Jedna z najbardziej znanych i szanowanych aktorek na świecie, narratorka, która udzieliła głosu w kasowym hicie „Barbie” oraz odtwórczyni niezliczonych ról, w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej napisała:

Reklama

„Jestem absolutnie zachwycona moją Barbie. Zostać wybraną przez Barbie jako wzór do naśladowania (eng. Barbie Role Model) to ogromny komplement. Coś, czego nie wyobrażałabym sobie w najśmielszych snach, że wydarzy się w tym momencie mojego życia.”

Jedyna w swoim rodzaju lalka Barbie Helen Mirren, ubrana w elegancką niebieską suknię, nawiązuje do stylizacji aktorki z czerwonego dywanu w Cannes z 2023 roku. Dopełnieniem stylizacji jest wachlarz – jej znak rozpoznawczy oraz… miniaturowa figurka Oscara upamiętniająca nagrodę, którą Mirren otrzymała w 2007 roku w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa.

„To wyjątkowy moment, który mogę dodać do listy moich ulubionych osiągnięć: tytuł Damy Imperium Brytyjskiego, zdobycie Oscara, gwiazda na Hollywoodzkiej Alei Sław, a teraz – własna Barbie!" – dodała.

W tym roku tytuł Barbie Role Model i lalkę wykonaną na własne podobieństwo otrzymało osiem wyjątkowych kobiet ze świata artystycznego. Barbie wyróżniła je, bo tak jak ona, wykorzystują swoją globalną popularność, by opowiadać światu poruszające historie, które inspirują fanów w każdym wieku do tworzenia własnej narracji i odblokowania nieograniczonego potencjału.

Poza Helen Mirren wyróżnione zostały:

  • Kylie Minogue (Australia)
  • Shania Twain (Kanada)
  • Viola Davis (Stany Zjednoczone)
  • Maira Gomez (Brazylia)
  • Lila Avilés (Meksyk)
  • Nicole Fujita (Japonia)
  • Enissa Amani (Niemcy)
mat. prasowe

„Historia Barbie nigdy nie była tylko o niej samej. To przede wszystkim niezliczone historie dzieci, które zainspirowała do nieograniczonych marzeń” - powiedziała Krista Berger, Senior Vice President Barbie, Global Head of Dolls Mattel. „Przez 65 lat Barbie wykorzystywała swoją popularność, aby pomóc dziewczynkom na całym świecie odkrywać własny, nieograniczony potencjał i budować przyszłość, o której marzą. Świętując ten wyjątkowy jubileusz, składamy hołd milionom historii, które Barbie pomogła napisać i obchodzimy święto lalki, która nadal pomaga milionom dzieci kształtować wielkie marzenia”.

Święto Barbie, które przypada na 9 marca – w dniu debiutu pierwszej lalki Barbie podczas targów zabawek w Nowym Jorku w 1959 roku – marka obchodzić będzie przez cały rok, zapowiadając kolejne ekscytujące współprace z markami i inspirującymi osobowościami.

Reklama

Materiał promocyjny marki Mattel.

Reklama
Reklama
Reklama