Akcja "Po stronie natury" Żywiec Zdrój - Martyna Wojciechowska
materiały prasowe
Edukacja

Razem zasadziliśmy milion drzew!

W ramach programu „Po stronie natury” posadzono w tym roku kolejny milion drzew, aby chronić zasoby wody pitnej w Polsce. Jednak dzięki programowi nie tylko zwiększyliśmy obszar leśny w naszym kraju, lecz także daliśmy wspaniałą lekcję ekologii naszym dzieciom.

Jak nauczyć dziecko dbania o środowisko naturalne? Najlepiej własnym przykładem i motywującym, proekologicznym działaniem. Doskonale wie o tym Żywiec Zdrój, który w tym roku już po raz dziewiąty wraz z partnerami: Lasami Państwowymi, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym i Fundacją Ekologiczną „Arka”, zachęcał nas do sadzenia drzew w ramach programu „Po stronie natury”. Z jakim skutkiem? Rewelacyjnym, bo w Polsce dzięki nam wszystkim właśnie przybyło milion drzew, które zajmują obszar o powierzchni 150 hektarów!

Im więcej drzew, tym więcej czystej wody w naturze

Zasoby wody pitnej w Polsce są trzy razy mniejsze niż wynosi średnia europejska. Aby chronić je dla obecnych i przyszłych pokoleń, Żywiec Zdrój wraz z partnerami po raz kolejny sadził drzewa, które sprawiają, że wody w naturze jest więcej. Łącznie przez dziewięć lat trwania akcji wspólnie z partnerami posadzono 6 milionów drzew.
 

Akcja
materiały prasowe


Za nami kolejna już, 9. edycja programu „Po stronie natury”. Polacy po raz kolejny pokazali, że troska o naturę jest dla nich ważna. Odwiedzali nasze pikniki, aktywnie uczestniczyli w edukacyjnych atrakcjach i odbierali sadzonki. Szeroko zaangażowali się również w akcję konsumencką, w ramach której decydowali o sadzeniu drzew. Bardzo cieszy mnie fakt, że z roku na rok coraz więcej osób dołącza się do naszej akcji, bo im więcej osób angażuje się w nasze działania, tym większy mają one sens – mówi Fabrizio Gavelli, prezes zarządu Żywiec Zdrój.

Jesteśmy po stronie natury

Wyjątkowym elementem tegorocznej edycji programu była akcja, dzięki której każdy mógł zadecydować o posadzeniu drzewa. Wystarczyło wpisać kod spod etykiety wody Żywiec Zdrój na stronie www.postronienatury.pl i zadedykować je bliskiej osobie. Drzewa te zostały następnie posadzone przez leśników na terenie Nadleśnictwa Ujsoły i Mirosławiec. Osoby, które wzięły udział w akcji, otrzymały mapę terenu nasadzeń, aby móc odwiedzić drzewa i zobaczyć, jak rosną. To wspaniały pomysł na prezent dla bliskiej osoby, a także doskonała lekcja ekologii dla naszych pociech.
 

Akcja
materiały prasowe

Zadbana planeta dla naszych dzieci i wnuków

11 czerwca w Nadleśnictwie Jabłonna ambasadorka programu – Martyna Wojciechowska, razem z przedstawicielami firmy Żywiec Zdrój i Lasów Państwowych, posadziła milionowe drzewo tegorocznej edycji programu.
 

Akcja
materiały prasowe


Symboliczny gest posadzenia milionowego drzewa miał dla mnie duże znaczenie. Już sam moment sadzenia jest ważny ponieważ daje poczucie, że robimy coś ważnego nie tylko dla siebie. Zostawiamy po sobie coś, co będzie służyło kolejnym pokoleniom.  Natura nie jest nam dana raz na zawsze, musimy o nią dbać również, a może przede wszystkim, dla przyszłych pokoleń. Pamiętajmy, że nawet małe gesty mają znaczenie, zwłaszcza jeśli podejmujemy je wszyscy  – mówiła Martyna Wojciechowska podczas Wielkiego Finału programu „Po stronie natury” w Warszawie.

Edukacja ekologiczna

Realizatorzy programu „Po stronie natury” nie tylko sadzą drzewa, ale prowadzą również szeroką działalność edukacyjną w obszarze ekologii. W tym roku, ponownie w ogólnopolską trasę ruszyły pikniki ekologiczne, podczas których uczestnicy w zamian za plastikowe butelki lub udział w atrakcjach ekologicznych, odbierali sadzonki drzew. Trasa objęła 6 miast, w wydarzeniach łącznie wzięło udział 14 tysięcy osób, a w wyniku działań partnerskich oraz pikników w Polsce przybyło 1024910 drzew!
W ramach tegorocznej edycji programu „Po stronie natury” Fundacja Ekologiczna Arka zorganizowała kolejną odsłonę akcji edukacji ekologicznej: „Listy dla Ziemi” Ambasadorami inicjatywy zostało  150 tysięcy dzieci, które w napisanych przez siebie listach zachęcały dorosłych do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury.
 

Akcja
materiały prasowe


We współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym odnowionych zostało kolejne 150 km szlaków górskich w Beskidach, aby każdy mógł cieszyć się pięknem górskiej przyrody. Doceniając funkcje ekologiczne szlaków turystycznych, łącznie w ramach dziewięciu  edycji programu wspólnie odnowiono ich ponad 1000 km. Po raz siódmy zorganizowano też konkurs „Inicjatywy Społeczne PSN”, w ramach którego przyznawane są granty na realizację najbardziej kreatywnych pomysłów proekologicznych. Zwycięzców trzech grantów ogłoszono 11 czerwca podczas Wielkiego Finału,  jednak internauci nadal mogą zadecydować o przyznaniu dofinansowania swoim faworytom”. Głosowanie on-line trwało do 2 lipca, lista zwycięskich projektów będzie dostępna od 7 lipca na: www.postronienatury.pl.

Fundacja Świętego Mikołaja
materiały prasowe
Patronaty
Fundacja Świętego Mikołaja na pomoc osieroconym dzieciom
Ruszyła IX edycja kampanii społecznej "Grunt to rodzina"! Jak możesz pomóc?

Fundacja Świętego Mikołaja – organizator i koordynator ponad kilkudziesięciu ważnych, ogólnopolskich kampanii społecznych – oficjalnie zainaugurowała IX edycję programu na rzecz wspierania rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych: „Grunt to rodzina”. Jak co roku w ramach akcji przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na Fundusz Edukacyjny, z którego środki zostaną w całości przeznaczone na realizację przedsięwzięć edukacyjnych i rehabilitacyjnych dla podopiecznych tych rodzin. Fundacja Świętego Mikołaja przygotowała kilka akcji wspierających kampanię „Grunt to rodzina”. Od 6 grudnia – wraz z oficjalnym startem tegorocznej edycji programu – zapraszamy do zgłaszania kandydatur do Nagrody św. Mikołaja. Wyróżnienia zostaną przyznane w grudniu 2013 roku organizacjom i osobom, które w okresie od 1 września 2012 r. do 30 sierpnia 2013 r. w sposób mądry i potrzebny zaangażowały się w działalność charytatywną, realizując ideę wyobraźni miłosierdzia, o której w swoim nauczaniu wielokrotnie wspominał papież Jan Paweł II. Ponadto, w czasie tegorocznej kampanii „Grunt to rodzina”, Fundacja zorganizuje aukcję przedmiotów podarowanych przez znane osoby. Licytacja odbędzie się 22 grudnia w programie „Pytanie na śniadanie” na antenie TVP2. Do wspierania kampanii włączyły się również firmy komercyjne: Frito-Lay Pepsi Co – producent m.in. chipsów marki Lay’s – postanowił wesprzeć charytatywnie Fundację Świętego Mikołaja. Nowy konkurs „Skomiksuj Ziemniaka, wspomóż dzieciaka” ruszył 26 listopada. Każde zgłoszenie przyczynia się do powiększenia kwoty, jaka zostanie przekazana na rzecz Funduszu Edukacyjnego dla rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Więcej szczegółów na stronie www.mikolaj.org.pl. Serwis internetowy Garneczki.pl – sklep oferujący elementy...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj