Za tak skrajnym pomysłem stoi Ordo Iuris - prężnie działająca fundacja młodych prawników o konserwatywnych poglądach. To właśnie m.in. ona stała za ustawą przewidującą całkowity zakaz aborcji, która doprowadziła do Czarnego Protestu w październiku 2016 roku, kiedy to dziesiątki tysięcy kobiet w Polsce wyszły na ulice protestując przeciw takim zamiarom. Po protestach i burzliwej debacie w Sejmie, projekt został odrzucony. Dwa lata temu Ordo Iuris chciała za aborcję wsadzać kobiety do więzienia. Jak widać nadal nie rezygnuje z drastycznych środków.

Reklama

Ordo Iuris nie ustaje w forsowaniu zakazu aborcji

O tym, że fundacja nie ustaje w walce o całkowity zakaz aborcji mogli przekonać się uczestnicy konferencji "Życie ze skutkami aborcji: stan obecny i perspektywy", która odbyła się w Sejmie. Podczas wystąpień koordynator należącego do Ordo Iuris Centrum Bioetyki dr Błażej Kmieciak, zaproponował, aby zamykać kobiety rozważające przerwanie ciąży na oddziałach szpitali psychiatrycznych - poinformował portal kobieta.pl. Niewykluczone, że taki zapis pojawi się w nowym projekcie tej organizacji mającym chronić rodzinę i życie poczęte. Kmiecik wskazywał, że prawo zezwala na hospitalizację takich kobiet i w związku z tym Ordo Iuris poddaje pomysł rozszerzenia tego prawa na wszystkie kobiety chcące przerwać ciążę.

Zobacz też: Wielkie poszukiwania dziecka z okładki!

Jak mówił Kmieciak, w Polsce jest możliwość umieszczenia kobiety w ciąży w szpitalu psychiatrycznym bez jej woli, jeżeli stanowi ona zagrożenie dla siebie lub dla innych. Problem jednak w tym - argumentował - że" jeżeli chce skrzywdzić dziecko, które nosi pod sercem", nie można jej umieścić w placówce psychiatrycznej, ponieważ z punktu widzenia obowiązującego w Polsce prawa to dziecko nie jest jeszcze jej rodziną.

Ordo Iuris w obronie prof. Chazana

Ordo Iuris, oprócz czynnego zaangażowania w całkowity zakaz aborcji w Polsce, znana jest także z interwencji w obronie profesora Bogdana Chazana - ginekologa, który odmówił legalnej aborcji i został odwołany ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie.

Zobacz także

Fundacja broni także wartości chrzescijańskich w telewizji. Dwa dni temu pisałyśmy w mamotoja.pl, że Ordo Iuris zaskarżyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji emitowaną w stacji Nickelodeon bajkę "Harmidom" za to, że "nie szanuje przekonań religijnych odbiorców", a zwłaszcza chrześcijańskiego systemu wartości. Oburzenie fundacji wynikało z tego, że jednym z wątków serialu jest historia homoseksualnego małżeństwa Howarda i Harolda, którzy wspólnie wychowują syna Clyde'a.

Napiszcie co uważacie o propozycji fundacji. Jesteście nią zszokowane, przerażone, czy też może popieracie takie rozwiązanie? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Źródło: kobieta.pl, tvn24

Zobacz też:

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama