Klub Przedsiębiorczych Mam
Facebook / Klub Przedsiębiorczych Mam
Mama

Mamy, które szukają inspiracji i odpowiedzi: Klub Przedsiębiorczych Mam

Babyonline.pl było dziś na spotkaniu Klubu Przedsiębiorczych Mam, żeby przekonać się, jak kobiety wspierają się w poszukiwaniu drogi do zawodowego spełnienia. Gościem specjalnym warszawskiego spotkania była Anna Zdrojewska-Żywiecka, założycielka wydawnictwa Mamania.

Warszawa, Praga. Pierwsze wiosenne słońce nastraja optymistycznie. Starsza pani sprzedaje konwalie na przystanku tramwajowym, od ich zapachu kręci się w głowie. To dobry dzień na odwiedziny w Google Campus Warsaw, gdzie dzisiaj spotykają się mamy w ramach cyklicznego networkingu Klubu Przedsiębiorczych Mam

Wchodzę na teren dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek "Koneser". W jednym z postindustrialnych budynków mieści się Google Campus, a tam, po przejściu przez kafejkę, w której młodzi ludzie klikają w swoje laptopy, jest sala, w której spotykam kilkanaście kobiet. Część z nich jest w ciąży, część przyszła z małymi dziećmi. 6-miesięczne niemowlę chce po przebudzeniu tulić się do mamy, nieco starsze maluchy okupują dywan, na którym porozrzucano pluszowe piłki i inne zabawki. 

Klub Przedsiębiorczych Mam
Facebook / Klub Przedsiębiorczych Mam


Wszystkie zebrane tu kobiety łączy jedno: chcą świadomie decydować o swoim życiu zawodowym. Wiele z nich powtarza, że chce odejść z korporacji, zrezygnować z etatu, tutaj szukają inspiracji. Kilka z nich już prowadzi swoje firmy, kilka ma już pomysł na biznes. "Już czas" - mówi jedna z nich. Większość pomysłów, a może nawet wszystkie, dotyczą produktów i usług związanych z dziećmi i rodzicami: są więc i meble dla dzieci, warsztaty, fotografia ciążowa i dziecięca, a nawet dowożenie dzieci na zajęcia dodatkowe.  Jedna z mam chciałaby produkować kosmetyki wegańskie, a inna napisać książkę o sztukach walki dla dzieci.

W pierwszej części spotkania dzisiejszy gość Klubu Przedsiębiorczych Mam, Anna Zdrojewska-Żywiecka, założycielka wydawnictwa Mamania, opowiadała o swojej drodze od pomysłu i pierwszej wydanej książki do tysięcy czytelniczek i nowych projektów. Odpowiadała na pytania i dzieliła się swoimi spostrzeżeniami i radami na prowadzenie własnego biznesu. 

Anna Zdrojewska-Żywiecka, założycielka wydawnictwa Mamania na spotkaniu Klubu Przedsiębiorczych Mam
Facebook / Klub Przedsiębiorczych Mam


Padło wiele ważnych słów: o tym, że może i początki biznesu oznaczają skupienie się na pieniądzach (bo ciągle ich brak!), ale w prowadzeniu firmy najważniejsi są ludzie, jak i o tym, że matka, która chce mieć swój biznes, powinna koniecznie scedować część obowiązków na swojego męża lub partnera. Po opowieści gościa każda z mam powiedziała kilka słów o sobie, a potem nastąpił czas na swobodne rozmowy i pytania, wymienianie się pomysłami, kontaktami i pytanie o opinie na temat planów na firmę.

bioorganika.pl
Facebook / Klub Przedsiębiorczych Mam


Klub Przedsiębiorczych Mam to społeczność mam, które chcą łączyć pracę zawodową z macierzyństwem. Został założony w 2009 roku przez Martę Waszczuk, prezeskę Fundacji BeProactive, autorkę książki "Mamy, wracamy" (wyd. Mamania).  W ramach działań Klubu Przedsiębiorczych Mam, odbywają się spotkania networkingowe, takie jak dzisiejsze. Organizowane są w Warszawie, Krakowie, Grodzisku Mazowieckim, Poznaniu, Koszalinie i Gdyni. 

Oprócz spotkań Klub organizuje również konferencje – Forum Przedsiębiorczych Mam. Oprócz prelekcji, mamy mogą wziąć udział w  warsztatach. Na konferencje można przyjść z dziećmi, można też oglądać ją w domu, w komputerze. Najbliższe Forum już w ten czwartek, 12 maja. Więcej informacji znajdziecie tutaj. Warto się wybrać lub włączyć komputery, bo lista prelegentek i osób prowadzących warsztatyy jest arcyciekawa. Oczywiście wszystkie z  nich są mamami, które z sukcesem łączą pracę zawodową z życiem rodzinnym.

Klub Przedsiębiorczych Mam
Babyonline.pl


Zobacz też:

Co po macierzyńskim? A może własny biznes? Powrót do pracy może być przygodą!

Kid's Time
materiały prasowe
Patronaty
Targi KIDS’ TIME już w lutym w Kielcach
Targi KIDS' TIME to największe wydarzenie dedykowane branży dziecięcej w Europie Środkowo-Wschodniej i jedno z najważniejszych na świecie. Tegoroczna, rekordowa edycja, która odbędzie się od 25 do 26 lutego 2016 roku upłynie pod znakiem gwiazd.

  KIDS’ TIME to wystawa o charakterze B2B, która od kilku lat jest miejscem spotkań producentów i dystrybutorów wózków, fotelików, zabawek, tekstyliów i innych artykułów dziecięcych. Wydarzenie w ciągu zaledwie kilku lat zdominowało większość wydarzeń tego sektora w Europie. Jeśli jesteś przedsiębiorczą mamą i prowadzisz swój biznes albo myślisz o własnej działalności, nie może cię tam zabraknąć! - W ubiegłym roku KIDS' TIME zgromadził ponad 320 firm z 10 krajów całego świata. W porównaniu do poprzedniej edycji lista wystawców była dłuższa o blisko 50%. Wydarzenie odwiedziło 4238 specjalistycznych zwiedzających z 33 krajów. Wszystko wskazuje na to, że nadchodząca wystawa pobije dotychczasowy rekord. Udział w KIDS’ TIME 2016 potwierdziło już przeszło 90% ubiegłorocznych firm - mówi menedżer projektu Aldona Matla. Wielkie spotkanie ekspertów Targi KIDS’ TIME to oprócz bogatej oferty produktowej, czas wielu merytorycznych spotkań. Co roku program wystawy uzupełniają spotkania z najlepszymi, światowymi specjalistami. Podczas ubiegłorocznej edycji swój wykład „Trendy w rodzicielstwie: 4 szanse biznesowe” miała dr Maria Costa z hiszpańskiego instytutu AIJU (European Institute of Children’s Products and Leisure). Gościem nadchodzących targów będzie między innymi Reyne Rice - ekspert branży zabawkarskiej, konsultantka i wybitny specjalista z ponad 30 letnim doświadczeniem w swojej dziedzinie. Amerykanka specjalizuje się w badaniach i analizach rynku artykułów dla dzieci. Na całym świecie prowadzi liczne konferencje, podczas których prezentuje najnowsze trendy oraz innowacje w branży dziecięcej. Z ogromnej wiedzy i doświadczenia Reyne Rice korzystają największe światowe koncerny. KIDS’ TIME STAR  Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka w Kielcach nazywane są często „kreatorem rynkowych...

Halo Atopia, atopowe zapalenie skóry
materiały prasowe
Patronaty
Halo!ATOPIA – akcja w toku, dialog już trwa
Z końcem lipca 2012 ruszył wyjątkowy projekt społeczny dla rodziców dzieci z AZS. Pierwszy raz mieli oni możliwość wymienić się doświadczeniami i skonsultować ze specjalistami.

Halo!ATOPIA – Lepsze życie z Atopowym Zapaleniem Skóry Frekwencja pierwszego spotkania pozytywnie zaskoczyła organizatorów akcji. „Planowaliśmy, że na pierwsze spotkanie w sezonie letnim zgłosi się do nas ok. 15 rodzin. Przyszło 21 rodzin w tym 17 chorych dzieci. Na szczęście przestrzeń WARSZTAT-u należącego do m. st. Warszawa może gościć więcej osób, więc wszyscy chętni do udziału w akcji zostali przyjęci.” – mówi Katarzyna Klimczak z Fundacji Alabaster. Było bardzo kolorowo i wesoło Na pierwsze spotkanie projektu Halo!ATOPIA rodzice przyszli z dziećmi w różnym wieku. Najmłodsze dzieci towarzyszyły rodzicom podczas rozmowy ze specjalistami. Większość maluchów pozostała jednak w dolnej sali, pod opieką animatorów: Krzyśka, Martyny, Sylwii, Marka, Kasi, Eweliny oraz Ewy. Niektórym dzieciom trudno było rozstać się z rodzicami i szybko włączyć do zabawy. Jest to typowe zachowanie dla dzieci z AZS. Często, ze względu na pogorszony wygląd skóry, dzieci doświadczają braku akceptacji ze strony rówieśników czy wykluczenia z grupy. Tutaj wszyscy byli tacy sami. To pozwoliło przełamać wstyd, lęk, czy niepewność. Dzieci szybko się zintegrowały i dały ponieść zabawie. Po obejrzeniu pokazu żonglerki, dzieci z niewielką pomocą dorosłych wykonały swoje własne piłeczki, bawiły się też chustami do żonglowania, tworzyły zwierzątka z kolorowych balonów. Były też zajęcia rozwijające sensorykę i koordynację.  Nikodem, jeden z bawiących się chłopców stwierdził: "Macie tu fajne zabawy!" - i to największy komplement oraz rekomendacja dla organizatora. O zdrowe przekąski dla uczestników spotkania zadbali wolontariusze Fundacji oraz firma Sante, jeden z partnerów biznesowych projektu. Porozmawiajmy o Atopowym Zapaleniu Skóry, alergii i atopii W czasie, gdy dzieci zapoznawały się i podziwiały sztuczki cyrkowe, rodzice dyskutowali...

Marta Waszczuk
Agata Aleksandrowicz
Mama
Chcesz założyć firmę? "Z młodym biznesem jest jak z dzieckiem" [WYWIAD]
"Potrzebuje czasu i uwagi, karmienia na różne sposoby" - mówi o prowadzeniu własnej firmy Marta Waszczuk, autorka książki "Mamy, wracamy". Przeczytaj, co musisz zrobić, żeby twój biznes odniósł sukces.

- Po urlopie wychowawczym często pojawia się pomysł założenia własnej firmy, ale większość z nas tego nie robi. Czy mamom brakuje odwagi? - Przede wszystkim brakuje nam pewności siebie. Przez to, że spędzamy tyle czasu z dzieckiem, często nie robiąc nic zawodowo, nasze poczucie wartości spada bardzo nisko. Potrzebujemy czasu na odbudowanie poczucia własnej wartości, żeby móc zrealizować swoje projekty. - Jak przebiega ten proces? - Warto zacząć od poszukiwania swoich mocnych stron. Tego, co umiemy i lubimy robić, co dodaje nam energii, co nas motywuje do działania. Możemy zacząć dzielić się swoją wiedzą lub dowiedzieć czegoś nowego z obszaru, który nas interesuje. Możemy zacząć spotykać się z ludźmi i pomagać im w tym, na czym się znamy. Dzięki takim małym krokom powoli zaczniemy dostrzegać, że to, co wiemy i robimy może mieć wartość dla innych, że jesteśmy w stanie zrobić coś więcej niż zajmować się dziećmi i domem . - Rzeczywiście na tym etapie życia często myślimy, że niczego więcej już nie potrafimy. - To naturalne, skoro spędzamy czas głównie z dzieckiem, zmieniając pieluszki, karmiąc i bawiąc się z nim. Nawet kobiety, które przed narodzinami dzieci zajmowały wysokie stanowiska mogą zacząć wątpić w siebie i swoje kompetencje .  - Nic nie potrafię, wszystko zapomniałam? - Tak czasem myślimy. Ale nie musimy wierzyć tym myślom, możemy zacząć działać pomimo nich. Oczywiście nie wszystkie kobiety potrzebują realizować się zawodowo, niektóre doskonale się spełniają w roli gospodyni domowej. Jeśli jest to ich świadomy wybór, to nie zmuszajmy ich do zmiany. - Czasami nie chcemy wracać do starej pracy, albo nie mamy gdzie. Chciałybyśmy mieć coś swojego, ale brakuje nam pomysłu na firmę. Co wtedy? Skąd czerpać inspirację? - Możemy na przykład zastanowić się, czego nam brakuje, z jakiego produktu lub usługi...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj