Nauka pisania

Liveczat LEGO
nauka pisania
nauka mówienia
zabawy logopedyczne

Jak wspierać dziecko w nauce mowy i pisania w czasach łatwej elektronicznej komunikacji i smartfonów? [LIVECZAT]

Za nami spotkanie, podczas którego rozmawialiśmy o tym, jak ćwiczyć mówienie i pisanie, które w ostatnich latach (m.in. przez pandemię i naukę zdalną) zostało znacząco ograniczone. Na pytania rodziców odpowiadała nasza gościni – dr Iwona Kania, logopedka i językoznawczyni, a patronem była firma LEGO.
Współpraca reklamowa
Alfabet polski: skąd się wywodzi, jak wygląda, ile ma liter?
literki
nauka pisania

Alfabet polski: skąd się wywodzi, jak wygląda, ile ma liter?

Jak wygląda polski alfabet? Ile ma liter? Ile spółgłosek i samogłosek? Czym różni się podstawowy polski alfabet od pełnego? Czy polskie litery pisane i drukowane bardzo się od siebie różnią? Przekonaj się, że odkrywanie sekretów polskiego alfabetu może być naprawdę przyjemne.
Luiza Słuszniak
litera z nauka pisania
nauka pisania

Litera „Ż” do druku: nauka pisania liter po śladzie

Litera „Ż” do druku to szablon do nauki pisania po śladzie. Dzięki niemu dziecko nauczy się prawidłowego sposobu pisania litery „Ż”. Wydrukuj pomocne szlaczki wraz z obrazkiem, który utrwali wiedzę o tej literce. Naukę samodzielnego pisania połączcie z zabawą i kolorowaniem.
Magdalena Drab
nauka pisania litera ż
nauka pisania

Litera „Z” do druku: nauka pisania liter po śladzie

Litera „Z” do druku to szablon do nauki pisania po śladzie. Dzięki niemu dziecko nauczy się prawidłowego sposobu pisania litery „Z”. Możesz wydrukować dla malucha pomocne szlaczki wraz z obrazkami – naukę samodzielnego pisania połączcie z zabawą i kolorowaniem.
Magdalena Drab
Litera „w do wydruku” – nauka pisania liter po śladzie
szkoła
nauka pisania

Litera „W” do druku – nauka pisania liter po śladzie

Wśród naszych propozycji szablonów do wydruku nie mogło zabraknąć literki „W”. Spraw, by twoja pociecha polubiła staranne, wyraźne pisanie.
Luiza Słuszniak
Litera „u” do wydruku – pisanie liter po śladzie
szkoła
nauka pisania

Litera „U” do druku – pisanie liter po śladzie

Czy trening nauki pisania literek, w tym litery „U”, może być przyjemny? Uuu, jeszcze jak! Zwłaszcza gdy w grę wchodzi samodzielne pisanie liter po śladzie.
Luiza Słuszniak
Literka T do wydruku
szkoła
nauka pisania

Literka „T” do wydruku – nauka pisania po śladzie

Z nauką pisania literki „t” nie trzeba czekać do chwili, aż dziecko nauczy się pisać literki od „a” do „s”. Sprawdź naszą propozycję literki „t” do wydruku razem z kolorowanką.
Luiza Słuszniak
Nauka pisania liter
nauka pisania

Litera „Y” do druku – nauka pisania liter po śladzie

Nauka literek, w tym litery „Y”, nie musi być żmudna i nudna. Wydrukuj nasz szablon do nauki pisania litery „Y”, a twoje dziecko z łatwością nauczy się pisać tę literkę.
Dominika Bielas
Nauka pisania liter
nauka pisania

Litera „N” do druku: nauka pisania liter po śladzie

Nasza litera „N” należy do zbioru szablonów, które pomogą twojemu dziecku w nauce pisania. Gdy maluch nauczy się pisać wielką i małą literę „N”, będzie mógł w nagrodę pokolorować kolorowankę.
Dominika Bielas
Nauka pisania liter
nauka pisania

Litera „Ł” do druku: nauka pisania liter po śladzie

Nauka pisania literki „Ł” wcale nie musi być trudna. Wydrukuj nasz szablon do nauki pisania po śladzie. Taka nauka to świetna zabawa dla dziecka.
Dominika Bielas
Nauka pisania liter
nauka pisania

Litera M do druku – nauka pisania liter po śladzie

Szablony do nauki pisania liter to świetny trening dla małej rączki. Twoje dziecko nauczy się pisać literę M, a potem w nagrodę pokoloruje myszkę.
Dominika Bielas
litera s do druku
nauka pisania

Litera „S” do druku: nauka pisania po śladzie

Litera „S” do druku to szablon, który pomoże w nauce pisania. Zachęcamy do ćwiczeń w pisaniu wielkiej i małej litery „s” – po śladzie i samodzielnie. Dobrym pomysłem jest też nauka pisania litery „s” łącznie z innymi literami. Dołączone do zadań obrazki będą pomocne w zapamiętaniu wyrazów na literę „s” i głoskę „sz”.
Magdalena Drab
litera r do druku
nauka pisania

Litera „R” do druku: nauka pisania po śladzie

Litera „R” do druku to szablon, który pomoże w nauce pisania. Dzięki ćwiczeniom dziecko nauczy się pisać wielką i małą literę „r”. Zachęcamy do nauki pisania literki „r” po śladzie i samodzielnie. Dołączone do ćwiczeń obrazki będą pomocne w zapamiętaniu wyrazów na literę „r” i głoskę „rz”.
Magdalena Drab
nauka pisania litera o
nauka pisania

Litera „O” do druku: nauka pisania po śladzie

Litera „O” do druku to jeden z szablonów, które pomagają w nauce pisania. Dzięki ćwiczeniom dziecko nauczy się pisać wielką i małą literę „o”. Proponujemy naukę pisania literki „o” po śladzie i samodzielnie. Wesołe obrazki będą pomocne w zapamiętaniu wyrazów na literę „o”.
Magdalena Drab
Dysgrafia
nauka pisania
szkoła podstawowa

Dysgrafia: przyczyny, objawy i leczenie problemów z pisaniem u dzieci

Dysgrafia, czyli nieumiejętność poprawnego pisania graficznego, może być przyczyną poważnych problemów w szkole (podobnie jak dysleksja i dysortografia). Wczesne zdiagnozowanie dysgrafii i wykonywanie z dzieckiem ćwiczeń korekcyjnych pozwala na zmniejszenie objawów zaburzenia.
Luiza Słuszniak
wykreślanki dla dzieci
nauka czytania
nauka pisania
gry dla dzieci

Wykreślanki dla dzieci: gry i krzyżówki do druku

Wykreślanki dla dzieci do druku to świetna zabawa i nauka jednocześnie: dziecko musi znaleźć i zakreślić słowa ukryte w diagramach, po których można poruszać się poziomo, pionowo oraz po skosie. Wykreślanki wyrazowe przypominają krzyżówki – to fajna gra edukacyjna.
Magdalena Drab
Pisanie litery L po śladzie
nauka pisania
szlaczki do wydruku

Litera „L” do druku: nauka pisania liter po śladzie

Nauka pisania litery „L” nie musi być ani trudna, ani nudna! Dzięki naszym szablonom do nauki pisania liter po śladzie twoje dziecko z łatwością nauczy się pisać. Taka nauka to świetna zabawa.
Dominika Bielas
Nauka pisania p po śladzie: szablon do wydruku
literki
nauka pisania
kolorowanka

Litera „P” do druku – nauka pisania po śladzie

W nauce pisania przyszedł czas na literkę „p”? Jeśli tobie i twojemu dziecku zależy na potrenowaniu starannego pisania litery „p”, świetnie się składa! Metoda pisania liter po śladzie jest pomocna zarówno w przypadku młodszych jak i nieco starszych uczniów.
Marta Kabulska
nauka pisania K po śladzie
literki
edukacja dziecka
nauka pisania

Litera „K” do wydruku: szablon do pisania po śladzie

Czy nauka pisania liter może przyjemna? Oczywiście, że tak. W ramach treningu trudnej sztuki pisania literek, polecamy metodę pisania po śladzie. Przekonaj się, jak ten sposób sprawdzi się w przypadku nauki pisania małej oraz dużej litery „k”.
Luiza Słuszniak
nauka pisania litery j
literki
nauka pisania
kolorowanki

Litera „J” do druku – nauka pisania po śladzie plus kolorowanka dla Julii i Janka

Nauka pisania literek może być wspaniałą zabawą! Z myślą o dzieciach, które właśnie uczą się pisać, przygotowaliśmy kolejny szablon. Tym razem z literą „j”. W sam raz do wydrukowania, nauki pisania i kolorowania.
Marta Kabulska
Dysortografia
dysleksja
nauka pisania

Dysortografia: co ją powoduje, jak się objawia, orzeczenie o dysortografii

Dysortografia to zaburzenie polegające na nieumiejętności pisania bez błędów ortograficznych przy jednoczesnej znajomości zasad pisania. Objawia się myleniem liter w wyrazach, pomijaniem ich i pisaniem tak, jak się słyszy. Zdiagnozowana dysortografia może i powinna być leczona.
Milena Oszczepalińska
nauka pisania: litera I do druku
literki
nauka pisania

Litera „I” do druku – nauka pisania liter po śladzie

Dzięki naszemu szablonowi z literką „I” nauka pisania będzie świetną zabawą! Dziecko z łatwością nauczy się pisać wielką i małą literę „I”, a przy tym będzie miało mnóstwo zabawy.
Dominika Bielas
litera f do druku
nauka pisania
kolorowanka
szlaczki do druku

Litera „F” do druku – nauka pisania liter po śladzie

Oto kolejny z naszych szablonów do nauki pisania: litera „F” do druku oraz schemat pokazujący, jaka jest kolejność kreślenia liter w małej i dużej literze „F”. W nagrodę, po wykonaniu zadania, dziecko może pokolorować obrazek figi.
Marta Kabulska
litera h do druku
literki
nauka pisania
kolorowanka

Litera „H" do druku – nauka pisania liter po śladzie

Dzięki naszemu szablonowi z literą „H” nauka pisania będzie o wiele łatwiejsza! Dziecko nauczy się pisać wielką i małą literę „H”, a w nagrodę będzie mogło pokolorować obrazek.
Marta Kabulska
litera g do druku nauka pisania
literki
nauka pisania
kolorowanka

Litera „G” do druku: nauka pisania liter po śladzie

Litera „G” do druku to jeden z naszych szablonów do nauki pisania po śladzie. Dzięki niemu dziecko nauczy się prawidłowego kierunku i sposobu pisania litery „G”. Możesz też wydrukować dla malucha pomocne szlaczki – naukę pisania połączcie z zabawą i kolorowaniem gruszek.
Magdalena Drab
litera A do druku
literki
nauka pisania
kolorowanka

Litera „A" do druku – nauka pisania liter po śladzie

Nasza litera „A” do druku należy do całego zbioru szablonów, które pomagają w nauce pisania. Dzięki nim dziecko nauczy się pisać wielką i małą literę „a”, a w nagrodę będzie mogło pokolorować ananasa na obrazku.
Marta Kabulska
jak nauczyć dziecko pisać
nauka pisania

Jak nauczyć dziecko pisać – co trzeba wiedzieć o nauce pisania?

Nauka pisania nie zaczyna się w szkole ani nawet w starszych grupach przedszkolnych. Potrzebne do pisania umiejętności dziecko zaczyna kształtować już od 3 roku życia. Sprawdź, jak nauczyć dziecko pisać.
Ewa Janczak-Cwil
Litera B do druku
literki
nauka pisania
kolorowanka

Litera B do druku – nauka pisania liter po śladzie

Litera „B” do druku – znajdziesz tu gotowe szablony pomocne w nauce pisania litery „B”. Pisanie po śladzie to pierwsze kroki, jakie dzieci stawiają, ucząc się pisać. Wydrukuj wybrany szablon i daj dziecku, by poćwiczyło pisanie!
Marta Kabulska
litera c do druku
literki
nauka pisania
kolorowanka

Litera C do druku: nauka pisania liter po śladzie

Litera „C” do druku pomoże dziecku w nauce pisania. Wydrukujcie gotowy szablon pomocny w ćwiczeniach, bawcie się i uczcie! Możecie również skorzystać z naszej ściągi, która pomoże w nauce pisania literki „C” po śladzie.
Marta Kabulska
Litera D do druku
literki
nauka pisania
kolorowanka

Litera D do druku – nauka pisania liter po śladzie

Litera „D” do druku pomoże dziecku opanować umiejętność pisania, również po śladzie. Owocowa kolorowanka oraz szlaczki będą dla niego także wspaniałą zabawą. Wystarczy wydrukować obrazek z literką i gotowe!
Marta Kabulska