ONS
Mama

Natasza Urbańska w roli mamy

Natasza Urbańska spodziewa się dziecka. Ona sama nie potwierdza ani nie zaprzecza, uśmiecha się tylko tajemniczo i deklaruje: „W moim życiu jest, jak widać, kwitnąco”.

Natasza jest osiemnaście lat młodsza od Janusza, ale – jak deklaruje – spora różnica wieku nie ma dla niej znaczenia. „Przez ostatnie dziesięć lat nie spotkałam ani jednego mężczyzny, który mógłby się z nim równać”, powiedziała w wywiadzie dla „Vivy!”.

W sierpniu Natasza Urbańska kończy 31 lat. Kolejne urodziny będzie świętować już nie tylko jako piosenkarka, aktorka i tancerka, ale także jako... mama. To będzie pierwsze dziecko Nataszy i Janusza Józefowicza, którzy są razem od ponad 10 lat. Na razie oficjalnie nie potwierdzają, że zostaną rodzicami. Jednak zachowanie Nataszy podczas nagrywania programu „Fort Boyard” dla TVP2 nie pozostawia wątpliwości, że wiadomość o ciąży jest prawdą. W przeciwieństwie do innych gwiazd, które pojawiły się we francuskiej twierdzy La Rochelle, gdzie kręcono show, Natasza nie wykonywała ciężkich zadań. Anna Popek nurkowała, Kasia Cichopek jeździła na rowerze po linie zawieszonej kilkanaście metrów nad dziedzińcem, a Natasza odgadywała zagadki i przechodziła przez bezpieczny labirynt. I nie był to zapewne przypadkowy dobór konkurencji...
 
Spełnione marzenia

O dziecku Natasza marzyła już od jakiegoś czasu. Na początku tego roku w „Pani” deklarowała, że w jej życiu jest miejsce na macierzyństwo: „Mam nadzieję, że mały Jeremi pojawi się niedługo. Jeśli będzie dziewczynka, chcę nazwać ją Teona. Jestem w stanie zrobić sobie przerwę na wychowanie dziecka”. A dwa miesiące temu w wywiadzie dla „Vivy!” mówiła: „Trzeba mieć miejsce, do którego chce się wracać. I przynajmniej dwie ukochane osoby, by mieć do kogo uciec”. Teraz to marzenie się spełnia.
Nie dość, że Natasza jest w ciąży, to jeszcze, jak dowiedziało się „Party”, na początku wakacji zamieszkała wraz z ukochanym w domu pod Warszawą. Natasza i Janusz przenieśli się do wyremontowanego XIX-wiecznego dworku koło Grójca. Czyżby tam właśnie szykowali sobie rodzinne gniazdko?
 
Miłość na zawsze
Na razie Natasza ciągle pracuje. Nagrywa kolejną piosenkę. – Szykujemy hit na lato – powiedziała w rozmowie z „Party”. – Zaraz po powrocie z Francji wchodzę do studia i nagrywam singiel. Do Francji przyjechała oczywiście z Januszem. Widać, że są w sobie bardzo zakochani. Przez trzy dni byli jak papużki nierozłączki. Wspólnie przychodzili na śniadania, zwiedzali malownicze La Rochelle i spacerowali. Zresztą od zawsze byli bardzo związani. I prywatnie, i zawodowo.
Urbańska miała 13 lat, kiedy po raz pierwszy pojawiła się w teatrze Buffo. Przyszła z koleżanką na przesłuchanie do spektaklu „Metro”. Wtedy jednak Józefowicz odprawił ją do domu, bo była za młoda. „Przyjdź, jak skończysz szkołę”, powiedział. Pięć lat później spotkali się na kolejnym przesłuchaniu. Czy to była miłość od pierwszego wejrzenia? Natasza mówi dziś, że na początku fascynowały ją osobowość, talent i charyzma Janusza. Uczucie pojawiło się później.
Długo ukrywała przed rodzicami, że spotyka się ze starszym mężczyzną, który ma żonę i dwoje dzieci (Józefowicz ma dorosłą córkę i nastoletniego syna). Różnica wieku między nimi od początku budziła wiele emocji. Jego krytykowano za to, że wychował sobie gwiazdę, którą całkowicie ubezwłasnowolnił. Winiono za niepowodzenia Nataszy: przegraną w „Jak Oni śpiewają” i klapę show „Przebojowa noc”. Jej zarzucano, że związała się ze znanym artystą dla kariery. Ale uczucie okazało się silniejsze niż plotki i pomówienia. Razem przetrwali falę krytyki, która przetoczyła się na ich temat w mediach (nazwanie Isis Gee „obcym” podczas eliminacji do konkursu Eurowizji też nie przysporzyło Nataszy fanów). I stali za sobą murem. „Nie poddałam się dzięki Januszowi”, wielokrotnie powtarzała Natasza w wywiadach. I dodawała: „Wszystko, co teraz umiem, nauczyłam się w Buffo dzięki niemu”.

Tylko we dwoje
Natasza jest nareszcie szczęśliwa i spełniona. Na pytanie, czego pragnie, odpowiada: „Chciałabym mieć trochę świętego spokoju”. I to marzenie zaraz się spełni. Razem z Januszem wybierają się bowiem na romantyczne wakacje. – Chcemy spędzić je jak co roku
w Chorwacji. To nasze ukochane miejsce – mówi z uśmiechem gwiazda. – Mamy ulubioną wysepkę na Adriatyku, na której oprócz mnie i Janusza, prawie nikogo nie ma. To będzie czas tylko dla nas dwojga.

Martyna Wojciechowska dla córki staje po stronie natury!

Wychowanie
Nie umie przegrywać
Niektóre kilkulatki, kiedy widzą, że przegrywają, płaczą i denerwują się. Jak postępować z malcem?

Niektóre kilkulatki, kiedy widzą, że przegrywają, próbują wycofać się z gry, inne zaś płaczą i denerwują się. Są także spryciarze, którzy oszukują. Jak postępować z malcem? Zabawy z elementami konkurencji pokazują, jak radzić sobie z frustracją wywołaną porażką. Uczą przegrywać, ale też wygrywać z klasą i szanować przeciwnika. Nasze rady, jak nauczyć dziecko przegrywać • Ucz, jak wygląda pokojowe przegrywanie. Gdy Ty przegrywasz, pogratuluj wygranej zwycięzcy. Uściśnij rękę, pochwal. Tłumacz w prostych słowach, że raz się przegrywa, raz wygrywa. Zobaczysz, że w końcu dziecko to sobie uświadomi. Co nie znaczy, że spokojnie zaakceptuje! • Maluchowi, który z powodu przegranej kopie planszę do gry, trzeba tego zakazać. Postaw sprawę jasno: „Jeśli tak robisz, nie możesz z nami grać.” Jeżeli będziesz konsekwentna, dziecko zrozumie, że takie nerwy tylko pogarszają sprawę. • Nie dawaj wygrywać za każdym razem – dla świętego spokoju. Doraźnie co prawda unikniesz łez, ale takim postępowaniem skrzywdzisz swoją pociechę. Stworzysz nierealny obraz rzeczywistości, gdzie krzykiem można wymusić zwycięstwo. No i nie nauczysz, jak radzić sobie z porażkami. A one są częścią życia i dziecko musi poznać ich smak. • Nie pozwalaj też oszukiwać. Po to są reguły gry, by ich przestrzegać, a wygrana oparta na oszustwie jest nic nie warta. Oszukujące dziecko powinno zawsze to usłyszeć. • Gdy malec w połowie rezygnuje, bo mu nie idzie, wyjaśnij, że tak się nie robi. Powiedz: „Następnym razem, jeśli zaczniemy grę, to trzeba ją dokończyć. Takie są zasady”. • Nie zapominaj przy tym, że uczucie porażki jest rzeczywiście okropne! Ale z Twoją mądrą pomocą dziecko w końcu opanuje tę trudną sztukę. Pozwól okazywać złość Wściekłość i płacz to naturalna reakcja kilkulatka na...

natasza urbańska, słynne mamy
ONS
Mama
Szczęście Nataszy Urbańskiej
Natasza Urbańska opowiada o swoim życiu z Januszem Józefowiczem i córeczce, która ma przyjść na świat już za dwa miesiące.

„Na co ty czekasz, Nataszo?”, pytała samą siebie, z miesiąca na miesiąc odkładając decyzję o dziecku. To Janusz namawiał, żeby mieli dzidziusia. I kiedy w końcu się na to zdecydowała, okazało się... że już jest w ciąży. Takiej radości nie przeżyła jeszcze nigdy. Zawsze wiedziała, że dla rodziny jest w stanie zawiesić karierę na kołku. I teraz zamiast kolejnych występów planuje już, jak urządzi dziecinny pokój. A córeczka, którą urodzi za dwa miesiące, śni jej się czasem w nocy. - Zdarzyło Ci się ostatnio płakać ze szczęścia? Płakać to może nie, ale kilka razy byłam naprawdę wzruszona.   – Na przykład wtedy, gdy dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży? O tak. To było niesamowite. Pamiętasz, zawsze mówiłam, że dla macierzyństwa, dla rodziny będę umiała zawiesić karierę na kołku. To było ważniejsze od teatru, śpiewania, wszystkiego. Czekałam tylko na odpowiedni moment, na poczucie, że dziecko powinno pojawić się właśnie teraz. – Dlaczego właśnie teraz jest ten odpowiedni moment? Gdybym zdecydowała się na ciążę rok temu, myślę, że nie byłabym taka szczęśliwa. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, jak się sprawdzę jako artystka. Do momentu, kiedy nie wystąpiłam w „Jak Oni śpiewają”, a potem w „Przebojowej nocy”, dla wszystkich byłam jedynie narzeczoną Janusza. A potem wszystko się zmieniło. Udowodniłam sama sobie, że potrafię czegoś dokonać. To było dla mnie ważne. I potem pomyślałam, że może to ten moment, że jestem już gotowa, żeby zrealizować to najważniejsze marzenie. – I po prostu zaszłaś w ciążę?  (Śmiech). Wiem, że to brzmi trochę nieprawdopodobnie, ale tak się właśnie stało. Wybrałam się do swojego ginekologa i na początku wizyty zapowiedziałam, że chcę zajść w ciążę i proszę, żeby mnie do tego przygotował. On zaczął mnie badać i...

ONS
Mama
Kasia Cichopek-Hakiel
Aktorka nie musi się martwić o pracę! Jeszcze przed porodem otrzymuje propozycje. Którą wybierze?

Choć Kasi Cichopek-Hakiel (27 l.) do porodu zostały zaledwie dwa miesiące i aktorka wycofała się z życia zawodowego, stacje telewizyjne już o nią zabiegają. Jak nieoficjalnie dowiedziało się „Party”, władze Polsatu chcą, by Kasia poprowadziła od października kolejną edycję „Jak Oni śpiewają”. Mówi się też, że aktorka dostanie całkiem nowy program, bo teleturniej randkowy „Gra wstępna”, którego była gospodynią, nie wróci już na antenę (miał niską oglądalność). Co konkretnie zaproponuje młodej mamie Polsat? Stacja nie chce na razie zdradzać szczegółów. Czy jednak zobaczymy jeszcze Kasię w „Tancerzach”? Plotkowano, że serial TVP okazał się klapą. Tymczasem zdjęcia do drugiej serii ruszą już 20 czerwca. – Widzowie polubili postać Romy, więc jeśli tylko powstanie trzecia odsłona, Kasia ma zapewnione miejsce w obsadzie – mówi „Party” osoba związana z produkcją serialu.                 W słusznej sprawie Choć pod koniec maja Kasia zakończyła wszystkie zawodowe sprawy, dla niektórych propozycji robi wyjątek. Ostatnio aktorka pojawiła się podczas finału akcji społecznej dla szkół „Kolorowe boiska, czyli Szkolna Pierwsza Liga”, której jest ambasadorką.  W świetnej formie Na urlopie aktorka ma wreszcie czas na długie spacery i ploteczki z przyjaciółkami. – Kasia bardzo dobrze znosi ciążę i jest szczęśliwa, jak nigdy! – mówi nam znajoma gwiazdy. Jeszcze w duecie Ostatnie chwile przed porodem Kasia spędza w towarzystwie męża, Marcina Hakiela. Przyszli rodzice wybrali już imię dla maleństwa. Jakie? Dowiemy się w sierpniu, gdy dziecko przyjdzie na świat.  

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz