Choć wymienione umiejętności wydają się bardzo „poważne” i „za trudne”, by opanował je kilkulatek, tak naprawdę jednak nauczysz je malucha w bardzo prosty i szybki sposób. Jak? Oczywiście przez zabawę!

Reklama

Jeśli chcesz, aby Wasze wspólne zabawy były jeszcze ciekawsze i by Twoja pociecha zdobyła jeszcze więcej nowych umiejętności, weź udział w konkursie i wygraj 1 z 20 zabawek od Fisher-Price!

materiały prasowe

W co bawić się z przedszkolakiem?

1. Labirynt. Znalezienie wyjścia z labiryntu to jeden z najlepszych sposobów trenowania zdolności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Labirynt możesz narysować dziecku na kartce, wydrukować go z bezpłatnie dostępnych zasobów znajdujących się w Internecie, a nawet ułożyć z klocków czy kartonów w ogrodzie i wspólnie z dzieckiem spróbować znaleźć z niego wyjście.

2. Puzzle. Układanie obrazka z małych części ćwiczy nie tylko koordynację ręka–oko, lecz także zdolność logicznego myślenia oraz tworzenia całości z danych elementów. Możesz oczywiście kupić gotowe puzzle, ale możesz także przygotować je wspólnie z dzieckiem. Wystarczy, że potniecie na kawałki widokówkę, a później spróbujecie ją ułożyć. Samodzielne stworzenie puzzli pozwoli Ci bez trudu dopasować poziom skomplikowania układanki do wieku i możliwości dziecka.

3. Zagadki. Rozwiązując zagadkę, maluch będzie musiał połączyć ze sobą kilka informacji i wysnuć z nich właściwy wniosek, a to doskonała lekcja logicznego myślenia. Wspólnie ustalcie jakąś kategorię, np. zwierzęta, a następnie opisz dziecku jakieś zwierzątko, nie wymieniając jego nazwy, i sprawdź, czy maluchowi uda się odgadnąć, co masz na myśli. Następnie odwróćcie role – teraz niech dziecko opisuje zwierzę, a Ty zgaduj. Komu uda się odgadnąć więcej nazw zwierząt?

Zobacz także

4. Programowanie. To zawód przyszłości, a jego podstaw Twoje dziecko może nauczyć się już teraz! Tak, to nie żart. To możliwe dzięki Sterowanej gąsieniczce składającej się z 9 łatwych do łączenia elementów, które maluch może dowolnie układać, sprawiając, że gąsienica porusza się na różne sposoby: do przodu, w lewo i w prawo, „tańczy” lub zatrzymuje się.

materiały prasowe
Reklama

Gdy brzdąc zrozumie sposób działania sekwencji, przeżyje swoją pierwszą przygodę z prostym programowaniem i rozwiązywaniem problemów! Wyznacz w pomieszczeniu jakiś cel, oznacz go elementem dostępnym w zestawie, a następnie poproś dziecko, żeby zaprogramowało gąsieniczkę w taki sposób, by dotarła do wyznaczonego punktu. Możesz także ustalić pewną sekwencję ruchów i poprosić dziecko, by „nauczyło” swojego elektronicznego przyjaciela poruszać się dokładnie w taki sposób. Kto wie, może już za kilka lat Twoja pociecha będzie stawiała swoje pierwsze kroki jako młody programista?

Reklama
Reklama
Reklama