Reklama

Zobacz film, w którym socjolog Renata Szredzińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, opowiada na jaką pomoc mogą liczyć ofiary przemocy w ośrodkach prowadzonych przez fundację. Problem przemocy wobec dzieci był jednym z głównych tematów dyskusji uczestników 11. Ogólnopolskiej Konferencji "Ostrożnie dziecko! Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci" zorganizowanej w czerwcu przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Zakład Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Reklama

Fundacja pomaga dzieciom od 27 lat!

Pomoc dzieciom - ofiarom przemocy to w zasadzie sedno działań fundacji od samego początku, czyli od 1991 roku, kiedy organizacja powstała - mówi Szredzińska. W tej chwili fundacja prowadzi kilka placówek pomocowych: dwie w Warszawie i dwie na Pomorzu - w Gdańsku i Starogardzie Gdańskim.

Socjolog podkreśliła, że fundacja oferuje pomoc profilaktyczną dla rodzin borykających się z różnymi trudnościami, także w sytuacji gdy nie jest to przemoc kwalifikująca się do zgłoszenia na policję. "Mamy możliwość pomocy psychologicznej, edukacyjnej, pedagogicznej, ale też lekarzy psychiatrów, jeżeli jest taka potrzeba" - mówi Szredzińska. Jeżeli np. kobieta po porodzie boryka się z depresją poporodową, to może w placówce należącej do fundacji znaleźć pomoc.

Warszawa i Starogard Gdański dla ofiar przemocy

Do dwóch placówek - Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie i w Starogardzie Gdańskim, trafiają dzieci i ich opiekunowie, którzy byli ofiarami przemocy. Chodzi o takie przypadki, które zostały zakwalifikowane jako przestępstwo i w związku z tym toczy się sprawa sądowa. "Otaczamy takie dzieci pomocą psychologiczną, terapeutyczną, socjalną, prawną i medyczną'' - powiedziała socjolog. W fundacji pracują lekarze psychiatrzy, pediatrzy mogący pomóc rodzinie.

Czy pomoc dla dzieci dotkniętych przemocą jest w Polsce wystarczająca? Napiszcie co o tym myślicie w komentarzach.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama