Sałatka o chwytliwej nazwie “Ta Sałatka" to popisowe danie kalifornijskiej restauracji Caioti’s Pizza Cafe. Do Caioti’s od lat przychodzą ciężarne, które wierzą, że zjedzenie "magicznej" sałatki przyspieszy poród.

Reklama

"28 lat temu przyszła do nas kobieta w ciąży, zjadła sałatkę i dostała skurczy. Dziś każdego dnia przychodzi pięć, dziesięć ciężarnych, które zamawiają Tę Sałatkę. Przychodzi mnóstwo wykończonych mężczyzn, którzy zamawiają sałatkę na wynos" – mówi właścicielska restauracji, Carrie LaDou. Właściciele i pracownicy restauracji nie potwierdzają, że sałatka ma magiczne właściwości przyspieszające poród, jednak liczba kobiet, które po zjedzeniu sałatki dostają skurczy, jest imponująca. W restauracji wisi nawet tablica z imionami dzieci, które urodziły się po zjedzeniu sałatki. Przyszłe mamy mogą się wpisać do specjalnej księgi gości.

Z czego jest zrobiona "magiczna" sałatka? Z sałaty rzymskiej, rukwi wodnej, orzechów włoskich, sera Gorgonzola i balsamicznego winegretu, który nazywany jest tajemniczym składnikiem przyspieszającym skurcze. W restauracji można kupić buteleczki samego dressingu – podobno niektóre ciężarne piją go solo, bez sałatki. Szczegółowy przepis na balsamiczny dressing pozostaje jednak tajemnicą.

Wierzycie w magiczne działanie sałatki? Jakie były wasze sposoby na przyspieszenie ciąży? Być może jesteście szczęściarami, które urodziły zgodnie z planowanym terminem? ;) Czekamy na wasze komentarze!

Czytaj także: Najszybszy poród świata! Jesteśmy pod wrażeniem

Zobacz także
Reklama

Źródło: scarymommy.com

Reklama
Reklama
Reklama