Pierwszy raz na basenie z dzieckiem może wydawać się trudnym przeżyciem. Niektóre pociechy, mimo lęku, szybko oswajają się z wodą, inne za nic w świecie do niej nie wejdą. Zobacz, jak powinna wyglądać pierwsza lekcja pływania i w co wyposażyć dziecko na basen.

Reklama

Dlaczego warto zapisać dziecko na naukę pływania?

Niektórzy rodzice są zdania, że samemu można nauczyć dziecko pływania. Tymczasem, lepiej tę czynność zostawić trenerowi. Instruktor jest właściwą osobą, która wie, na jakie ćwiczenia pozwolić dziecku, by go nie zrazić do wody. Poza tym znacznie łatwiej uczyć małego pływaka odpowiednich ruchów od początku, niż korygować wadliwe nawyki. Szukając pływalni, wybierz taką, która oferuje zajęcia nie tylko dla dorosłych. Przedtem jednak spróbuj oswoić dziecko z wodą o temperaturze 31–32oC. W przeciwnym razie będzie się ono trzęsło i może zniechęcić się do pływania. A przecież chodzi o to, aby zabawa w wodzie była prawdziwą frajdą. Zapisując dziecko na basen, pamiętaj również o tym, aby wyposażyć je we wszelkie niezbędne akcesoria pływackie. Wspólne zakupy sprawią, że twoja pociecha chętniej złapie sportowego bakcyla. Gdy pójdziecie pierwszy raz na basen, najpierw popatrzcie na pływających przez szybę. Pozwoli to dziecku przyzwyczaić się do nowego miejsca.

Co powinno mieć ze sobą dziecko na pierwsze lekcje pływania?

Oprócz merytorycznego przygotowania i wsparcia, niezbędne będą akcesoria do nauki pływania dla dziecka, np. te z serii NABAIJI by Decathlon. Początkującym pływakom, spędzającym dużo czasu na krytym basenie lub w otwartych akwenach, przydadzą się wygodne okularki pływackie, które dzięki możliwości regulacji, idealnie dopasowują się do twarzy i zapewniają doskonałą szczelność. Okularki są podwójnie regulowane, na nosku i z tyłu głowy i można je dostosować do wielkości głowy i rozstawu oczu.

Decathlon

Decathlon

Wybierając czepek pływacki zwróć uwagę na to, żeby był wygodny i nie uciskał głowy dziecka. Mając na uwagę jego komfort, zdecyduj się na czepek z dzianiny, który jest lekki, łatwo się go zakłada i co ważne nie ciągnie włosów. Takie czepki są idealne zwłaszcza dla dziewczynek, które z reguły mają długie i gęste włosy.

Zobacz także
Decathlon
Decathlon


Niezbędnym wyposażeniem zestawu pływackiego, oprócz okularów i czepka, jest oczywiście kostium kąpielowy. Dla dziewczynek, które dopiero rozpoczynają przygodę z basenem, najlepszy będzie jednoczęściowy strój z pływackimi plecami, który pozostaje na swoim miejscu w czasie treningu. Kostium dopasowuje się do stylu, w jakim pływa dziecko, dzięki czemu nie przemieszcza się w trakcie wykonywania ruchów w wodzie. Ponadto, zdobiony jest fioletowym motywem mandali, co z pewnością zachwyci każdą dziewczynkę, która podąża za nowymi trendami! Z kolei dla zaawansowanego młodego pływaka, wybierz stabilne kąpielówki zapewniające swobodę ruchów. Kąpielówki chłopięce, o kroju bokserek, będą w sam raz do regularnego pływania, dzięki doskonałej odporności na chlor. Ich kolorystyka i print stworzona została z myślą o chłopcach, którzy interesują się nie tylko sportem, ale i nauką. Nie zapomnij również o sandałach basenowych, chroniących stopy twojego dziecka zarówno przed poślizgnięciem się, jak i różnymi infekcjami basenowymi. Dzięki takim sandałom, maluch będzie mógł bez trudu przemieszczać się po śliskiej nawierzchni, a nawet wejść w nich pod prysznic. Co więcej, wygodne, lekkie sandały to świetne rozwiązanie dla małego pływaka, gdy chodzi ochronę stóp na brzegu basenu. Tego rodzaju obuwie przyda się również dzieciom, które pływają okazjonalnie, najwyżej raz w tygodniu.

Decathlon

Decathlon
Decathlon

Po zakończonym treningu, twojemu dziecku z pewnością przyda się ręcznik do włosów, który delikatnie osuszy i zabezpieczy skórę głowy. Jego kształt umożliwia dokładne owinięcie włosów, które są dobrze podtrzymane, dzięki zapięciu na guzik. Możecie też użyć ręcznika z mikrofibry, który jest bardzo chłonny i ultra kompaktowy. Nie tylko precyzyjnie suszy włosy, ale też sam szybko schnie i co ważne po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Jest na tyle praktyczny, że można z niego skorzystać wszędzie, nie tylko na pływalni, ale np. na plaży, po zakończeniu kąpieli słonecznej, lub w trakcie wypoczynku w ośrodku spa.

Decathlon
Decathlon

Jeżeli jesteś osobą, która ceni sobie czas i szukasz gotowego rozwiązania, wybierz zestaw pływacki Leony+ przeznaczony dla dziewczynki na poziomie początkującym. Zawiera on najważniejsze akcesoria, takie jak: okularki, czepek, ręcznik i torbę NABAIJI. Natomiast zestaw B-ACTIVE+ przeznaczony jest chłopca na poziomie początkującym i również zawiera wszystko, co niezbędne, aby dobrze rozpocząć naukę pływania w basenie. Każdy zestaw sprzedawany jest w małej torbie do transportu i przechowywania sprzętu do pływania.

Decathlon
Decathlon
Reklama

Więcej: Decathlon

Reklama
Reklama
Reklama