Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
znajomośc języka zwiększa szanse znalezienia pracy
Fotolia
Mama

Szukasz pracy? Bez języka ani rusz! Wiemy, jak skutecznie się go nauczyć

Jeśli szukasz nowej pracy, postaw na naukę języków. Wyjaśniamy dlaczego!

Znasz przynajmniej jeden język obcy na poziomie podstawowym? To tak jak połowa Polaków, przynajmniej na poziomie deklaracji. Biegle w innym języku mówi 23 proc. Polaków – donosi infoWire.pl. Nauczenie się języka obcego wymaga czasu i motywacji. Równie dobrą motywacją do nauczenia się angielskiego będzie dla nastolatki chęć zrozumienia tekstów ulubionego zespołu, jak dla jej mamy pragnienie znalezienia dobrej pracy

Szukasz pracy, naucz się języka

Jeśli i ty chcesz znaleźć nową pracę, zastanów się, czy nie warto wcześniej odświeżyć swojej znajomości języków obcych. Dla potencjalnego pracodawcy informacja, że znasz dobrze język obcy, będzie dodatkową zachętą, żeby zaprosić cię na rozmowę kwalifikacyjną, zwłaszcza że w wielu zawodach bez znajomości angielskiego (najczęściej) nawet nie ma co próbować walczyć o zatrudnienie: - Każdy rekruter, który ma do czynienia z wyborem kandydata nieznającego języka, a takiego, który język obcy zna, będzie się skłaniał w kierunku osoby znającej obcy język – mówił Daniel Lewczuk, Prezes Zarządu Executive Network.

Potwierdziła to Natalia Gałczyńska, specjalista ds. rekrutacji w agencji Headhunters: - Znajomość języków obcych stała się w dzisiejszych czasach warunkiem koniecznym praktycznie w każdej firmie - twierdzi. - Polskie przedsiębiorstwa rozwijają się i współpracują z kontrahentami zagranicznymi. Z roku na rok przybywa też firm międzynarodowych, które otwierają swoje oddziały w naszym kraju, tak więc komunikacja w obcym języku jest niezbędnym narzędziem.

Jakich języków warto się uczyć?

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Ipsos dla wonga.com wynika, że 42 proc. osób uczących się języka robi to z powodów zawodowych, a 27 proc. chce móc się swobodnie porozumiewać podczas wakacyjnych wyjazdów. Najczęściej uczymy się języka angielskiego (34 proc. ankietowanych), a na drugim miejscu jest język niemiecki (3 proc.). - Najważniejszy na rynku pracy jest oczywiście uniwersalny język angielski, ale równie ważny i pożądany jest także niemiecki – mówi Natalia Gałczyńska. - Niestety, nadal mało jest osób władających językiem niemieckim, a popyt na takich pracowników stale rośnie. Mogę zatem śmiało stwierdzić, że znajomość języka angielskiego lub niemieckiego to mus na rynku pracy, a już najlepiej znać oba te języki naraz. 

Oczywiście nie należy zapomnieć o innych językach świata, zwłaszcza skandynawskich oraz tych najbardziej egzotycznych – podpowiada Gałczyńska. - Osoba władająca np. językiem mandaryńskim czy wietnamskim z pewnością znajdzie pracę w niejednej firmie, która chętnie przyjmie takiego pracownika do swojego zespołu. Podsumowując - jeśli znasz dobrze język obcy, to twoje szanse na zalezienie dobrze płatnej pracy wzrastają.

Warto mieć certyfikat językowy?

Certyfikaty językowe, np. angielskie FCE, CAE czy CPE albo niemieckie ZD i ZMP na pewno dobrze wyglądają w CV, więc warto się nad nimi zastanowić. To prosta i czytelna informacja dla pracodawcy, że znasz język na danym poziomie (a wiadomo, że wpisując w CV "komunikatywny" obok znajomości języka, możemy mieć na myśli, że wiemy, jak odpowiedzieć na pytanie "What's your name?" albo że spokojnie możemy prowadzić długą rozmowę w danym języku). Jeśli jednak nie masz certyfikatu językowego, pamiętaj, że znajomość języka obcego, jeśli jest istotna w pracy, o którą się ubiegasz i tak zostanie sprawdzona podczas procesu rekrutacji. 

Ważne, żebyś wiedziała, dlaczego chcesz się uczyć i nie zrezygnowała, kiedy motywacja zacznie słabnąć. To jak z postanowieniami noworocznymi – moment kryzysowy następuje zwykle około 3 miesiąca. Najważniejsze to nie poddawać się wtedy, tylko skupić na celu: - Przez 18 lat pracując w branży rekrutacyjnej, widziałem wiele "sufitów" ludzi, którzy nie władali językiem obcym, przez co ich kariery zawodowe były ograniczone – mówi Lewczuk. Nie pozwól, żeby tak było w twoim wypadku. Powodzenia! Good luck! Viel Glück!
 

Zobacz ofertę kursów językowych online w Szkole Języków Obcych Lincoln i zapisz się na lekcję pokazową online.

Lincoln Szkoła Języków Obcych
materiały promocyjne

Zobacz też:

Jak odzyskać wiarę w swoją wartość na rynku pracy? [WIDEO]

dziecko, nauka, literki
Panthermedia
Edukacja
Rola rodziców w nauce języka obcego
Nauka języka obcego, także wśród dzieci, wymaga ciągłego utrwalania zdobytej wiedzy. By pomóc maluchom potrzebna jest pomysłowość oraz zaangażowanie rodziców. Oto kilka sposobów na zmianę codziennej rutyny.

Wspólna nauka z rodzicami w domu służy nie tylko utrwaleniu wiedzy i nowo poznanych wyrazów, to także dobra okazja do spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Co więcej, pomaga polubić maluchowi naukę języka obcego, który naśladując mamę lub tatę, widzi, że angażują się w nią równie mocno. Nauka to też zabawa Istnieje wiele możliwości na doskonalenie umiejętności językowych w domu. Aby nie zniechęcić malucha, warto wykorzystać te sposoby, które łączą naukę z zabawą. Przykładem może być oglądanie ulubionych bajek bez polskiego lektora. Nauczą one dziecko zarówno słownictwa, jak i zrozumienia obcej mowy, pozwolą także osłuchać się 
z akcentem. Dodatkową pomocą mogą być angielskie książki. Warto jednak rozpocząć od tych opowiadań, które są już dziecku znane. W ten sposób szybciej domyśli się co dane słowo może oznaczać. Ponadto, mózg lepiej zapamiętuje informację poprzez skojarzenia. Dobrym sposobem jest także czytanie komiksów w obcym języku, które łączy poznawanie nowych wyrazów oraz ich wizualizację. Dzięki temu, dzieci jako wzrokowcy, szybciej przyswajają nowe słowa, zestawiając je z konkretnymi sytuacjami lub obrazami. Nie da się ukryć, że dzisiejsza literatura dla najmłodszych to również graficzne dzieła sztuki. Can we speak English… together? Umiejętność swobodnego posługiwania się językiem obcym w dzisiejszych czasach to wręcz obowiązek. Inwestycja w dodatkowe zajęcia jest niezbędna, jeśli chcemy by nasze dziecko posługiwało się nim płynnie i swobodnie. Najlepiej, jeśli obok profesjonalnego nauczyciela w proces nauki zaangażuje się także mama lub tata. – Obecność rodziców podczas kursów językowych sprawia, że młodsze dzieci czują się bezpiecznie, są mniej onieśmielone i chętniej biorą udział w organizowanych na zajęciach grach i zabawach zespołowych - mówi Agnieszka Godlewska-Wawrzyniak z Helen Doron. –...

przedszkolak, dziecko, nauka, umiejętności przedszkolaka
mat.arch.
Edukacja
Język angielski dla dzieci – oczekiwania rodziców a rzeczywistość
Twoje dziecko zaczyna uczyć się języka angielskiego? Sprawdź, czego możesz oczekiwać o dziecka po kilku lekcjach angielskiego, a czego nie powinnaś od niego wymagać.

Współcześnie w wykształceniu każdego człowieka niebagatelną rolę odgrywa nauka języków obcych . Przynajmniej jeden taki język będzie potrzebny twojemu dziecku na jego edukacyjnej i zawodowej drodze. Ty jako rodzic chcesz zapewnić swojemu maluchowi jak najlepszy start w życiu, dlatego pieczołowicie wybierasz szkołę językową i jak najwcześniej zapisujesz swoją pociechę na zajęcia dodatkowe z języka obcego. Zależy ci, żeby twoje dziecko odniosło sukces w życiu, wiążesz więc z lekcjami języka obcego wiele nadziei i oczekiwań. I choć wszystko to robisz w dobrej wierze, to twoje wymagania odnośnie do postępów dziecka w nauce mogą nieco odbiegać od rzeczywistości. Oczekiwania rodziców a nauka języka angielskiego dzieci Rodzice posyłający swoją pociechę na dodatkowe lekcje nauki języka angielskiego często mają nierealne oczekiwania związane z postępami, jakie – ich zdaniem – mały uczeń powinien robić. Zdarza się, że wymagają, by dziecko spontanicznie wypowiadało się w nowym języku już po kilku lekcjach i są rozczarowani, gdy maluch odpowiada milczeniem na prośbę dorosłych o powiedzenie czegoś w języku obcym. "Skarbie, pochwal się cioci, czego nauczyłaś się ostatnio na angielskim?" – zachęcają, a gdy dziecko jest zawstydzone i uporczywie milczy, czują się zawiedzeni i nierzadko dochodzą do wniosku, że takie lekcje to strata czasu i pieniędzy. Nie wolno jednak zapominać, że niektóre dzieci potrzebują nieco dłuższego "okresu ciszy", w którym słuchają języka, zapamiętują jego melodię i nowe dźwięki, ale nie są jeszcze gotowe na to, by mówić. Brak widocznych postępów w nauce może zniechęcić cię do dalszego posyłania malca na lekcje, a tym samym wpłynąć na motywację dziecka. Pamiętaj! Małe dzieci potrzebują zewnętrznej motywacji do nauki, motywacja wewnętrzna pojawi się dopiero później. Musisz także...

dziecko, język angielski, nauka języka angielskiego
Fotolia
Edukacja
Obowiązkowy angielski dla pięciolatków już od 1 września 2015 r.
Od września wszystkie chodzące do przedszkola pięciolatki będą uczyły się języka angielskiego. Zajęcia będą się odbywały w ramach 5 bezpłatnych godzin, które spędzają w placówce.

Od 1 września 2015 r. wszystkie chodzące do przedszkola pięciolatki będą uczyły się języka angielskiego w ramach obowiązkowych, bezpłatnych zajęć . Młodsze dzieci będą podlegały temu obowiązkowi dopiero od 1 września 2017 r. Ile dzieci w przedszkolu uczy się angielskiego? Obecnie tylko około 34% dzieci uczęszczających do przedszkola uczy się języków obcych . Dyrektorzy tych placówek mieli możliwość organizowania zajęć nauki języka obcego w ramach realizacji podstawy programowej, ale nie był to obowiązek. Zmienia się to jednak od tego roku w wyniku nowelizacji podstawy programowej przedszkoli i wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego podpisanej przez minister edukacji Joannę Kluzik-Rostkowską. Polska jest jednym z trzech krajów prowadzących obowiązkową naukę języka angielskiego na etapie przedszkolnym (podobnie jest jedynie w Hiszpanii oraz w niemieckojęzycznej części Belgii). Zobacz także: Jak zachęcić dziecko do nauki języka angielskiego? Kto będzie uczył pięciolatków angielskiego? Mogą to robić lektorzy, prywatne firmy, które mają wykwalifikowanych pracowników, lub nauczycielki, które uczą w przedszkolu (jeśli mają odpowiednie certyfikaty). Te zmiany nie powinny zaskoczyć samorządów, które będą musiały zapłacić za tę naukę, oraz dyrektorów placówek. Jednak ci ostatni skarżą się, że trudno jest im znaleźć wykwalifikowanych nauczycieli . To rzeczywiście może być problem, ponieważ – jak podkreślają eksperci od metodyki – w tym wieku dzieci mają szansę na nauczenie się prawidłowej wymowy i intonacji języka, stąd tak ważne, by naukę w tym początkowym okresie prowadzili native speakerzy . Warto przeczytać: Jak nauka języka obcego wpływa na rozwój dziecka? Dlaczego przedszkolaki powinny się uczyć języków obcych? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy Annę Parchetę, lektora ze Szkoły...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Dzień Nauczyciela 2021
Aktualności
Dzień Nauczyciela 2022: kiedy obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej? Co warto o nim wiedzieć?
Joanna Biegaj
jod a ciąża
Dieta w ciąży
Czy jod w ciąży jest równie ważny jak kwas foliowy?
Małgorzata Wódz
Życzenia na Dzień Nauczyciela: oficjalne, eleganckie, poważne
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Nauczyciela: oficjalne, eleganckie, poważne
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Laurka na Dzień Nauczyciela
Święta i uroczystości
Laurka na Dzień Nauczyciela: pomysły i wzory do druku
Joanna Biegaj
Sok z czarnego bzu dla dzieci – właściwości, dawkowanie, przepis
Żywienie
Sok z czarnego bzu dla dzieci – właściwości, dawkowanie, przepis
Joanna Biegaj
Wierszyki na Dzień Nauczyciela
Święta i uroczystości
Wierszyki na Dzień Nauczyciela: śmieszne, krótkie, rymowane
Adrianna Trusiuk
Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?
Święta i uroczystości
Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Imiona dla bliźniaków? Wybierz najpiękniejsze
Imiona
Imiona dla bliźniaków: jak wybrać najpiękniejsze? (dla pary tej samej płci oraz dla dziewczynki i chłopca)
Luiza Słuszniak
Bierzmowanie: ile trwa, jak wygląda
Święta i uroczystości
Bierzmowanie: ile trwa, jak wygląda? [PEŁEN PRZEBIEG LITURGII + DIALOGI]
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Grzyby niejadalne z gąbką
Zdrowie
Grzyby niejadalne z gąbką – czy są trujące, jak wyglądają? (zdjęcia)
Ewa Janczak-Cwil
Tabletki z jodkiem potasu po co
Zdrowie
Tabletki z jodkiem potasu – po co się stosuje?
Ewa Janczak-Cwil
Gorączka u dziecka bez innych objawów: przyczyny, postępowanie
Zdrowie
Gorączka u dziecka bez innych objawów: przyczyny, kiedy do lekarza?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
rejestr ciąż
Prawo i finanse
Rejestr ciąż – czemu ma służyć, od kiedy obowiązuje?
Ewa Janczak-Cwil
Budyń dla niemowlaka
Przepisy
Budyń dla niemowlaka: przepis. Jak go zrobić i od kiedy można go podać?
Adrianna Trusiuk
Szczepienia na COVID dzieci dawka przypominająca
Zdrowie
Szczepienia na COVID dzieci – kiedy dawka przypominająca?
Ewa Janczak-Cwil
kasztany
Gry i zabawy
Jak zrobić ludziki z kasztanów –​ różne wzory
Joanna Biegaj
Jakie książki do nauki czytania wybrać dla dziecka?
Gry i zabawy
Książki do nauki czytania. Te polecamy najbardziej!
Milena Oszczepalińska
grzyby w ciąży
Dieta w ciąży
Czy można jeść grzyby w ciąży? Tak, ale zawsze istnieje ryzyko
Małgorzata Wódz