Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Blueair oczyszczacz powietrza
materiały prasowe
Czas wolny

Zdrowy i bezpieczny pokój malucha? Pamiętaj o tych 5 elementach!

Już niedługo na świecie powitasz swoją pociechę, ba, może nawet nowy członek rodziny jest od niedawna z wami w domu… Spójrz na jego pokoik krytycznym okiem – czy jest dobrze przygotowany na przyjęcie delikatnego mieszkańca? Podpowiadamy, na co zwrócić największą uwagę.

Odpowiednie urządzanie pokoju dziecięcego, wybieranie dodatków stosownych do wieku oraz funkcjonalnych i pomysłowych rozwiązań, to kwestie dość oczywiste. Warto, aby wystrój wnętrza pobudzał wyobraźnię malucha, inspirował go i... dawał radość. Ale przestrzeń malucha powinna być przede wszystkim bezpieczna. Dlatego osłaniamy krawędzie mebli czy blokujemy gniazdka i dlatego też powinniśmy postawić na najwyższej jakości sprzęty i materiały oraz czyste, zdrowe powietrze!

Przyjazna i bezpieczna przestrzeń

Maluch nie potrzebuje zbyt wielu mebli, dlatego urządzając pokój dziecka warto wcielić w życie ideę minimalizmu. Dodatkowo wszystkie przedmioty, które będą się w nim znajdować, lepiej ustawić  tak, aby przede wszystkim móc wygodnie się po nim poruszać.

Blueair oczyszczacz powietrza
materiały prasowe

Na jakie elementy zwrócić uwagę w pokoiku malucha?

1. Naturalne, łatwe do utrzymania w czystości tkaniny

Okazuje się, że jest ich całkiem niemało. Poduszki, kocyki, zasłony, dywan… warto, aby były wykonane z materiałów jak najbardziej przyjaznych maluchowi. Zwłaszcza te, z którymi jego skóra styka się bezpośrednio, choćby poszewki właśnie. Dobrze jest postawić na naturalne składy i sprawdzone marki. Optymalnym wyborem będzie bawełna, wełna, len i bambus.
W miarę możliwości postaraj się jednak zminimalizować ich obecność – niezależnie od jakości, tkaniny zawsze będą przyciągać kurz i niewidoczne gołym okiem alergeny.

2: Zabawki bezpieczne dla malucha

Najlepsze będą te lalki, klocki i piłki, które łatwo da się wyczyścić i zdezynfekować. Jeśli kochacie pluszaki, staraj się prać je często w odpowiednich środkach.
To, co możesz – ukrywaj. Nie chodzi nam o to, by rzeczy przed kimkolwiek chować czy redukować barwny misz-masz. Wszystkie wolnostojące zabawki i akcesoria zwyczajnie się kurzą, a ładna komoda z szufladami czy kolorowe pojemniki mogą być dodatkową ozdobą przestrzeni.

Blueair oczyszczacz powietrza
materiały prasowe


3: Dekoracje ścienne odpowiednie dla dziecka

Przede wszystkim, przygotowując pokój malucha lub odświeżając go, wybierz farbę z odpowiednim atestem. Pamiętaj również, że takie zmiany wymagają nie tylko umiejętności (czasem znalezienia odpowiedniego fachowca), ale również chwili na pozbycie się ewentualnych poremontowych pozostałości, takich jak zapach kleju do tapet czy lakieru do parkietu.
Nie przesadzaj także z kolorami. Warto postawić na delikatne, pastelowe odcienie. Wyglądają gustownie, ale przede wszystkim nie są dodatkowym męczącym wzrok bodźcem.  Maluchy mają zabawki i akcesoria we wszystkich kolorach tęczy. Warto więc zrezygnować z jaskrawych odcieni na ścianach czy kolorowych tapet, ewentualnie stawiając na barwne akcenty w postaci dodatków dobranych pod względem stylistycznym do całego wnętrza – kolorową ramkę na zdjęcia lub kosz na zabawki.

4: Oświetlenie przestrzeni, w której mieszka maluch

Należy zadbać nie tylko o oświetlenie główne, ale zaplanować dodatkowe elementy tak, aby przydatne były na różnym etapie życia naszych pociech. Przyda się więc lampka umieszczona przy biurku oraz delikatne oświetlenie nocne.
Dobrze jest wybierać żarówki ergonomiczne, a barwę światła dopasować do konkretnego źródła – lampa sufitowa może być zimna lub neutralna, z kolei ciepłe światło będzie bardziej przytulne i kojące w lampce nocnej.

Blueair oczyszczacz powietrza
materiały prasowe

5: Zdrowe i czyste powietrze

Choć to najmniej widoczny „element” pokoiku, zdaje się być tym najważniejszym. Dlatego ze szczególną troską powinniśmy podejść do zadbania o jego jakość. To bowiem nie tylko kurz, pyłki czy alergeny. Badania pokazują, że w pokoju dziecka może znajdować się nawet 300 różnych substancji chemicznych uwalnianych przez podstawowe przedmioty, takie jak: materace, farby, podłogi, zasłony, środki czyszczące i zabawki. Nawet jeśli każdy z tych przedmiotów spełnia wymogi i nie przekracza norm rynkowych, wspólnie emitowane przez nie drobne cząsteczki mogą być niebezpieczne.
Zwłaszcza więc, gdy w domu masz małego alergika, postaraj się je wyeliminować na tyle, na ile to możliwe. Jak to zrobić?

Niewidoczne wsparcie

Rozwiązaniem prostym, a jednocześnie niezwykle skutecznym, pomagającym eliminować niewidoczne gołym okiem zagrożenia, jest oczyszczacz powietrza. Jaki wybrać? Skuteczność, ale jednocześnie elegancki design powinny iść w parze. Odpowiedzią na takie potrzeby jest oczyszczacz powietrza Blueair z serii Blue, który usuwa z powietrza 99,97% zanieczyszczeń.

Blueair oczyszczacz powietrza
materiały prasowe

Urządzenie charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz łatwością obsługi. Rozwiązanie typu „plug and play” zapewnia czyste powietrze za jednym dotknięciem. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a oczyszczacz Blue automatycznie dostosuje swój tryb pracy do aktualnego poziomu zanieczyszczenia w otoczeniu. Po dwukrotnym naciśnięciu uruchomiony zostaje tryb nocny, trzykrotne kliknięcie włącza tryb dzienny i wreszcie – cztery wciśnięcia to start  trybu maksymalnego. 360-stopniowy wlot powietrza pozwala umieścić urządzenie w dowolnym miejscu bez utraty jego wydajności.
 Blue zużywa przy tym mniej energii niż przeciętna żarówka LED! Dzięki niewielkim rozmiarom i bardzo cichej pracy idealnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń (np. sypialni, pokoi dziecięcych) o powierzchni do 17 m². Jest też wyjątkowo cichy – generuje jedynie 18 dB co oznacza, że jest cichszy niż nasz szept.
Blueair oczyszczacz powietrza
materiały prasowe

Jak działa Blueair? Urządzenie wyposażone jest w unikalną technologię Blueair HepaSilent. Pozwala usuwać ona skutecznie 99,97% cząsteczek o rozmiarze do 0,1 mikrona, takich, jak alergeny, kurz, pyłki, sierść i pleśń. Dodatkowo, warstwa aktywnego węgla kokosowego redukuje również nieprzyjemne zapachy domowe i dym.
Blue radzi sobie także z cząsteczkami smogu. Zintegrowany, laserowy czujnik cząstek mierzy jego stężenie w pomieszczeniu. Jednocześnie wskaźnik jakości powietrza przedstawia bieżący poziom zanieszczyszczeń w trójkolorowej skali, wskazując jakość powietrza jako: dobrą (kolor niebieski), umiarkowaną (żółty) lub złą (czerwony). Urządzenie poinformuje o konieczności wymiany filtra zmieniając kolor diody włącznika z białego na czerwony.
Blueair oczyszczacz powietrza
materiały prasowe

Z najnowszych danych przekazanych przez UNICEF wynika, że do 2050 roku zanieczyszczenie powietrza będzie główną przyczyną śmiertelności dzieci. Marka Blueair włączyła się do akcji wzywającej  ONZ do wpisania czystego powietrza na listę Praw Dziecka.

Dostęp do czystego powietrza jest niezbędny, aby dzieci mogły żyć długo, zdrowo i w pełni wykorzystać swój potencjał. Dzieci mają prawo do czystej wody, bezpiecznego domu, dlaczego nie mają prawa do oddychania czystym powietrzem? Sonja Graham, dyrektor generalny Global Action Plan

Global Action Plan to przedsięwzięcie mające na celu nie tylko wspieranie młodych ludzi na całym świecie i wzywanie ONZ do uznania ich prawa do czystego powietrza. W jego ramach  marka Blueair wraz z Koalicją na rzecz Czystego Powietrza edukują, jak ważne jest czyste powietrze i informują co robić, aby zminimalizować narażanie dzieci na powszechne źródła szkodliwych substancji.
Najlepiej zadbać o powietrze w domu, a szczególnie w pokoju malucha. To niezbędne tło i miejsce do tego, co kochamy najbardziej: wspólnej zabawy i spędzanego razem z dzieckiem czasu.
 
Artykuł powstał z udziałem marki Blueair

ta dorotka ta malusia
Adobe Stock
Rozwój
Ta Dorotka, ta malusia – tekst kołysanki i chwyty gitarowe
Ta Dorotka, ta malusia to popularna i lubiana kołysanka, która pomoże ci w uśpieniu twojego malucha. Przedstawiamy cały tekst piosenki, a także chwyty, dzięki którym bardziej uzdolnieni rodzice będą mogli śpiewać kołysankę i akompaniować sobie na gitarze.

Dzieci uwielbiają zasypiać wtulone w rodzica, który nuci im kołysankę. Spokojna melodia, miarowy rytm pozwalają maluchowi szybciej wyciszyć się i przenieść do krainy snów. Choć powstają coraz to nowe kołysanki, największą popularnością cieszą się te śpiewane jeszcze przez naszych dziadków i rodziców. Jedną z bardziej znanych kołysanek jest „Ta Dorotka, ta malusia”. Autorką słów jest Janina Porazińska.   Ta Dorotka, ta malusia – tekst Tekstu kołysanki możesz nauczyć się na pamięć lub skorzystać podczas usypiania dziecka z naszej ściągawki. Jeśli dziecko jest nieco starsze – możecie śpiewać razem. A może spróbujecie wspólnie nauczyć się też  innych kołysanek dla dzieci ? Ta Dorotka, ta malusia, ta malusia, tańcowała dokolusia, dokolusia, tańcowała ranną rosą, ranną rosą, i tupała nóżką bosą, nóżką bosą. Ta Dorotka, ta malusia, ta malusia, tańcowała dokolusia, dokolusia, tańcowała i w południe, i w południe, kiedy słonko grzało cudnie, grzało cudnie. Ta Dorotka, ta malusia, ta malusia, tańcowała dokolusia, dokolusia, tańcowała i z wieczora, i z wieczora, gdy szło słonko do jeziora, do jeziora. Teraz śpi już w kolebusi, w kolebusi, na różowej, na podusi, na podusi. Chodzi senek koło płotka, koło płotka: Cicho, bo tam śpi Dorotka, śpi Dorotka... Cicho, bo tam śpi Dorotka, śpi Dorotka... Ta Dorotka, ta malusia: chwyty na gitarę Jeżeli wasza rodzina jest uzdolniona muzycznie – z pewnością przydadzą się też akordy gitarowe . Ta Dorotka, ta malusia, ta malusia – G Tańcowała dokolusia, dokolusia – G a Tańcowała ranną rosą, ranną rosą – a G I tupała nóżką bosą, nóżką bosą – D G Zobacz także:  „Na Wojtusia z popielnika” – tekst kołysanki i...

piłka nożna zasady
Adobe Stock
Aktualności
Piłka nożna – zasady gry, które rządzą na boisku 
Piłka nożna staje się najbardziej popularna podczas EURO lub Mundialu – czyli piłkarskich mistrzostw Europy i świata. To wtedy pojawia się najwięcej pytań i wątpliwości dotyczące podstawowych zasad gry w piłkę nożną. Poniżej krótkie kompendium wiedzy z reguł, których muszą przestrzegać zawodnicy, trenerzy i organizatorzy turniejów.

Zasady gry w piłkę nożną są dość proste, dzięki temu dyscyplina ta stała się popularna na całym świecie. Pierwsze reguły gry zaczęto tworzyć w XIX wieku w Anglii. W 1886 roku powołano Międzynarodową Radę Piłkarską (IFAB), której zadaniem było właśnie zarządzanie zasadami gry w piłkę nożną . W 1904 roku w Paryżu powstała FIFA (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej), która od 1913 roku należy do IFAB i organizuje mistrzostwa świata. Zasady gry w piłkę nożną – kwestie podstawowe  Mecz piłki nożnej rozgrywają dwie drużyny. Każda składa się z 11 zawodników – 1 bramkarza i 10 grających w polu gry, zajmujących określone pozycje piłkarskie . Celem gry jest zdobycie większej liczby bramek niż przeciwnik. Na boisku nie wolno celowo używać rąk do przyjmowania lub podawania piłki. Piłkę można odbijać nogami, głową, a także przyjmować ją na tors. Rąk może używać wyłącznie bramkarz, i to tylko w tzw. polu karnym. Bramki są dwie – każda drużyna broni swojej i atakuje bramkę przeciwnika. Gra się, oczywiście, jedną piłką. Gol pada, gdy piłka całym obwodem przekroczy linię bramkową – wyznaczoną między słupkami bramki. Wynikiem meczu może być zwycięstwo jednej z drużyn lub remis (bezbramkowy np. 0:0 lub taki, w którym obie drużyny zdobędą taką samą liczbę goli). Czasami mecz nie może zakończyć się remisem, wtedy rozgrywa się dogrywkę. Jeśli nie rozstrzygnie ona wyniku, przeprowadza się serię rzutów karnych – po 5 dla każdej drużyny. Czas gry – ile trwa mecz, ile dogrywka? Podstawowy czas meczu to dwie połowy po 45 minut z maksimum 15 minutową przerwą między nimi. Czasami sędzia główny podejmuje decyzję o doliczeniu kilku minut do podstawowego czasu gry, jeśli w czasie rozgrywki następowały dłuższe przerwy w grze. Dogrywka trwa 2 x po 15 minut z przerwą ok. 5...

Olga Frycz i były partner
Instagram/tojafrycz
Aktualności
Ciężarna Olga Frycz może liczyć na wsparcie swojego byłego partnera! Piękna postawa
Olga Frycz ma bardzo duże wsparcie w swoim byłym partnerze. Grzegorz Sobieszek zapewnił ją, że zawsze może na niego liczyć. Para jest doskonałym przykładem na to, że nawet po rozstaniu można stworzyć wspaniałą, pełną ciepła i szacunku relację.

Olga Frycz niedawno obwieściła, że jest w ciąży. Aktorka zadeklarowała, że nie boi się samodzielnego macierzyństwa , co wywołało spore zamieszanie. Okazuje się jednak, że młoda mama może liczyć na pomoc najbliższych, a także swojego byłego partnera. Wspaniały gest byłego partnera Olgi Frycz Olga Frycz przez kilka lat była w związku z Grzegorzem Sobieszkiem – para doczekała się córki Helenki. Choć rodzice dziewczynki nie są już razem, ich relacje pozostają bardzo dobre. Były partner aktorki po jej publicznym oświadczeniu na temat ciąży i samodzielnego macierzyństwa zaoferował swoją pomoc. Tata małej Helenki zamieścił pod zdjęciem Olgi Frycz bardzo ciepłe słowa, które z pewnością dodadzą młodej mamie otuchy. „Hela na bank będzie super siostrą, a ty jesteś super mamą, bo jesteś bardzo, bardzo dzielna, nawet jak jesteś sama w trudnych życiowo sytuacjach. I tak, jak mówiłem wiele razy, zawsze możesz na mnie liczyć” – napisał Grzegorz Sobieszek. Olga Frycz odpowiedziała na ten komentarz w równie przyjaznym tonie: „Dziękuję Grzesiu. Jesteś super przyjacielem i będziesz fajnym wujkiem”. Tak dobrej relacji z pewnością może im pozazdrościć wiele par, które po rozstaniu nie umieją się porozumieć!           Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Olga Frycz (@tojafrycz) Zobacz także:  Klaudia Halejcio dostrzegła jedną zaletę macierzyństwa: wiele mam jej pozazdrości! Agnieszka Włodarczyk zachęca do bankowania krwi pępowinowej: „Chcę być pewna, że zabezpieczyłam przyszłość swojego dziecka” Agnieszka Kaczorowska zniknęła z sieci. Afera z „modą na...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz