Zarówno święta Bożego Narodzenia, jak i Sylwester będą w tym roku wyglądać inaczej niż zawsze. Najprawdopodobniej spędzimy je z dala od najbliższych. W środę odbyło się Q&A (ang. questions and answers) z udziałem premiera i ministra zdrowia. Podczas transmisji na żywo internauci mogli zadawać pytania w kwestii kolejnych obostrzeń.

Reklama

Co z Sylwestrem?

Jedna z internautek zapytała polityków, czy Sylwestra również odwołają w ostatniej chwili. Czego powinniśmy się spodziewać pod koniec grudnia?

„Na pewno w tym roku lepiej nie szykować się na hucznego sylwestra z wieloma znajomymi i przyjaciółmi, dlatego że jest ryzyko tego, że pandemia będzie cały czas trwała, będzie się rozwijała, nam zagrażała, ryzyko tego jest bardzo duże. Stąd apeluję, żeby i w grudniu, jeśli chodzi o te różne targi bożonarodzeniowe, też odłożyć, też o nich nie myśleć. (...). A więc sylwestra lepiej dzisiaj nie planować” - odpowiedział premier.

„Zabierzecie nam święta?”

Kolejna z internautek zadała premierowi pytanie, czy rząd zabierze nam w tym roku święta. Odpowiedź brzmiała: „To ostatnia rzecz, jaką chcielibyśmy zrobić, to zabieranie świąt. Ale proszę popatrzeć na to z takiej perspektywy, o jakiej mówił pan minister. COVID zabiera życie ludziom, zabiera życie ludziom starszym głównie. I trzeba o nich zadbać. Oni teraz potrzebują dystansu (...)”.

Święta bez zakupów na bazarku

Z kolei na antenie Polsat News padło pytanie o to, czy powinniśmy już zaopatrzyć się w choinki ze względu na możliwe ograniczenia. „Oczywiście takich ograniczeń nie będzie, o których pan tutaj mówił, aczkolwiek np. takich klasycznych bazarów świątecznych pewnie spodziewać się nie będziemy mogli, jeżeli chodzi o jakieś większe zbiorowiska, ponieważ epidemia raczej będzie towarzyszyła nam przez najbliższe tygodnie” - odpowiedział rzecznik rządu Piotr Mueller.

Zobacz także

Świętowanie poza domem

Branża turystyczna zaobserwowała jednak, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie wynajmem domków wypoczynkowych i apartamentów na okres świąteczny. Najprawdopodobniej jest to jeden ze skutków pandemii koronawirusa. Rezerwacji na czas świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra przybywa znacznie szybciej niż w roku poprzednim.

Źródło: national-geographic.pl, wprost.pl​

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama