaddle UP, który został zaprojektowany tak, aby podtrzymać u dziecka uczucie przebywania w łonie matki. Wyposażony jest w dwukierunkowy zamek, ułatwiający choćby zmianę pieluszki, gdy w nocy zajdzie taka potrzeba.

Etap 2: To czas, w którym dziecko stopniowo przechodzi od pełnego otulania do uwolnienia rączek. Otulacz Swaddle UP 50/50 zaczyna sprawdzać się około 4-9. miesiąca życia maluszka. Kiedy dziecko usiłuje przewracać się na brzuszek, należy odpiąć jedno skrzydełko, pozwalając, by jedna ręka była wolna, a druga otulona. Kilka nocy później – odwrotnie. Oba otulacze – Swaddle UP 50/50 jak i Swaddle UP są certyfikowane przez Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawu Biodrowego.

Etap 3: To piżamka przejściowa Swaddle UP, która pomaga dziecku stopniowo dostosować się do spania bez otulania. Idealna dla dzieci, które są gotowe do przejścia na spanie z wolnymi rączkami i jednocześnie uwielbiają uczucie bezpieczeństwa poprzez bycie otulonym. Na szczególną uwagę zasługują… nogawki. Stópki dziecka można bowiem zasłonić na czas snu, a odkryć gdy tylko przebudzi się rano. To pewność, że maluch jest otulony przez całą noc.
Ważne jest, aby wybrać otulacz zgodny z wagą lub wzrostem dziecka. To gwarancja bezpieczeństwa i maksymalnego komfortu.
Pamiętaj, że spokojny sen maluszka, to również spokój rodziców. A nie jest tajemnicą, że człowiek wyspany funkcjonuje zdecydowanie lepiej!
Miłych snów!

Jesteś mamą z brzuszkiem? Jesteś tatą, który już teraz chce zapewnić komfort i bezpieczeństwo swojej rodzinie?
Jeżeli zastanawiasz się czego potrzebujesz do idealnej wyprawki dla swojego dzidziusia, zapraszamy do bezpłatnych konsultacji telefonicznych lub online z ekspertem ds. wyprawki dla noworodka.
Podzielimy się z Wami naszym doświadczeniem i przydatnymi poradami. Kliknij TUTAJ

Artykuł powstał z udziałem Marko

 

 

Sen
Jak zapewnić dziecku spokojny sen? To proste!
Spokojny sen malucha jest niezwykle istotny dla jego prawidłowego rozwoju i… dobrego nastroju. Dlatego tak ważne jest, aby pomagać dziecku zasypiać. O rodzicielskich sposobach na dobry sen mówiła w Studiu Dzień Dobry TVN psycholog dziecięca Aleksandra Piotrowska.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'bQ2QnQeEdxEYse6SZdU0GZe.LV.UmkNP7AP.S37oxQv.W7', 'zleeqlkhdv', 'cuuumytaxcvarzlvkdyjluofoxog']); „Odwołujemy się przynajmniej do trzech zmysłów. – tłumaczyła Piotrowska – Po pierwsze ruch, czyli obracajace się karuzelki, które pozwalają wyświetlać obracające się obrazki. Po drugie – dzieci mają dziś ogromny wybór przytulanek, z których każda wywiera na dziecko cudowny wpływ. I wreszcie po trzecie, to, co oddziałuje na słuch”. Nie tylko biały szum Jak podkreśliła Piotrowska do niedawna niewątpliwym „hitem” był biały szum. Jak podkreśliła „była to kurtyna izolująca dziecko od innych bodźców”. Wydra Usypianka-Przytulanka Oddychający Uspokajacz to rozwiązanie, które idzie o krok dalej. „Wydaje odgłosy takie jak śpiący, ukontentowany człowiek – słodko posapuje, pochrząkuje i oddycha równomiernie” – wyjaśnia Piotrowska. Nie tylko dźwięki Wydra Usypianka-Przytulanka Oddychający Uspokajacz od Fisher-Price to nie tylko przytulanka. Zabawka odtwarza też 3 minuty uspokajającej muzyki i innych dźwięków (takich jak bicie serca, słodkie pochrapywanie czy biały szum) oraz świeci delikatnym światełkiem. Jej miękki brzuszek rytmicznie podnosi się i opada jak przy oddychaniu, co w naturalny sposób koi maluszka. Dzięki słodkiemu pyszczkowi, miękkiemu materiałowi i satynowemu ogonkowi oddychająca wydra to idealna zabawka do spania dla Twojej pociechy. Artykuł powstał z udziałem marki Mattel

otulacz dla dziecka
Marko
Rozwój
Od otulacza do piżamki, czyli jak zapewnić dziecku spokojny sen
Badania medyczne wskazują, że dzieci śpią lepiej, jeśli są otulane oraz mają możliwość samouspokojenia. Dlatego marka Love to Dream opracowała trzyetapowy system snu od urodzenia do 3 lat – Od noworodka do małego dziecka. Poznaj na czym polega i jak go stosować.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'bP.rEI_ogGHwA7i6IGlfl.VmDfyRaFtjjuxBqFVasg..Z7', 'qhhmilpgxa', 'csrqqvakdomuxnmwhqxmcjjuevne']); Kiedy w domu pojawia się dziecko, musimy dostosować znany nam dotąd rytm dnia, do potrzeb nowego członka rodziny. Oprócz karmienia ważne jest również wprowadzenie rytuału zasypiania. Poznaj trzyetapowy system snu , który zapewni twemu maluszkowi komfort podczas spania. Jak wyciszyć dziecko przed snem? Pierwsze cztery tygodnie życia z noworodkiem to czas wzajemnego poznawania i adaptowania się do nowej sytuacji. W tym czasie rodzice i dziecko głównie uczą się siebie nawzajem. W kolejnych miesiącach warto zacząć wyznaczać godziny drzemek oraz długość ich trwania. Aby pomóc maluchowi prawidłowo wyregulować rytm okołodobowy, trzeba zorientować się ile godzin snu potrzebuje pociecha. Oprócz tego powinnaś stworzyć dziecku odpowiednie warunki do wypoczynku. Pokój powinien być wywietrzony, a bodźce zewnętrze ograniczone. Warto też zadbać o odpowiednie światło w pokoju - najlepiej niezbyt jaskrawe, żeby nie drażniło wzroku dziecka. Jeżeli maluszek ma problem z zaśnięciem, możesz spróbować go utulić lub ukołysać. Otulanie niemowląt to praktyczny i wygodny sposób na uspokojenie najmłodszych. Dlaczego?   Wyobraź sobie, że tuż przed porodem dziecko w brzuchu ma naprawdę ciasno. Nie może zbytnio ruszać ani rączkami, ani nóżkami, a każdy minimalny ruch mocno naciąga skórę mamy. Po porodzie maluch oczekiwanie zyskuje całe mnóstwo przestrzeni i nie jest w stanie zapanować nad wieloma odruchami. Wszystko to budzi jego niepokój, w efekcie czego dziecko nie może usnąć ani się wyciszyć. Dlatego dobrym pomysłem jest stosowanie specjalnych otulaczy Love to Dream , które pomagają uspokoić niemowlę, ale jednocześnie nie krępują ruchów dziecka. W...

Gwiezdny projektor Fisher Price
Fisher Price
Aktualności
Spokojny sen malucha, czyli jak zamienić łóżeczko w przytulną przystań
Zdrowy i spokojny sen dziecka ma znaczący wpływ na jego rozwój psychofizyczny. Wyspany maluch będzie miał więcej siły i energii w ciągu dnia, będzie pogodniejszy i lepiej skoncentrowany. Pamiętajmy, że maluch oprócz wypoczynku w nocy, potrzebuje snu również w ciągu dnia. Jak zapewnić maluszkowi spokojny sen?

var _gde_nhjeeimqov = new Image(1,1); _gde_nhjeeimqov.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=bJtFZFyFoRePj2Rn_Q9Mlpcg33NUTWOwyX4JLgzG0CD.07/stparam=nhjeeimqov/fastid=cnptcqnksexjigkhaubpjwhpinkz'; Nadmiar wrażeń zdobytych w ciągu dnia może zakłócić pracę niedojrzałego układu nerwowego dziecka. Maluch w nocy może odreagowywać płaczem. Jak radzą sobie mamy, gdy ich dziecko ma problemy z zasypianiem? Bardzo często z pomocą przychodzą specjalne usypiacze, które pomagają w wyciszeniu maluszka. Sprawdź, co najlepiej zadziała na twojego malucha. Jak wyciszyć dziecko przed snem? Nie wszystkie dzieci w podobnym wieku wymagają tej samej ilości snu. Zapotrzebowanie na sen zależy od temperamentu, pory roku, sposobu spędzania dnia. Jeżeli twoje dziecko ma kłopoty z zasypianiem, możesz wprowadzić je w nastrój za pomocą karuzeli z misiami. Gdy maluch ujrzy gwiezdny pokaz światełek, a do tego usłyszy kojącą muzykę, biały szum i odgłosy przyrody, poczuje się bezpieczny i odprężony. Karuzela z misiami i projektorem 3 w 1 rośnie wraz z dzieckiem — od łóżeczkowej karuzelki z napędem wyświetlającej gwiezdny pokaz światełek i wyposażonej w trzy kojące tryby dźwięku po uspokajacz, który można postawić na blacie, lub karuzelkę przyczepianą do spacerówki! Misie delikatnie „płyną” nad głową dziecka, a na ścianie i suficie wyświetlany jest subtelny gwiezdny pokaz światełek otaczający dziecko kojącymi widokami. Dzięki pilotowi projekcję i dźwięki możesz włączyć bez przeszkadzania dziecku. Jeżeli twoje dziecko uwielbia maskotki i nie wyobraża sobie zaśnięcia bez towarzystwa którejś z nich, wybierz słodkiego misia z gwiezdnym projektorem. Ten niesamowity projektor-uspokajacz 2 w 1 wraz z dołączonym do niego misiem-przytulanką, stworzy komfortowy nastrój na drzemkę. Urządzenie ma wiele funkcji, m.in. świetlną...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko
Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!
Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka
Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz