Fotolia.pl
Wygląd i samopoczucie

Fotocast z rosnącym brzuchem hitem wśród ciężarnych

Profesjonalne zdjęcia w ciąży to wspaniała pamiątka. A sesja upamiętniająca każdy miesiąc ciąży to dopiero rewelacja. Taki rodzaj fotografii - uwieczniający rosnący brzuch - zakończony fotocastem staje coraz bardziej popularny wśród ciężarnych kobiet.

W ostatnich latach coraz częściej  kobiety decydują się na profesjonalne zdjęcia w ciąży. Zainteresowanie ciężarnych jest tak duże, że wielu fotografów zaczęło się specjalizować wyłącznie  w fotografii kobiet ciężarnych, noworodków oraz sesji rodzinnych. Jednym z nich jest Małgorzata Norkowska, fotografka ze studia  Art Foto w Toruniu oraz Dominika Wiśniewska z FotoMorfozy ze studia w Warszawie.

Ciężarna modelka ciężarem dla fotografa?

- Robię zdjęcia kobietom ciężarnym od lat – mówi Małgorzata Norkowska, fotografka z Art Foto. – Od zawsze, kiedy przychodzą na sesje narzekają, że nie wyglądają atrakcyjnie, czują się ociężale, ale tak bardzo chcą mieć pamiątkę z ciąży, że decydują się na sesje.
Potwierdza to warszawska fotografka również specjalizująca się w tego rodzaju sesjach.
- 8 na 10 kobiet kobiet w ciąży mówi o niezadowoleniu ze swojego wyglądu – mówi Dominika Wiśniewska, fotografka, ze studia FotoMorfozy w Warszawie.- Ale mimo wszystko decydują się na pamiątkowe sesje, z których potem wychodzą bardzo zadowolone.
 

Nagie zdjęcia w ciąży trendy wśród młodych mam

Jednak nie wszystkie kobiety są niezadowolone ze swojego wyglądu w ciąży.
- Niektóre otwarcie mówią, że chcą uwiecznić brzuch, ale i piersi, bo nigdy wcześniej takich pięknych nie miały – dodaje Małgorzata Norkowska. – Ale każda z pań po spotkaniu z naszą studyjną wizażystką promiennie się uśmiecha i pomimo obaw jest potem zadowolona ze zdjęć.
Zdaniem fotografek kobiety coraz częściej przełamują się i odważniej pozują do zdjęć.
- Coraz częściej mam zlecenia nagich ciężarnych zdjęć w ładnych artystycznych pozach – mówi Dominika Wiśniewska, warszawska fotografka. – Ostatnio bardzo ładne zdjęcie udało się zrobić i jestem z niego dumna. Naga ciężarna kobieta w gnieździe. Koncepcją zdjęcia był syndrom wicia gniazda. Po porodzie mama wróciła i w tym samym gnieździe zrobiłyśmy zdjęcie noworodka.
- U mnie też odważniej kobiety decydują się na sesje rozbierane w czasie ciąży – mówi Małgorzata Norkowska.  – Cieszę, się, bo to pokazuje, że coraz częściej kobiety maja świadomość swojego ciała a poza tym po prostu uważam, że wiele z nich naprawdę w ciąży wygląda pięknie.
 

Fotocast zwieńczeniem dziewięciu miesięcy

Hitem w ostatnim czasie są zdjęcia ciężarnych robione miesiąc po miesiącu. Konwencja gdzie kobieta staje profilem pokazując rosnący brzuch miesiąc po miesiącu przypadła do gustu wielu mamom.
- Motywem przewodnim tego rodzaju konwencji jest rosnący brzuch, a wszystko inne; strój ciężarnej, scenografia pozostają takie samo – mówi Małgorzata Norkowska. – Ten rodzaj fotografii cieszy się w moim studio dużym zainteresowaniem. Pomimo, że wymaga od kobiet ciężarnych zaangażowania, bo zdjęcia trzeba robić co miesiąc aż do narodzin dziecka.  Sesję wieńczy ostatnia fotografia z noworodkiem.
Tego rodzaju fotografię robi wiele mam również prywatnie. Najczęściej po drugiej stronie obiektywu tają dumni tatusiowie. Na portalach społecznościowych rodzice udostępniają potem fotocasty, na których pokazują rosnący brzuch.
Obejrzyj kilka z nich wrzuconych do sieci:
9 miesięcy.
9 miesięcy w trzy minuty.
9 miesięcy tworzenia świata.
Ciąża w półtorej minuty. W oczekiwaniu na Wiktora. 
9 months.
9 months in 1000 pictures stop motion

Majka. Nasze 9 miesięcy.

Moje 9 miesięcy.

 

 

Kiedy najlepiej fotografować brzuch

Kobiety na takie sesje przychodzą najczęściej w czasie pierwszej ciąży.
- Wiele młodych mam ma problemy z zajściem w ciąży, więc kiedy wreszcie im się uda celebrują ten stan i chcą go uwiecznić na zdjęciu – mówi fotograf.- Rzadziej, ale również zdarza się, że mama w drugiej ciąży przychodzi na sesje ze starszym dzieckiem.
Zdaniem specjalistów najlepszy czas na wykonanie profesjonalnej sesji kobiecie ciężarnej to okolice 7 miesiąca ciąży.
- Wtedy widać już brzuch a kobieta nie jest aż tak spuchnięta – twierdzą zgodnie obie fotografki.
Natomiast do fotografii rosnącego miesiąc po miesiącu brzucha mamy ciężarne powinny zgłaszać się od drugiego, trzeciego miesiąca ciąży, gdy brzuch jest jeszcze niewidoczny.


Zobacz także: 10 pomysłów na ciążowe zdjęcie.

 

 

Jak rozpoznać pierwsze ruchy dziecka? [WIDEO]

Katarzyna Kępka
Instagram@Katarzyna_Kepka
Mama
Kasia Kępka: mój przepis na formę w ciąży
Za dwa miesiące Katarzyna Kępka zostanie mamą Jagny (rozmawialiśmy we wrześniu 2016). Mimo to wciąż jest aktywna i nie zamierza rezygnować ze sportu. Nam zdradza, jak ćwiczyć w ciąży, by przygotować swój organizm do porodu.

Jesteś żywym dowodem na to, że nawet w zaawansowanej ciąży można być fit! Właśnie zaczęłam siódmy miesiąc, więc rzeczywiście już niebawem na świecie pojawi się kolejna adeptka sportu, nasza córeczka Jagna. Czuję się znakomicie i nie planuję rezygnować z codziennej aktywności (śmiech). Muszę zadać to pytanie: to na pewno bezpieczne? Oczywiście! Niestety, ćwiczenie w ciąży wciąż jest w Polsce tematem tabu. Dlaczego? Bo niestety trening kojarzy nam się bardziej z odchudzaniem, niż z dbaniem o zdrowie i dobre samopoczucie. Gdy ludzie widzą kobietę w zaawansowanej ciąży w klubie fitness czy na siłowni, myślą, że jest wariatką, egoistką, która nie akceptuje swojego ciała, chce zrzucić tkankę tłuszczową i naraża zdrowie swojego dziecka. Nawet lekarze nie są w tej materii jednomyślni. Zdarza się, że odradzają ćwiczenia, tak „na wszelki wypadek”.  Jak więc ćwiczyć bezpiecznie? Zacznijmy od tego, że każdą aktywność w ciąży należy skonsultować ze swoim lekarzem. Jeśli ciąża jest zdrowa i dostajemy zielone światło, możemy trenować. Nie chodzi jednak o to, by w ciąży bić własne rekordy czy dźwigać ciężary, ale by zachować sprawność i przygotować swój organizm do porodu, który porównywany jest z wysiłkiem maratońskim. Skąd mamy mieć siłę i energię, skoro zamierzamy leżeć plackiem przez dziewięć miesięcy? Jak potem wrócić do formy? Warto podtrzymywać kondycję, choćby po to, by po porodzie móc wyjść z dzieckiem na godzinny spacer i nie dostać zadyszki. Dobrze jest przygotować mięśnie ramion i pleców na manewry związane z opieką nad malcem. Dziewczyny, które w ciąży nie mogą się ruszać, miewają potem duże problemy, narzekają na bóle pleców, spięcia, depresję...  Specjalizujesz się w wyczerpujących treningach funkcjonalnych. Jak ćwiczysz teraz? Lżej. Staram się słuchać własnego organizm i nie...

Jak wygląda połóg?
Facebook
Aktualności
Nikt jej nie powiedział, jak wygląda połóg. Postanowiła uświadomić inne mamy
Ten niezwykle szczery post spotkał się z dużym zainteresowaniem mam. Kobieta brutalnie szczerze napisała, jak wygadają pierwsze dni po porodzie.

Autumn Benjamin niedawno została mamą i choć cieszy się, że urodziła maluszka, to jednak przeżyła olbrzymi szok po porodzie. O ile mówi się o ciąży i o samym porodzie, to zdaniem tej kobiety o połogu mówi się zdecydowanie za mało . Nie brakuje pięknych instagramowych fotografii gwiazd, których pokazują, jak cudnie wyglądaj i jak szybko dochodzą do formy, rzeczywistość zazwyczaj bywa inna i może mocno zaskoczyć młode mamy. Brutalnie szczerze Mogłoby się wydawać, że to, co napisała Autumn ma na celu zniechęcenie kobiet do rodzenia dzieci. Jednak ta świeżo upieczona mama uważa, że kobiety powinny być świadome, co może je czekać zaraz po porodzie . Jej zdaniem kobiety mają niewielką świadomość na temat tego, jak co się dzieje w pierwszych dobach. "To był 2 dzień po urodzeniu Layli. Podczas jedzenia mojego „cudownego” szpitalnego posiłku. Byłam na nowym terytorium. Ucząc się karmienia piersią tej małej ludzkiej istoty, którą właśnie sprowadziłam na świat. Mając na sobie te duże majtki z siatki, wciąż widząc ciężarny brzuch ... bo nikt mi nie powiedział, że ciążowy brzuch nie znika natychmiast . Nikt nie powiedział mi, że będę tak bardzo krwawiła. Nikt mi nie powiedział, że będę spędzała godziny płacząc i walcząc z własnymi emocjam i. Pamiętam, jak leżałam na szpitalnym łóżku, szlochałam. Płakałam, bo moja maleńka wreszcie była ze mną... WRESZCIE! Ale to oznacza, że nie jest już tak chroniona, jak w moim brzuchu. To mnie przeraziło. Uświadomiłam sobie, że mój Krein (mąż) także był zagubiony. Gdy podtrzymywał mnie pod prysznicem, a ja płakałam w niekontrolowany sposób. Mam rozmazane wspomnienia, ale pamiętam to poczucie, że moje maleństwo nie jest już w moim bezpiecznym brzuchu." wyznała kobieta. "Towarzyszył mi okropny ból... nikt nie mówi ci, że zwykle za " szybkim porodem " kryje się mocne...

Fatima Carrion Alfonso
Fatima Carrion Alfonso
Aktualności
Czy ciążowy brzuszek może być jeszcze piękniejszy?
Zobacz absolutnie cudowne zdjęcia kobiet w ciąży, których ciała zamieniły się w prawdziwe dzieła sztuki.

Ciało kobiety w czasie ciąży zmienia się w nieprawdopodobny sposób. Każda z nas, z dumą nosi przed sobą brzuszek,  w którym mieszka sobie spokojnie nasz ukochany skarb.  Hiszpańska malarka Fatima Carrion Alfonso, postanowiła wykorzystać ten niezwykły czas w życiu kobiety i wykonać malunki na brzuchach przyszłych mam. Efekty przerosły oczekiwania wszystkich. Dotychczas zgłosiło się już ponad 200 kobiet, a lista oczekujących jest naprawdę długa.  Każda mama sama podejmuje decyzję, jaki malunek ma się znaleźć na jej brzuszku . Jedynym ograniczeniem ma być to, by rysunek odnosił się do jej postrzegania macierzyństwa . Pomysłowość ciężarnych jest nieograniczona, mamy więc naprawdę niezwykłe zdjęcia. Zobaczcie same! Fatima, jak twierdzi, uwielbia malować kobiece ciała, gdyż przyszłe mamy relaksują się wtedy i nawiązują świetny kontakt ze swoim dzieckiem. Niektóre mamy postanowiły w ten sposób powiedzieć swoim bliskim i znajomym, że spodziewają się dziecka. Takie zdjęcie wysłane im, będzie z pewnością piękną niespodzianką. - Osobiście lubię malować kobiety w zaawansowanej ciąży.- mówi Fatima.- 6- 8 miesiąc jest do tego najlepszy, gdyż mama czuje się dobrze, a brzuszek jest już na tyle duży, by pomieścić naprawdę spore arcydzieło. Coraz częściej pojawiają się jednak mamy w 2-3 miesiącu, które za pomocą malunku, chcą obwieścić wszystkim swoje szczęście. Wtedy oczywiście także to robię. - dodaje malarka. A co Wy namalowałybyście na swoim brzuszku? Ciało kobiety w ciąży jest piękne... sama zobacz! Nie uwierzysz, że tak piękne może być powstawanie życia!

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj