Większość brzdąców uwielbia wodę i pluskanie, próba wyjęcia ich z wanny nierzadko kończy się płaczem, a u starszaków negocjacjami, bo chcą zyskać jeszcze kilka chwil kąpielowej zabawy. Są jednak maluchy, które za „mokrym” nie przepadają.
Oto 5 pomysłów na zabawy, które sprawią, że każda kąpiel stanie się niezwykłą przygodą! Przetestowaliśmy je na własnych dzieciach! Działają!

Reklama

1. Magia kolorów

Malowanie specjalnymi, zmywalnymi kredkami po ścianie wanny lub kaflach, to tylko jeden z pomysłów. W wielu drogeriach można kupić kolorowe barwniki, które sprawią, że puszysta piana mienić się będzie wszystkimi kolorami tęczy! Świetnym pomysłem będzie także sięgnięcie po niezawodne musujące kule kąpielowe lub popularne od niedawna strzelaki: po wrzuceniu ich do wody nie tylko ją barwią, ale dodatkowo… właśnie strzelają. Przez chwilę można w wannie poczuć się jak w maszynie do popcornu!
Atrakcją dla maluchów są także niewątpliwie mydełka kąpielowe w różnych kształtach, zwłaszcza te wykonane samodzielnie, np. na warsztatach mydlarskich lub w domowym zaciszu. Ze spokojem zastąpią je jednak kosmetyki kąpielowe – te kolorowe lub z dodatkiem brokatu.

2. Ulubione zabawki kąpielowe

Holownik z fontanną, łódź podwodna z projektorem oraz nakręcana motorówka to gwarancja doskonałej zabawy! Warto pomyśleć o włączeniu ich do kolekcji, którą już macie w łazience. Znajdziecie je w serii zabawek Bburago Junior przeznaczonych do kąpieli.

materiały prasowe

Wszystkie trzy łódki same unoszą się na wodzie. Nie tylko w wannie – w miarę możliwości możecie zabrać je na basen lub w sezonie letnim – nad jezioro! Ciekawą przygodą może być zwłaszcza ta z projektorem. Czy zostawi ślady na glonach? A w wannie – czy wyświetlacz przebije się przez pianę? I wreszcie: co się stanie, gdy zgasicie światło?
Z takim zapleczem odtwarzanie bajek, podobnie jak pisanie własnych historii, stanie się banalnie proste!

3. Wspólny czas

Wieczorna kąpiel to świetny czas na urządzenie sklepiku lub – przy okazji mycia włosów malucha – zabawy w salon fryzjerski. Ważne, żeby ten czas spędzić razem i być na siebie uważnymi. Możesz zaskoczyć malucha wyciągając zza pleców bańki mydlane. Tego z pewnością się nie spodziewa! Taka niespodzianka zostanie w jego wspomnieniach na długo!

Zobacz także

4. Gry i zabawy bez słów

Świetnie w kąpieli sprawdzą się… kalambury. Dziecko na starcie ma tę przewagę, że będzie mogło wykorzystać pianę! W końcu jak bez niej pokazać Świętego Mikołaja? Możecie sięgnąć również po rekwizyty – holownik z pewnością przyda się podczas prezentowania niejednego hasła.

materiały prasowe

5. Przy okazji… nauka

Czas spędzony w wannie możecie przeznaczyć na powtórkę ulubionego wierszyka, naukę nowej piosenki czy eksplorowanie świata. Bo gdyby tak wyobrazić sobie, że wanna to wielka łódź, którą gdzieś wspólnie płyniemy… Albo wykorzystać mniejsze zabawki. Może wtedy wasz holownik dopłynie do wybrzeży Azji? Albo motorówką opłyniecie Madagaskar? To będzie świetna lekcja geografii, przyrody i fizyki w jednym.

Czemu służą wodne zabawy z maluchem?

Celem kąpieli, choć niewątpliwie podstawowym, jest troska o higienę. Ale to też okazja do ciekawego spędzenia czasu, świetnej zabawy i oswojenia malucha z wodą. Dlatego warto postawić na odpowiednie zabawki, które umilą każdy z tych aspektów.

materiały prasowe

Łódki od Bburago Junior przeznaczone są dla dzieci od 12. miesiąca życia. Kolekcja Splash'n'Play to:

  • Holownik wyposażony w czujnik, który w kontakcie z wodą automatycznie uruchamia strumień pryskający z komina.
  • Łódź podwodna, w której po wciśnięciu peryskopu uruchamia się niesamowity projektor. Wyświetla wspaniałe kształty podwodnych stworzeń.
  • Motorówka z prostą funkcją „kręć i płyń”. Po przekręceniu koła ratunkowego łódź sama zacznie pływać!

To świetny pomysł na urodzinowy prezent dla malucha. Bezpieczny i dający wiele radości!

materiały prasowe
Reklama

Pamiętaj, aby po skończonej zabawie wyjąć zabawki z wody i postawić je w przewiewnym miejscu. Zostawianie ich w wilgotnym wiaderku lub misce może sprzyjać namnożeniu się bakterii i pleśni. Idealne sprawdzą się wiszące siatki, w których łódki dokładnie obeschną.
Miłej, wodnej zabawy!

Artykuł powstał z udziałem marki Bburago Junior

Reklama
Reklama
Reklama