Klub Przedsiębiorczych Mam
Facebook / Klub Przedsiębiorczych Mam
Mama

Mamy, które szukają inspiracji i odpowiedzi: Klub Przedsiębiorczych Mam

Babyonline.pl było dziś na spotkaniu Klubu Przedsiębiorczych Mam, żeby przekonać się, jak kobiety wspierają się w poszukiwaniu drogi do zawodowego spełnienia. Gościem specjalnym warszawskiego spotkania była Anna Zdrojewska-Żywiecka, założycielka wydawnictwa Mamania.

Warszawa, Praga. Pierwsze wiosenne słońce nastraja optymistycznie. Starsza pani sprzedaje konwalie na przystanku tramwajowym, od ich zapachu kręci się w głowie. To dobry dzień na odwiedziny w Google Campus Warsaw, gdzie dzisiaj spotykają się mamy w ramach cyklicznego networkingu Klubu Przedsiębiorczych Mam

Wchodzę na teren dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek "Koneser". W jednym z postindustrialnych budynków mieści się Google Campus, a tam, po przejściu przez kafejkę, w której młodzi ludzie klikają w swoje laptopy, jest sala, w której spotykam kilkanaście kobiet. Część z nich jest w ciąży, część przyszła z małymi dziećmi. 6-miesięczne niemowlę chce po przebudzeniu tulić się do mamy, nieco starsze maluchy okupują dywan, na którym porozrzucano pluszowe piłki i inne zabawki. 

Klub Przedsiębiorczych Mam
Facebook / Klub Przedsiębiorczych Mam


Wszystkie zebrane tu kobiety łączy jedno: chcą świadomie decydować o swoim życiu zawodowym. Wiele z nich powtarza, że chce odejść z korporacji, zrezygnować z etatu, tutaj szukają inspiracji. Kilka z nich już prowadzi swoje firmy, kilka ma już pomysł na biznes. "Już czas" - mówi jedna z nich. Większość pomysłów, a może nawet wszystkie, dotyczą produktów i usług związanych z dziećmi i rodzicami: są więc i meble dla dzieci, warsztaty, fotografia ciążowa i dziecięca, a nawet dowożenie dzieci na zajęcia dodatkowe.  Jedna z mam chciałaby produkować kosmetyki wegańskie, a inna napisać książkę o sztukach walki dla dzieci.

W pierwszej części spotkania dzisiejszy gość Klubu Przedsiębiorczych Mam, Anna Zdrojewska-Żywiecka, założycielka wydawnictwa Mamania, opowiadała o swojej drodze od pomysłu i pierwszej wydanej książki do tysięcy czytelniczek i nowych projektów. Odpowiadała na pytania i dzieliła się swoimi spostrzeżeniami i radami na prowadzenie własnego biznesu. 

Anna Zdrojewska-Żywiecka, założycielka wydawnictwa Mamania na spotkaniu Klubu Przedsiębiorczych Mam
Facebook / Klub Przedsiębiorczych Mam


Padło wiele ważnych słów: o tym, że może i początki biznesu oznaczają skupienie się na pieniądzach (bo ciągle ich brak!), ale w prowadzeniu firmy najważniejsi są ludzie, jak i o tym, że matka, która chce mieć swój biznes, powinna koniecznie scedować część obowiązków na swojego męża lub partnera. Po opowieści gościa każda z mam powiedziała kilka słów o sobie, a potem nastąpił czas na swobodne rozmowy i pytania, wymienianie się pomysłami, kontaktami i pytanie o opinie na temat planów na firmę.

bioorganika.pl
Facebook / Klub Przedsiębiorczych Mam


Klub Przedsiębiorczych Mam to społeczność mam, które chcą łączyć pracę zawodową z macierzyństwem. Został założony w 2009 roku przez Martę Waszczuk, prezeskę Fundacji BeProactive, autorkę książki "Mamy, wracamy" (wyd. Mamania).  W ramach działań Klubu Przedsiębiorczych Mam, odbywają się spotkania networkingowe, takie jak dzisiejsze. Organizowane są w Warszawie, Krakowie, Grodzisku Mazowieckim, Poznaniu, Koszalinie i Gdyni. 

Oprócz spotkań Klub organizuje również konferencje – Forum Przedsiębiorczych Mam. Oprócz prelekcji, mamy mogą wziąć udział w  warsztatach. Na konferencje można przyjść z dziećmi, można też oglądać ją w domu, w komputerze. Najbliższe Forum już w ten czwartek, 12 maja. Więcej informacji znajdziecie tutaj. Warto się wybrać lub włączyć komputery, bo lista prelegentek i osób prowadzących warsztatyy jest arcyciekawa. Oczywiście wszystkie z  nich są mamami, które z sukcesem łączą pracę zawodową z życiem rodzinnym.

Klub Przedsiębiorczych Mam
Babyonline.pl


Zobacz też:

Co po macierzyńskim? A może własny biznes? Powrót do pracy może być przygodą!

Kid's Time
materiały prasowe
Patronaty
Targi KIDS’ TIME już w lutym w Kielcach
Targi KIDS' TIME to największe wydarzenie dedykowane branży dziecięcej w Europie Środkowo-Wschodniej i jedno z najważniejszych na świecie. Tegoroczna, rekordowa edycja, która odbędzie się od 25 do 26 lutego 2016 roku upłynie pod znakiem gwiazd.

  KIDS’ TIME to wystawa o charakterze B2B, która od kilku lat jest miejscem spotkań producentów i dystrybutorów wózków, fotelików, zabawek, tekstyliów i innych artykułów dziecięcych. Wydarzenie w ciągu zaledwie kilku lat zdominowało większość wydarzeń tego sektora w Europie. Jeśli jesteś przedsiębiorczą mamą i prowadzisz swój biznes albo myślisz o własnej działalności, nie może cię tam zabraknąć! - W ubiegłym roku KIDS' TIME zgromadził ponad 320 firm z 10 krajów całego świata. W porównaniu do poprzedniej edycji lista wystawców była dłuższa o blisko 50%. Wydarzenie odwiedziło 4238 specjalistycznych zwiedzających z 33 krajów. Wszystko wskazuje na to, że nadchodząca wystawa pobije dotychczasowy rekord. Udział w KIDS’ TIME 2016 potwierdziło już przeszło 90% ubiegłorocznych firm - mówi menedżer projektu Aldona Matla. Wielkie spotkanie ekspertów Targi KIDS’ TIME to oprócz bogatej oferty produktowej, czas wielu merytorycznych spotkań. Co roku program wystawy uzupełniają spotkania z najlepszymi, światowymi specjalistami. Podczas ubiegłorocznej edycji swój wykład „Trendy w rodzicielstwie: 4 szanse biznesowe” miała dr Maria Costa z hiszpańskiego instytutu AIJU (European Institute of Children’s Products and Leisure). Gościem nadchodzących targów będzie między innymi Reyne Rice - ekspert branży zabawkarskiej, konsultantka i wybitny specjalista z ponad 30 letnim doświadczeniem w swojej dziedzinie. Amerykanka specjalizuje się w badaniach i analizach rynku artykułów dla dzieci. Na całym świecie prowadzi liczne konferencje, podczas których prezentuje najnowsze trendy oraz innowacje w branży dziecięcej. Z ogromnej wiedzy i doświadczenia Reyne Rice korzystają największe światowe koncerny. KIDS’ TIME STAR  Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka w Kielcach nazywane są często „kreatorem rynkowych...

Halo Atopia, atopowe zapalenie skóry
materiały prasowe
Patronaty
Halo!ATOPIA – akcja w toku, dialog już trwa
Z końcem lipca 2012 ruszył wyjątkowy projekt społeczny dla rodziców dzieci z AZS. Pierwszy raz mieli oni możliwość wymienić się doświadczeniami i skonsultować ze specjalistami.

Halo!ATOPIA – Lepsze życie z Atopowym Zapaleniem Skóry Frekwencja pierwszego spotkania pozytywnie zaskoczyła organizatorów akcji. „Planowaliśmy, że na pierwsze spotkanie w sezonie letnim zgłosi się do nas ok. 15 rodzin. Przyszło 21 rodzin w tym 17 chorych dzieci. Na szczęście przestrzeń WARSZTAT-u należącego do m. st. Warszawa może gościć więcej osób, więc wszyscy chętni do udziału w akcji zostali przyjęci.” – mówi Katarzyna Klimczak z Fundacji Alabaster. Było bardzo kolorowo i wesoło Na pierwsze spotkanie projektu Halo!ATOPIA rodzice przyszli z dziećmi w różnym wieku. Najmłodsze dzieci towarzyszyły rodzicom podczas rozmowy ze specjalistami. Większość maluchów pozostała jednak w dolnej sali, pod opieką animatorów: Krzyśka, Martyny, Sylwii, Marka, Kasi, Eweliny oraz Ewy. Niektórym dzieciom trudno było rozstać się z rodzicami i szybko włączyć do zabawy. Jest to typowe zachowanie dla dzieci z AZS. Często, ze względu na pogorszony wygląd skóry, dzieci doświadczają braku akceptacji ze strony rówieśników czy wykluczenia z grupy. Tutaj wszyscy byli tacy sami. To pozwoliło przełamać wstyd, lęk, czy niepewność. Dzieci szybko się zintegrowały i dały ponieść zabawie. Po obejrzeniu pokazu żonglerki, dzieci z niewielką pomocą dorosłych wykonały swoje własne piłeczki, bawiły się też chustami do żonglowania, tworzyły zwierzątka z kolorowych balonów. Były też zajęcia rozwijające sensorykę i koordynację.  Nikodem, jeden z bawiących się chłopców stwierdził: "Macie tu fajne zabawy!" - i to największy komplement oraz rekomendacja dla organizatora. O zdrowe przekąski dla uczestników spotkania zadbali wolontariusze Fundacji oraz firma Sante, jeden z partnerów biznesowych projektu. Porozmawiajmy o Atopowym Zapaleniu Skóry, alergii i atopii W czasie, gdy dzieci zapoznawały się i podziwiały sztuczki cyrkowe, rodzice dyskutowali...

Marta Waszczuk
Agata Aleksandrowicz
Mama
Chcesz założyć firmę? "Z młodym biznesem jest jak z dzieckiem" [WYWIAD]
"Potrzebuje czasu i uwagi, karmienia na różne sposoby" - mówi o prowadzeniu własnej firmy Marta Waszczuk, autorka książki "Mamy, wracamy". Przeczytaj, co musisz zrobić, żeby twój biznes odniósł sukces.

- Po urlopie wychowawczym często pojawia się pomysł założenia własnej firmy, ale większość z nas tego nie robi. Czy mamom brakuje odwagi? - Przede wszystkim brakuje nam pewności siebie. Przez to, że spędzamy tyle czasu z dzieckiem, często nie robiąc nic zawodowo, nasze poczucie wartości spada bardzo nisko. Potrzebujemy czasu na odbudowanie poczucia własnej wartości, żeby móc zrealizować swoje projekty. - Jak przebiega ten proces? - Warto zacząć od poszukiwania swoich mocnych stron. Tego, co umiemy i lubimy robić, co dodaje nam energii, co nas motywuje do działania. Możemy zacząć dzielić się swoją wiedzą lub dowiedzieć czegoś nowego z obszaru, który nas interesuje. Możemy zacząć spotykać się z ludźmi i pomagać im w tym, na czym się znamy. Dzięki takim małym krokom powoli zaczniemy dostrzegać, że to, co wiemy i robimy może mieć wartość dla innych, że jesteśmy w stanie zrobić coś więcej niż zajmować się dziećmi i domem . - Rzeczywiście na tym etapie życia często myślimy, że niczego więcej już nie potrafimy. - To naturalne, skoro spędzamy czas głównie z dzieckiem, zmieniając pieluszki, karmiąc i bawiąc się z nim. Nawet kobiety, które przed narodzinami dzieci zajmowały wysokie stanowiska mogą zacząć wątpić w siebie i swoje kompetencje .  - Nic nie potrafię, wszystko zapomniałam? - Tak czasem myślimy. Ale nie musimy wierzyć tym myślom, możemy zacząć działać pomimo nich. Oczywiście nie wszystkie kobiety potrzebują realizować się zawodowo, niektóre doskonale się spełniają w roli gospodyni domowej. Jeśli jest to ich świadomy wybór, to nie zmuszajmy ich do zmiany. - Czasami nie chcemy wracać do starej pracy, albo nie mamy gdzie. Chciałybyśmy mieć coś swojego, ale brakuje nam pomysłu na firmę. Co wtedy? Skąd czerpać inspirację? - Możemy na przykład zastanowić się, czego nam brakuje, z jakiego produktu lub usługi...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz