Kilka miesięcy temu pisaliśmy o 3-metrowych billboardach, przedstawiających zdjęcia 11-tygodniowego martwego płodu, które zawisły w kilku polskich miastach.

Reklama

Wystawa antyaborcyjna we Wrocławiu

Od kilku dni na płocie jednego z wrocławskich kościołów można oglądać podobne, nieco mniejsze billboardy. Widnieją na nich zdjęcia płodów po aborcji i antyaborcyjne hasła, np. "Przemoc wobec bezbronnych" czy "Aborcja zabija". Za wystawę jest odpowiedzialna Fundacja Pro – Prawo do Życia, popierająca całkowity zakaz aborcji. Zszokowani wystawą mieszkańcy Wrocławia wezwali policję. Funkcjonariusze ustalają legalność wystawy.

Czy dzieci powinny oglądać takie zdjęcia?

Przedstawiciel fundacji, Adam Brawata, zapytany przez Gazetę Wrocławską, czy takie zdjęcia nie są zbyt drastyczne dla dzieci, odpowiedział, że taki widok nie zaszkodzi maluchom. Brawata podkreślił, że fundacja ma opinię psychologa w tej kwestii i kilkakrotnie wygrywała sprawy sądowe dotyczące podobnych wystaw. Zaznaczył również, że to nie same zdjęcia są drastyczne, ale aborcja.


Niezależnie od naszych przekonań, powinniśmy się zastanowić, czy takie zdjęcia powinny być eksponowane w przestrzeni publicznej. Z jednej strony, niezależnie od opinii psychologa fundacji, taki widok może być dla dziecka szokujący i drastyczny. Z drugiej strony powinniśmy myśleć o kobietach, które straciły ciążę, a takie zdjęcia przypominają im o przeżywanej tragedii...

Zobacz także

Czy według was pokazywanie takich zdjęć jest na miejscu? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Czy takie zdjęcia to odpowiedni widok dla naszych dzieci?!

Reklama

Źródło: gazetawroclawska.pl, rynekzdrowia.pl

Reklama
Reklama
Reklama