materiały prasowe
Gry i zabawy

Ściągnij darmowy numer kolekcji edukacyjnej Klub Jeżyka!

Chcesz przygotować swoje dziecko do nauki w szkole, nie pozbawiając go przy tym zabawy? Dołączcie do Klubu Jeżyka. Tylko u nas darmowy numer do pobrania!
Najbardziej efektywne ćwiczenia dla dzieci to te, które łączą kreatywną zabawę z nauką. Seria Klub Jeżyka to zabawa, ale również nauka i wprowadzenie dzieci w fascynujący świat liter i liczb. Dzięki zabawie z Jeżykiem, maluch szybko nauczy się czytać, pisać i liczyć, świetnie się przy tym bawiąc. Proponowane ćwiczenia kształtują umiejętności przydatne w edukacji szkolnej. Dziecko poznaje świat przyrody i techniki, rozbudza swoją ciekawość świata. Seria Klub Jeżyka wspomaga rodziców w rozwijaniu uzdolnień dzieci, zachęca do uczestnictwa w zabawach i motywuje do nauki języków obcych.

Tylko u nas możesz pobrać darmowy numer Klubu Jeżyka - ściągnij i włącz się do zabawy!
 
Każdy tom serii zawiera zestaw ćwiczeń:
  • Czytankowo - wspólna lektura i zabawa w spostrzegawczość,
  • Cyferkowo - wyliczanki, rysowanka i zabawy edukacyjne,
  • Literkowo - poznawanie alfabetu,
  • Zadankowo - rozwijanie małej i dużej motoryki,
  • Składankowo - samodzielne tworzenie trójwymiarowego Jeżykowa,
  • Kącik języka angielskiego i zdrowego odżywiania.
W trosce o prawidłowy rozwój dzieci, wszystkie teksty opracowane są w oparciu o podstawę programową nauczania przedszkolnego Ministerstwa Edukacji Narodowej.
 

 
Oprócz zeszytu ćwiczeń, do każdego tomu dołączone są naklejki z postaciami z Klubu Jeżyka, nagrody-naklejki za dobrze wykonane zadania i trójwymiarowa figurka do złożenia. Dodatkowo, w pierwszym numerze znajdziesz Planszę Sukcesów, do której przykleisz zdobyte z dzieckiem puchary.

Pierwszy numer dostępny jest w kioskach od 19.08. Kolejnych tomów serii szukaj w kiosku w każdą środę. Jeśli nie chcesz zapomnieć o żadnym tomie, zamów prenumeratę!

Seria ukazuje się pod patronatem serwisu Babyonline.pl oraz magazyny "Przedszkolak" przeznaczona jest dla dzieci od 4 do 7 lat.

Ściągnijcie darmowy numer Klubu Jeżyka

Dowiedz się więcej na kolekcjaklubjezyka.pl.
Zamów prenumeratę na hitsalonik.pl.

Superniania: Zabawa ma pobudzać kreatywność dziecka – obejrzyj film

Disney Uczy
mat. prasowe
Patronaty
Zajęcia edukacyjne dla czterolatka
U czterolatków rozwój zarówno intelektualny jak i psychofizyczny przebiega bardzo intensywnie. Maluchy w tym wieku poznają otoczenie, uczą się i nabywają umiejętności poprzez działanie i doświadczanie, dlatego warto odpowiednio stymulować aktywność dziecka, aby harmonijnie wspierać rozwój najważniejszych umiejętności.

Czterolatek uczy się podczas zabawy Na tym etapie to zabawa jest dla malucha podstawową formą aktywności. Możemy więc dziecku zaproponować zajęcia, które będą rozwijać podstawowe umiejętności. Pomocne w tym będą książki edukacyjne. Ciekawy wybór znajdziemy w ofercie wydawnictwa AMEET. W ramach serii Disney Uczy powstały książki przygotowane z myślą o czterolatkach, są to: Disney Uczy. Ćwiczę liczby, Disney Uczy. Ćwiczę kolory i kształty, Disney Uczy. Zabawy z cyframi, Disney Uczy. Zabawy z literami. Poznawanie, ćwiczenie i doskonalenie - nauka kolorów i kształtów Disney Uczy. Ćwiczę kolory i kształty to książka edukacyjna wspierająca rozwój podstawowych umiejętności przedszkolaków. Podczas rozwiązywania zadań dzieci nauczą się rozpoznawać kolory i kształty, a także przygotują się do nauki pisania, ćwicząc kreślenie kształtów po śladzie. Dodatkowo na małego ucznia czeka w książce dyplom mistrza kolorów i kształtów. Disney Uczy. Zabawy z cyframi oraz Disney Uczy. Ćwiczę liczby to wprowadzenie czterolatka w świat cyfr. Podczas zajęć z pierwszą książką przedszkolaki poznają kształty i cyfry, nauczą się liczyć w zakresie od 1 do 10 i będą ćwiczyć pisanie cyfr. Dzięki drugiemu tytułowi dzieci poznają liczby do 20, nauczą się przeliczać zbiory, a także przygotują się do dalszej nauki pisania, poprawiając cyfry po śladzie. Z kolei Disney Uczy. Zabawy z literami wprowadzi czterolatki w świat liter. Podczas zajęć z książką przedszkolaki poznają alfabet, nauczą się rozróżniać małe i wielkie litery oraz przygotują do nauki pisania. Taka praca będzie dodatkowo znakomitym treningiem umiejętności manualnych oraz ćwiczeniem spostrzegawczości i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Uczą koncentracji i skupienia - przez zabawę!...

Mydawnictwo Skrzat
Psychologia
SZumi Mi – czyli dobra zabawa u logopedy
Chcesz uatrakcyjnić ćwiczenia logopedyczne z dzieckiem? Od lipca dostępna jest na rynku wydawniczym seria Szumi MI, którą redakcja Babyonline.pl objęła patronatem. Są to bruliony do ćwiczeń logopedycznych, które uczą, bawią i rozśmieszają.

Książki z serii MI Mowa zawierają ćwiczenia i zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do korzystania przez rodziców, pedagogów i logopedów. - To pozycja, której bardzo mi brakowało na rynku wydawniczym. Ciekawy wstęp, bliski dziecku bohater oraz przyjazna, humorystyczna i jakże prosta grafika sprawiają, że ćwiczenia logopedyczne są dla wszystkich znacznie przyjemniejsze – powiedziała o brulionie Marta Baj-Lieder, logopeda wczesnej interwencji, terapeuta integracji sensorycznej. Seria z małą Mi „SZumi Mi, czyli brulion logopedyczny do ćwiczeń SZ praktyczny”  oraz  „SZumi Mi, czyli brulion logopedyczny do  ćwiczeń Ż/RZ praktyczny”, których autorem jest Anna Jama-Wach to książki z zabawami logopedycznymi z serii MiMowa, której bohaterem jest sympatyczna dziewczynka o imieniu Mi znana dzieciom z serwisu mimowa.pl. Ćwiczenia z Mi oprócz treningu logopedycznego usprawniają również funkcje słuchowe, wzrokowe oraz grafomotoryczne . Materiał zawarty w książce ułożony jest metodycznie i zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Każde zagadnienie dopełnia wierszyk i zabawa plastyczna. Bogactwo materiałów dodatkowych - karty, domino, gry planszowe, ubieranki, wycinanki - sprawia, że pozycja jest atrakcyjna również dla logopedów stale poszukujących ciekawych pomocy edukacyjnych. Bogato ilustrowana lekką kreską i z humorem książeczka pozwoli małym czytelnikom na zamianę żmudnych ćwiczeń logopedycznych w doskonałą i różnorodną zabawę. W książce „Szumi Mi. Brulion logopedyczny do ćwiczeń Sz praktyczny” znajdziecie propozycje gier, zagadek , wierszyków, kart pracy . Czyli to wszystko, co angażuje dziecko do pracy i  nie tylko pomaga w terapii głoski „sz”, ale również usprawnia inne funkcje. Gry nadają się do pracy grupowej. - Podoba mi się nacisk kładziony na doskonalenie motoryki małej,...

naklejki dla dzieci
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jak zająć dziecko na długie godziny? Ten sposób to pewniak!
Co w nich jest, że pochłaniają dziecko na długi czas? To chyba magia! Spokojnie, jest na to wytłumaczenie, a na dodatek taka zabawa ma wiele korzyści dla rozwoju dziecka (i dla rodziców, którzy mogą trochę odsapnąć!).

Naklejki, bo o nich mowa, mają w sobie coś takiego, że nie oprze im się chyba żadne dziecko. Książeczki z naklejkami pochłaniają uwagę maluchów na długi czas, bo — powiedzmy sobie szczerze — są kolorowe, zabawne i trudno się nimi znudzić! W sklepach znajdziemy naklejki, które zachwyca chyba każde dziecko: zeszyty zadań, naklejki-tatuaże, naklejki wielokrotnego użytku (nasze ulubione!), z brokatem, z ulubionymi postaciami z bajek... Przyjrzyjmy się im bliżej, wybraliśmy dla Was te najlepsze! Naklejki wielokrotnego użytku Ulubione naklejki moich dzieci to te od Melissa And Doug – całe arkusze naklejek wielokrotnego użytku: Można je naklejać i odklejać, a niektóre nadają się na szyby! Nie zostawiają śladów, a jeśli się zbrudzą, wystarczy je przetrzeć ściereczką. W ofercie Melissa and Doug znajdziecie książki z ponad 100 różnorodnych naklejek do wielokrotnego użytku. Wzory z księżniczkami, dinozaurami, zwierzętami, pojazdami. Jest w czym wybierać, a dobra wiadomość jest taka, że są naprawdę dobrej jakości i posłużą dziecku przez długi czas. Naklejki 3D Kolejna propozycja od Melissa and Doug to naprawdę niezła gratka dla dziecka. Naklejki 3D! Wyglądają niepozornie, ale po założeniu specjalnych okularów można je oglądać w trójwymiarze! Zaproponuj dziecku stworzenie scenek i krajobrazów z tymi naklejkami i opowiadajcie sobie historie na podstawie tych obrazów. Zeszyty zadań z naklejkami Te książeczki są pełne rozwojowych ćwiczeń dla dzieci , a naklejki są świetnym uzupełnieniem. Dziecko musi przykleić naklejki w odpowiednim miejscu, czasem coś dorysować, coś odnaleźć... Takie zeszyty są dobrym przygotowaniem do korzystania z podręczników. Te propozycje to zeszyty zadań z ulubionymi dziecięcymi bohaterami, ale bez problemu znajdziecie też takie "niebajkowe". Naprawdę warto podsuwać dzieciom takie książki, bo...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak