Informacje z biur turystycznych są mało zachęcające - ceny noclegów są bardzo wysokie, na dodatek jeszcze podskoczą, bo jak mówią właściciele ośrodków turystycznych, liczą oni na wyższy zarobek w związku z przyjazdem turystów z woj.mazowieckiego.

Reklama

Najdroższa Szklarska Poręba

Ceny noclegów w popularnych kurortach w okresie ferii zimowych przewyższają ubiegłoroczne stawki. Jak informuje dziennik "Fakt' najdrożej zapłacimy w Kościelisku, Szklarskiej Porębie i Białce Tatrzańskiej, średnio ponad 100 złotych za osobę, do nawet 130 złotych.

Zakopane, Wisła lub Karpacz mają ceny trochę niższe - od 60 złotych do 95 złotych za noc dla jednej osoby.

Taniej w mniejszych miejscowościach

Nieco taniej wyjdzie nas pobyt w mniej znanych górskich miejscowościach, np. w Poroninie lub Białym Dunajcu, gdzie noclegi są od 45 złotych do 60 złotych.

"Ceny ferii zimowych rosną z roku na rok, ale nawet z miesiąca na miesiąc" - powiedziała "Faktowi" specjalista ds. marketingu noclegi.pl Agnieszka Rzeszutek. Średnio jest to o 19 procent więcej. Rezerwując nocleg w Zakopanem w listopadzie, można było zapłacić o 25 procent mniej w stosunku do obecnych cen.

Zobacz także

Podnoszą ceny, gdy ferie ma Mazowsze

Rzeszutek poinformowała, że ceny rosną, gdy brakuje już wolnych miejsc noclegowych do wynajęcia, zaś maleją, gdy nie ma pogody i jest mały popyt na rezerwacje.

Z informacji od właścicieli obiektów turystycznych wynika, że podnoszą ceny, kiedy są ferie woj. mazowieckiego, gdyż liczą wówczas na większy zarobek.

Ferie zimowe już za półmetkiem - kończy się wypoczynek dla dzieci z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Od poniedziałku wyjadą w góry dzieci i młodzież z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. W całej Polsce ferie potrwają do 23 lutego.

Polaków nie stać na ferie zimowe

Jak pokazują badania bardzo niewielu Polaków nie stać na ferie zimowe z dziećmi. Z badania “Polaków portfel własny – rodzina w szkole", realizowanego na zlecenie Santander Consumer Banku wynika, że dla 34 procent rodziców koszty związane z wyjazdami na ferie i szkolnymi (typu zielona, biała szkoła) są największym obciążeniem domowego budżetu w trakcie całego roku szkolnego.

Niestety, aż 28 procent Polaków rezygnuje z wysyłania dzieci na zimowy wypoczynek, właśnie ze względu na ograniczenia finansowe.

Napiszcie w komentarzach, jak spędzacie ferie z dziećmi!

Źródło: fakt.pl, alebank.pl

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama