Dziewczynka z kolorowym lizakiem
Adobe Stock/Scott Griessel
Gry i zabawy

Kolorowanki – słodycze: do druku i zabawy z wykorzystaniem wszystkich odcieni kredek

Kolorowanki „Słodycze” sprawią radość każdemu dziecku. Cukierki, lizaki, pączki, gofry i torty są świetną okazją do łączenia kolorów, więc nie będzie nudno. W poniższym zestawie znajdziesz smakowite rysunki dla młodszych i starszych przedszkolaków.

Wybierając kolorowankę dla 3-latka, sięgnij po duży rysunek z grubym konturem i większymi obszarami do zamalowania. Podążając za rozwojem umiejętności dziecka, podsuwaj mu coraz bardziej zaawansowane kolorowanki. Słodycze w rozbudowane wzory będą wymagać od starszaka większego skupienia i precyzyjnych ruchów.

Spis treści:

 1. Łatwe kolorowanki do drukowania „Słodycze” dla 3- i 4-latków
 2. Słodycze do kolorowania – połącz kropki
 3. Cukierki – kolorowanka i łączenie w pary
 4. Pączki – słodycze do kolorowania i liczenia
 5. Słodkie babeczki z kolorowymi dodatkami do druku
 6. Wzorzyste lizaki, gofry i torty – kolorowanki ze słodyczami dla starszaka

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

Łatwe kolorowanki do drukowania „Słodycze” dla 3- i 4-latków

Dla malucha, który dopiero uczy się kolorować, odpowiednie będą rysunki z lizakami, czekoladkami i cukierkami. Kolorowanka z pojedynczym smakołykiem i pustym, białym tłem sprawi, że dziecko zrozumie zadanie i będzie w stanie skupić na nim swoją uwagę. Do jednego przedmiotu łatwiej będzie wybrać kolor kredki. Gruby kontur pomoże nie wyjść za linię.

Poniżej znajdziesz następujące kolorowanki z:

 • lizakiem,
 • cukierkiem,
 • czekoladą.

Kliknij wybrany rysunek, a otrzymasz kolorowankę w formacie PDF do druku.

słodycze - lizak do kolorowania dla młodszego dziecka
Adobe Stock/ksenyasavva

Słodycze - cukierek do kolorowania
Adobe Stock/Visual Content

Słodycze - czekolada
Adobe Stock/Ekaterina Sheshina

Słodycze do kolorowania – połącz kropki

W słoiku ze słodyczami znajdują się lizaki i cukierki. Zanim jednak dziecko przejdzie do kolorowania, musi połączyć kropki. Młodszemu przedszkolakowi pomóż, wskazując kolejne punkty. Sześciolatek może spróbować wykonać zadanie samodzielnie. Zaczynamy od jedynki.

Kliknij obrazek, aby wydrukować kolorowankę ze słodyczami lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze.

Słodycze w słoiku
Adobe Stock/Visual Content

Cukierki – kolorowanka i łączenie w pary

Kolorowanka przedstawia cukierki o różnych kształtach i wzorach. Dziecko ma za zadanie znaleźć dwa takie same i pokolorować je w ten sam sposób. Aby było łatwiej, może połączyć je linią.

Po kliknięciu kolorowanki, otrzymasz wersję do druku.

Słodycze - cukierki w parach
Adobe Stock/VaulinaArtDesigns

Pączki – słodycze do kolorowania i liczenia

Na rysunku znajdują się pączki ozdobione w różny sposób. Ile jest pączków z posypką, a ile z lukrem w zygzak czy fale? Który wzór przypomina kwiat, a który morze?

Kliknij obrazek, aby wydrukować kolorowankę.

Słodycze - pączki do kolorowania i liczenia
Adobe Stock/Lizstudio

Słodkie babeczki z kolorowymi dodatkami do druku

Babeczki to kolejne słodycze do kolorowania, które uwielbiają mali i starsi rysownicy. Poniżej znajdziesz zestaw czterech lub sześciu babeczek z fantazyjną dekoracją. Mniejszy zestaw będzie odpowiedni dla 4- i 5-latka, większy – dla starszego przedszkolaka lub ucznia szkoły podstawowej.

Wybierz kolorowankę ze słodyczami i kliknij obrazek, a otrzymasz wersję do druku.

Słodycze - cztery babeczki do kolorowania
Adobe Stock/Nat

Słodycze - babeczki do kolorowania
Adobe Stock/slybrowney

Wzorzyste lizaki, gofry i torty – kolorowanki ze słodyczami dla starszaka

Poniżej znajdziesz słodkie kolorowanki, które wspierają dziecięcą ekspresję twórczą. Do wyboru masz:

 • pomysłowe lizaki – okrągłe lub w kształcie serca,
 • apetycznego gofra z truskawkami i borówkami,
 • ciasto z owocami i dużą ilością warstw,
 • tort urodzinowy,
 • piętrowy tort weselny.

Po kliknięciu kolorowanki otrzymasz wybrane słodycze do druku w formacie PDF.

Słodycze - lizaki do kolorania
Adobe Stock/Gstudio

Słodycze - lizaki serduszka do kolorowania
Adobe Stock/Iuliia

Słodycze - gofry
Adobe Stock/Екатерина Власенко

Słodycze -ciasto do ozdabiania
Adobe Stock/kat

Słodycze - tort urodzinowy
Adobe Stock/gurjigur

Słodycze - tort piętrowy
Adobe Stock/ellinanova

Zobacz także:

Dzieci i postacie z bajek
Adobe Stock/New Africa
Gry i zabawy
Kolorowanki do wydruku – postacie z bajek
Kolorowanki do wydruku „Postacie z bajek” są uwielbiane przez przedszkolaków. Jeśli dziecko zna bajkę, chętnie sięgnie po rysunek z jej głównym bohaterem. Poniżej znajdziesz kolorowanki z motywami z różnych bajek i baśni – nowszych i tych, które przeszły już do klasyki.

Rodzicielstwo to czas powrotu do wspomnień z własnego dzieciństwa i opowieści, które lubiliśmy. Kolorowanki do wydruku „Postacie z bajek” w mig przywołują te wspomnienia. Jeśli pamiętasz, o czym były bajki, możesz opowiedzieć je dziecku swoimi słowami. Na pewno chętnie posłucha twojej interpretacji. Spis treści: Postacie z bajek do druku – Elsa z „Krainy Lodu” Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Czerwony Kapturek” Postać z bajki do kolorowania – Calineczka Postacie z bajek do druku – Mały Książę Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Trzy małe świnki” Postacie z bajek – kolorowanki do wydruku: „Alicja w Krainie Czarów” Kolorowanka z postaciami z bajek –„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” Kolorowanka z bajki „Jaś i Małgosia” Postacie z bajek do druku – Elsa z „Krainy Lodu” „Kraina Lodu” opowiada o dwóch siostrach, których rodzice zginęli w wypadku na morzu. Jedna z nich ma magiczną moc, co początkowo uważa za wadę. To, czego dotknie, zamienia w lód i z tego powodu  księżniczka opuszcza rodzinne królestwo. Jednak jej siostra, Anna, postanawia ją odnaleźć. Jeśli chcesz wydrukować kolorowankę z Elsą, kliknij w obrazek, a otrzymasz wersję gotową do druku. Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Czerwony Kapturek” Być może uważasz, że to przestarzała bajka, ale zobacz, jak wiele wersji „Czerwonego Kapturka” powstało. Nie bez powodu – to historia uniwersalna, na której wzorowane są późniejsze bajki. Dziewczynka idzie przez las, aby odwiedzić chorą babcię. W lesie spotyka wilka, który proponuje jej zrywanie kwiatków, a w tym czasie sam udaje się do chatki babci. Zjada babcię, przebiera się za nią i...

Maluch z kolorowanką
Adobe Stock/varling
Gry i zabawy
Kolorowanki dla maluchów do druku
Kolorowanki dla maluchów to duże, proste obrazki, które są odpowiednie dla dziecka w wieku od 2. do 4. lat. Przygoda z kredkami może zacząć się nawet wcześniej, ok. pierwszego roku życia. Jednak dając kredki maluchowi, zadbaj o to, żeby nie zawierały szkodliwych substancji chemicznych.

Kiedy dziecko umie już chwytać i utrzymuje w dłoni przedmioty, może spróbować swoich sił w rysowaniu. Na rynku są dostępne kredki dopasowane do dłoni małego dziecka, np. trójkątne lub w kształcie małych kamyków. Są także jadalne kredki, które nie zaszkodzą maluchowi, gdy weźmie je do buzi. Spis treści: Kolorowanka dla 2-latka Przedmioty Zwierzęta Kolorowanka dla 3-latka Kolorowanka dla 4-latka Obrazki z dziećmi Zwierzęta i elementy krajobrazu Kolorowanka dla 2-latka Zacznij od takich kolorowanek, które maluch może pomalować jedną lub dwiema kredkami. Dobrze, jeśli przedmiot na rysunku jest duży i wyraźny. Poniżej znajdziesz obrazki dla najmłodszych przedstawiające przedmioty i zwierzęta. Przedmioty Opowiedz dziecku o tym, co znajduje się na rysunku i jaki ma kolor. Wystarczą proste zdania, np.: „To jest słońce. Słońce jest żółte” albo: „To jest kwiatek. Kwiatek rośnie na łące i ma zielone listki”. Aby wydrukować kolorowankę dla malucha, kliknij w wybrany obrazek. Zwierzęta Maluchy lubią obserwować zwierzęta, a dzięki książkom i kolorowankom mogą poznać takie, których nie widzą na co dzień. Poniżej znajdziesz trzy rysunki do kolorowania dla 2-latka: ślimaka, kurę i żółwia. Wybierz rysunek, a po kliknięciu w obrazek, otrzymasz wersję w formacie PDF – gotową do druku. Kolorowanka dla 3-latka Stopniowo wprowadzaj obrazki, które zawierają więcej szczegółów. Zachęcaj dziecko do zmiany koloru kredki. Wybierając kolorowankę z misiem, zapytaj malucha, jaką kredką chce pokolorować misia, a jaką – kokardkę, którą ma zawiązaną pod pyszczkiem. Na kolejnych kolorowankach słonik ma piłkę, konik ma grzywę i ogon, a kaczka – dziób i...

Kolorowe ubrania
Adobe Stock/sveta
Gry i zabawy
Kolorowanki – ubrania na lato i zimę
Kolorowanki z ubraniami są łatwe dla przedszkolaków i sprawiają im dużo radości. Dziecko już w wieku 3. lat zna podstawowe części garderoby, takie jak bluzka, spodnie, skarpetki czy czapka. Może je pokolorować ulubionymi barwami. Znajdziesz tu także obrazki dla starszych dzieci.

Kolorowanki – ubrania są doskonałym uzupełnieniem zajęć w przedszkolu na temat pór roku. Zainteresujesz nimi także malucha w domu. W zestawach poniżej znajdziesz ubrania na lato i zimę, a także świąteczne swetry oraz suknie balowe. Spis treści: Ubrania do kolorowania na lato Kolorowanki z ubraniami na zimę Świąteczne swetry Sukienki balowe do kolorowania Skarpetki do kolorowania dla dzieci Kolorowanki z ubraniami dla dorosłych i starszych dzieci Ubrania do kolorowania na lato Oto kolorowanki z ubraniami na lato przedstawiające koszulkę z krótkim rękawem, krótkie spodenki, a także ważny element letniej garderoby – czapkę z daszkiem, która chroni głowę przed nadmiernym słońcem. Do wydrukowania znajdziesz również letnią sukienkę i strój kąpielowy dla dziewczynki. Letnie ubrania osłaniają ciało, są przewiewne i wygodne. Odpowiednio dobrane kolory i nadruki mogą wyrażać osobowość właściciela. Wybierz kolorowanki, które chcesz wydrukować. Kliknij w obrazek, a otrzymasz wersję gotową do druku. Kolorowanki z ubraniami na zimę Każda pora roku jest odpowiednia na zabawę na świeżym powietrzu. Kiedy jednak za oknem sypie śnieg i skrzypi mróz, trzeba sięgnąć po ciepłe, zimowe ubrania. Kolorowanki poniżej przedstawiają najważniejsze akcesoria na zimę, czyli czapkę, szalik i rękawiczki. Znajdziesz tu też rysunek z ciepłymi butami do chodzenia po śniegu. Aby wydrukować kolorowankę, kliknij w wybrany obrazek. Świąteczne swetry Ciepłe swetry z wzorami śnieżynek, choinek i reniferów to doskonałe kolorowanki dla przedszkolaków. Powtarzające się elementy przygotowują malucha do rysowania szlaczków. Poniżej znajdziesz dwa swetry do wyboru. Aby wydrukować...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz