Dzieci nie powinny zbyt długo siedzieć przed smartfonem, laptopem czy tabletem – to oczywiste. Zdecydowanie należy ograniczyć więc czas, przez jaki wpatrują się w ekrany tych urządzeń. Nie warto jednak całkowicie odcinać ich od tego świata, szczególnie że nie brakuje w nim cennych treści, które umiejętnie łączą rozrywkę z edukacją. Im wcześniej pokażemy dzieciom, jak mądrze i odpowiedzialnie korzystać ze smartfonów i innych urządzeń, tym lepiej.

Reklama

Applaydu – połączenie nauki i świetnej zabawy

Jedną z aplikacji mobilnych, którą zdecydowanie powinniśmy podsunąć naszym maluchom, jest Applaydu. Została ona stworzona przez markę KINDER we współpracy z pedagogami z Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz firmą Gameloft. Dzięki niej zabawki z KINDER Niespodzianki „ożywają” w rozszerzonej rzeczywistości (wystarczy zeskanować figurkę lub QR kod z ulotki), co gwarantuje dzieciom jeszcze lepszą zabawę, która dodatkowo wspiera ich rozwój. Aplikacja jest przeznaczona dla małych użytkowników w wieku od 4 do 9 lat, a także dla ich rodziców. Applaydu to wspaniały sposób na kreatywne spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

Adobe Stock

Za co konkretnie nasze pociechy pokochają Applaydu? Oto 10 powodów:

1. Gdy ulubione zabawki ożywają

Czy może być coś bardziej ekscytującego dla dziecka niż sytuacja, w której jego zabawki zaczynają się ruszać, wydawać dźwięki i żyć własnym życiem? Dzięki Applaydu jest to możliwe. Wystarczy stuknąć w postać na ekranie, aby usłyszeć jej głos i uruchomić animację.

2. Coś dla małych zoologów

Jeśli twoje dziecko uwielbia faunę, Applaydu jest dla niego idealnym miejscem. W aplikacji „żyje” aż 65 zwierzaków z serii Natoons (ostatnio zintegrowano aż 33 zupełnie nowe figurki). To wspaniała lekcja geografii – maluch dowie się, gdzie można spotkać dane zwierzę, co ono je, ile waży i jaki ma rozmiar.

Zobacz także

3. Minigry edukacyjne

Applaydu to aż 15 gier z zabawkami z KINDER Niespodzianki w rolach głównych. Uczą one dzieci strategicznego myślenia, zachęcają do dobrej organizacji i wielozadaniowości, pobudzają wyobraźnię i doskonalą zmysły. A przy okazji zapewniają mnóstwo świetnej zabawy.

4. Tryb dla wielu graczy

Granie z rodzeństwem lub rodzicami pomaga dziecku rozwijać zdolności społeczne (np. samokontroli i samooceny) oraz uczy, jak współpracować z innymi. Opcja tworzenia kilku profili umożliwia dostosowanie gry do wieku i umiejętności każdego członka rodziny. Takie wspólne granie to wspaniały sposób na umacnianie więzów rodzinnych.

Adobe Stock

5. Ekscytujące prezenty

W zależności od postępów w grze, na użytkowników Applaydu czeka dużo wspaniałych prezentów do odblokowania. Takie nagrody zachęcają dziecko do angażowania się w grę.

6. Kreator książek

Applaydu to nie tylko gry. Dziecko może też tworzyć własne historie, w których występują zabawki z KINDER Niespodzianki i przeżywać w ten sposób niezwykłe przygody, np. na safari w Afryce lub w morskich głębinach.

7. Feeria barw i ciekawe grafiki

Applaydu zachwyca również od strony wizualnej. Szeroka gama kolorystyczna i oryginalne pomysły graficzne pobudzają zmysły dziecka i nie pozwalają mu się nudzić.

8. Zabawy „zrób to sam”

Plansze w grach w Applaydu zostały stworzone z przedmiotów gospodarstwa domowego, które są zawsze pod ręką, takich jak pudełka i kubki papierowe. Warto zachęcić dziecko do odtworzenia tych scenerii wspólnie w domu.

9. Miejsce przyjazne małym graczom

Aplikacja ma intuicyjny interfejs, który ułatwia dzieciom zrozumienie zasad gry i poruszanie się po świecie Applaydu. To bezstresowe środowisko – nie ma tu budzących współzawodnictwo zadań czy aktywności.

10. Kontrola rodzicielska

A za co dorośli pokochają Applaydu? Za to, że jest bezpiecznym (można ustawić kod PIN) środowiskiem działającym w trybie offline, wolnym od reklam i zakupów w aplikacji. Daje też możliwość kontrolowania postępów dziecka.

Reklama

Towarzyszmy naszym dzieciom w fascynującej podróży po świecie KINDER Niespodzianki i pomagajmy im tworzyć własne historie. Aplikację Applaydu można teraz pobrać za darmo ze sklepów AppStore lub Google Play. Więcej informacji na temat Applaydu można znaleźć na www.kinder.com/pl/pl/applaydu

Reklama
Reklama
Reklama