Reklama

Podpaski wielorazowe są tak zaprojektowane, by skuteczni chroniły przed poplamieniem bielizny i były wygodne. Nie zawierają w sobie chemii, a więc często są stosowane przez kobiety narażone na infekcje i podrażnienia miejsc intymnych. Coraz częściej paniom zależy także na ekologii i na ograniczeniu ilości produkowanych śmieci.

Reklama

Ekologiczne podpaski wieloroazowe

W dzisiejszych czasach jednorazówek aż ciężko wyobrazić sobie, że niektóre produkty mogą być wielorazowego użytku. Jednak coraz więcej kobiet przekonuje się do kubeczków menstruacyjnych czy podpasek wielokrotnego użytku. Wybór ten nie tylko ogranicza produkcje śmieci czy wydatków, ale także okazuje się, że kobieta jest znacznie mniej narażona na podrażnienia i infekcje stref intymnych. Od strony skóry znajduje się czysta bawełna (najczęściej organiczna), flanela lub jedwab. Dzięki temu, że ich skład jest naturalny, a miejsca intymne cały czas mają dopływ powietrza. Ponieważ podpaski muszą chronić przed przeciekaniem, niektóre mają wbudowaną warstwę chroniącą przed przemakaniem w środku a inne na wierzchu. Zazwyczaj jest to paroprzepuszczala membrana PUL, niezwykle miękka i trwała.

Ile podpasek jest potrzbnych?

Podpaski wielorazowe mają różne długości i stopnie chłonności, dlatego można dopasować je do intensywności miesiączki. Na każdy dzień menstruacji będziesz potrzebować ok. 5 podpasek na dzień i 1 na noc. Jednak musisz uwzględnić czas prania i suszenia. Ilość potrzebnych podpasek zależy również od obfitości krwawienia. 20 podpasek wielorazowych wystarczy na 5-6 lat. Jeden zestaw będzie kosztował ok. 40 zł, a inwestycja zacznie się z wracać po niecałym roku użytkowania.

Jak używać podpasek wielokrotnego użytku?

Niektóre podpaski wielorazowe mają wyjmowane wkłady, dzięki czemu można zwiększyć lub zmniejszyć ich możliwości chłonne. Podpaski nie zawierają kleju. Aby zamocować podpaskę, jej skrzydełka wywija się na zewnątrz bielizny, łączy i zapina na napa. Zużyte podpaski przechowuje się w przewiewnym pojemniku z przykrywką z dostępem do powietrza, najpierw należy jednak je przepłukać. Do wiaderka możesz dodać kilka kropli olejku antybakteryjnego: herbacianego lub lawendowego.

Jak prać podpaski wielokrotnego użytku?

Zużytą podpaskę należy włożyć do zimnej wody (gorąca woda utrwala plamy) i płukać, aż przestanie barwić. Następnie uprać w pralce w temperaturze do 60°C, z dezynfekującym dodatkiem do proszku. Nie należy stosować płynów do płukania, ponieważ zmniejszają chłonność podpasek.

Gdzie kupić podpaski wielorazowe?

W internecie dostępne są różne modele, różnych marek w wielu wzorach. Możesz szukać w drogeriach ekologicznych lub na allegro. Przed zakupem sprawdź, jakiej jakości jest wielorazowa podpaska. Jednym z najpopularniejszych certyfikatów o tym świadczących jest Oeko-TexStandard 100. Natomiast certyfikatami przyznawanymi wyłącznie produktom organicznym są: GOTS, ECOCERT, COSMEBIO, BDIH, SOIL ASSOCIATION, AIAB, ICEA, Nordic ecolabel, Ecolabel.

Mamo, To Ja ekoedycja na 25 lat magazynu
mamotoja.pl

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Loading...