Wybór imienia dla dziecka często przysparza przyszłym rodzicom wiele emocji. Jednak w przypadku tej rodziny układ był prosty: gdy urodzi się córka, imię wybiera tata, a gdy syn – mama, a o płci dziecka dowiedzą się, dopiero gdy dziecko będzie na świecie.

Reklama

To chłopiec?

Przyszła mama była przekonana, że urodzi syna. Była tego tak bardzo pewna, że cała wyprawka dla dziecka była w odcieniach błękitu. Co więcej, niektóre ubranka były z wybranym przez kobietę imieniem dla chłopca. Jednak, ku zaskoczeniu matki, na świecie pojawiła się dziewczynka. Zgodnie z umową, tata poinformował żonę o wybranym przez siebie imieniu. Kobieta nie wyraziła sprzeciwu, więc mężczyzna zgłosił wybrane przez siebie imię w urzędzie.

Mama zmienia zdanie

Rok później mężczyzna wrócił z pracy i przypadkiem usłyszał rozmowę żony ze swoją matką. Ze zdziwieniem stwierdził, że obie zwracają się do córki zupełnie innym imieniem niż on. Mało tego: była to żeńska forma męskiego imienia, które wybrała jego żona. W tym momencie mężczyzna zrozumiał, dlaczego dziewczynka nie reagowała, gdy wołał ją imieniem, które wybrał. Po długiej wymianie zdań żona zaproponowała, żeby zmienić dziewczynce imię, a następnie w emocjach zaczęła wyrzucać mężczyźnie, że pozbawił ją prawa wyboru imienia dla dziecka.

Będzie rozwód?

Po kłótni obrażona kobieta wyprowadziła się do rodziców, zostawiając córkę pod opieką taty. Mężczyzna, który podzielił się swoją historią, zamierza złożyć papiery rozwodowe. Jest nękany telefonicznie przez rodzinę swojej żony. Dzwoniące osoby zarzucają mu pozbawienie żony prawa do wyboru imienia córki. Nie to jest jednak jego głównym zmartwieniem Boi się o przyszłość córki. Boi się, że jego żona – matka dziecka – będzie próbowała „odtworzyć” syna. Niepokojem napawa go nie tylko fakt, że kobieta w tajemnicy nazywa córkę chłopięcym imieniem, ale także jej gwałtowna reakcja, gdy prawda ujrzała światło dzienne.

Czy w tej sytuacji rozwód jest dobrym rozwiązaniem?

Zobacz także

Źródło: mirror.co.uk

Piszemy też o:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama