5 powodów, dlaczego u babci dzieci tyją
Jeśli twoje dziecko spędza wakacje u babci, prawdopodobnie wróci z nich grubsze. Dzieci pod opieka dziadków są o 1/5 bardziej narażona na nadwagę niż ich rówieśnicy!
1 z 5
Coraz starsze babcie
1. Starsze babcie
Kobiety rodzą dzieci coraz później, a co za tym idzie ich matki zostają babciami w starszym wieku. Aktywność dziadków w podeszłym wieku jest niewielka. Bieganie za piłką zastępują czytaniem bajek czy gra w warcaby.
Mniej aktywny tryb życia = więcej kilogramów u naszych dzieci.
2 z 5
Złe odżywianie
2. Złe odżywianie
Babcie cieszą się, gdy wnuki dużo jedzą. Przyjmują to jako wyznacznik zdrowia dziecka (ma apetyt – znaczy, że jest zdrowe).
Mniejszą wagę za to przywiązują do tego, co dziecko je. Dokarmiają wnuki pączkami, czekoladkami itp. Chcą je rozpieszczać, ale niestety często tym właśnie szkodzą.
3 z 5
Dokarmianie
3. Dokarmianie
Stałe pory posiłków dobrze wpływają na nasz organizm. Podjadanie zaburza apetyt dziecka. Niestety często ciężko to wytłumaczyć babciom, które uwielbiają podtykać wnusiom ciasteczka, kanapeczki, naleśniczki itp. W rezultacie przez większość dnia dziecko podjada różnego rodzaju przekąski.
4 z 5
Słodycze
4. Słodkość
Czego to babcie nie zrobią dla wnucząt?
Są gotowe piec codziennie ciasta, byleby zobaczyć uśmiech na dziecięcych twarzach. Czekoladki zawsze znajdują się w którejś z babcinych szuflad, a pączek i ciepłe mleczko wieczorem to najlepszy sposób na dobry sen.
I jak tu nie przytyć?
5 z 5
Babcie i ich zasady
5. Nie przestrzegają zaleceń rodziców
Dziadkowie mają swoje przyzwyczajenia żywieniowe i często nie są otwarci na nasze pomysły. Trudno im np. wytłumaczyć, że jesteśmy wegetarianami i nie dajemy dziecku kiełbaski z grilla, tylko zapiekane pomidory.
Niektóre babcie dokarmiają dzieci słodyczami w tajemnicy przed rodzicami.
Podobno największy procenty otyłych dzieci, to te, które mieszkają wspólnie z dziadkami lub codziennie przebywających pod opieką babć.