Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
jak nauczyć się języka obcego?
Fotolia
Wygląd i samopoczucie

Postanowienie dla (przyszłej) mamy: naucz się języka!

Jeśli jesteś w ciąży albo przebywasz na urlopie macierzyńskim, mamy dla ciebie postanowienie idealne: naucz się języka!

Ciąża to dobry moment, żeby wreszcie wziąć się za naukę języka obcego. Lepszego chyba nie będzie! Nie masz jeszcze dziecka, nie musisz więc spędzać z nim całego czasu, po pracy spokojnie możesz wyskoczyć na kurs, nie martwiąc się o dziecko (i nie tęskniąc za nim!). W ciąży warto zrobić te wszystkie rzeczy dla siebie i swojego rozwoju osobistego, o których mylisz od dawna, ale zawsze jakoś brakowało na nie czasu. Później będzie jeszcze trudniej, zobaczysz. Dlatego już teraz zrób to, co chodzi ci po głowie od dawna: odśwież swoją znajomość języka, naucz się od podstaw hiszpańskiego, zrób postępy w angielskim i poczuj satysfakcję, że w końcu znalazłaś na to czas!

Idealne postanowienie?

Postanowienia mają to do siebie, że trudno w nich wytrwać, dlatego warto wybierać je z głową. Wiadomo, że kolejny porzucony cel raczej nie poprawia nam samopoczucia. Ważna jest nie tylko motywacja, ale i przejście przez krytyczny 3 miesiąc. Warto mieć ambitne cele, rozwijać się, ulepszać jakość swojego życia. Jeśli nie spróbujemy, nic z tego nie wyjdzie, zawsze będziemy stać w miejscu. Ważny jest oczywiście odpowiedni moment w życiu, czas, kiedy zrealizowanie celu będzie możliwe. A co możesz zrobić dla siebie w ciąży lub podczas urlopu wychowawczego, skoro twoje myśli i uwaga krążą głównie wokół dziecka? Nauczyć się języka na przykład. Podstaw gry na gitarze. Sztuki układania kwiatów. Haftu krzyżykowego. 

Ciąża – doskonały czas na samorealizację

Powtórzmy to, bo warto: ciąża jest idealnym momentem na to, by inwestować w siebie. Potem będą ważniejsze sprawy, zmienią się priorytety, czasu będzie mniej. I bez względu na to, czy pracujesz, czy nie – wykorzystaj ten czas, by zrobić te rzeczy dla siebie, które zawsze odkładałaś na później. Zapisz się na kurs uważnościmindfulness bez wątpienia przyda się ci się w macierzyństwie, tak samo jak kurs szycia czy spokój, który osiągasz dzięki jodze. Idź na kurs angielskiego, francuskiego czy nawet japońskiego – ale zrób to, nie odkładaj, bo potem będziesz mieć jeszcze więcej wymówek

Jak nauczyć się języka?

Zdaniem Kariny, lektorki języka angielskiego, żeby dobrze nauczyć się języka, warto działać wielotorowo: - Po pierwsze warto zapisać się na kurs, który będzie odpowiadał naszym potrzebom, ale sam kurs to za mało – uważa. - Jeśli chodzimy tylko na zajęcia i po wyjściu z nich w ogóle nie mamy kontaktu z tym, czego się właśnie uczyliśmy, to wiele nam w głowach nie zostanie. Dlatego po zajęciach powinniśmy przejrzeć notatki, powtórzyć materiał. I trzeba odrabiać zadania domowe! - śmieje się lektorka. - Dorosłym nigdy się nie chce, mówią, że nie mają czasu, a przecież zadania  są po to, żeby powtórzyć i utrwalić materiał z zajęć – mało kto ma taką fenomenalną pamięć, że wszystko zapamięta po jednym usłyszeniu – przekonuje.

Zdaniem Kariny warto otaczać się językiem, którego się uczymy: słuchać audycji radiowych w tym języku, oglądać filmy w oryginalnej wersji językowej, czytać książki, artykuły. - Nawet jeśli początkowo wydaje nam się to trudne i mało rozumiemy, z czasem zauważymy, że jest coraz prościej i mamy coraz większy zasób słów, coraz więcej rozumiemy, coraz odważniej używamy tego języka – tłumaczy Karina. 

Dlatego w ciąży i później – podczas urlopu macierzyńskiego – puszczaj w tle audiobooki w języku, którego chcesz się nauczyć, oglądaj filmy i seriale – bez stałego kontaktu z językiem, wiele zapominamy, a potem trudniej jest nam powrócić do tego, co już umieliśmy, nasza znajomość języka pozostaje bierna. Powodzenia, dasz radę!
 

Zobacz ofertę kursów językowych online w Szkole Języków Obcych Lincoln i zapisz się na lekcję pokazową online.

Lincoln Szkoła Języków Obcych
materiały promocyjne

Zobacz też:

Czy dziecko może uczyć się kilku języków naraz - film

przedszkolak, dziecko, nauka, umiejętności przedszkolaka
mat.arch.
Edukacja
Język angielski dla dzieci – oczekiwania rodziców a rzeczywistość
Twoje dziecko zaczyna uczyć się języka angielskiego? Sprawdź, czego możesz oczekiwać o dziecka po kilku lekcjach angielskiego, a czego nie powinnaś od niego wymagać.

Współcześnie w wykształceniu każdego człowieka niebagatelną rolę odgrywa nauka języków obcych . Przynajmniej jeden taki język będzie potrzebny twojemu dziecku na jego edukacyjnej i zawodowej drodze. Ty jako rodzic chcesz zapewnić swojemu maluchowi jak najlepszy start w życiu, dlatego pieczołowicie wybierasz szkołę językową i jak najwcześniej zapisujesz swoją pociechę na zajęcia dodatkowe z języka obcego. Zależy ci, żeby twoje dziecko odniosło sukces w życiu, wiążesz więc z lekcjami języka obcego wiele nadziei i oczekiwań. I choć wszystko to robisz w dobrej wierze, to twoje wymagania odnośnie do postępów dziecka w nauce mogą nieco odbiegać od rzeczywistości. Oczekiwania rodziców a nauka języka angielskiego dzieci Rodzice posyłający swoją pociechę na dodatkowe lekcje nauki języka angielskiego często mają nierealne oczekiwania związane z postępami, jakie – ich zdaniem – mały uczeń powinien robić. Zdarza się, że wymagają, by dziecko spontanicznie wypowiadało się w nowym języku już po kilku lekcjach i są rozczarowani, gdy maluch odpowiada milczeniem na prośbę dorosłych o powiedzenie czegoś w języku obcym. "Skarbie, pochwal się cioci, czego nauczyłaś się ostatnio na angielskim?" – zachęcają, a gdy dziecko jest zawstydzone i uporczywie milczy, czują się zawiedzeni i nierzadko dochodzą do wniosku, że takie lekcje to strata czasu i pieniędzy. Nie wolno jednak zapominać, że niektóre dzieci potrzebują nieco dłuższego "okresu ciszy", w którym słuchają języka, zapamiętują jego melodię i nowe dźwięki, ale nie są jeszcze gotowe na to, by mówić. Brak widocznych postępów w nauce może zniechęcić cię do dalszego posyłania malca na lekcje, a tym samym wpłynąć na motywację dziecka. Pamiętaj! Małe dzieci potrzebują zewnętrznej motywacji do nauki, motywacja wewnętrzna pojawi się dopiero później. Musisz także...

mama wraca do pracy
Fotolia
Mama
Podnieś kwalifikacje zawodowe podczas urlopu wychowawczego. To łatwe!
Jesteś na urlopie wychowawczym, ale już myślisz o tym, jak to będzie po powrocie do pracy? A może zastanawiasz się nad zmianą pracodawcy, ale boisz się, że po roku przerwy twoje CV nie będzie atrakcyjne? Zobacz, jak bez większego wysiłku możesz podczas przerwy w pracy podnieść swoje kwalifikacje.

Urlop wychowawczy to czas dla ciebie i twojego dziecka, ale jeśli zbliża się już twój powrót do pracy , zobacz, jak możesz podnieść swoje kwalifikacje bez większego wysiłku (a często nawet bez dużych nakładów finansowych). Dzięki tym drobnym krokom, możesz niedługo poprawić swoją sytuację zawodową. 1. Zrób plan Zaparz sobie filiżankę dobrej herbaty, usiądź i zastanów się nad tym, gdzie chciałabyś być za 6 miesięcy, za rok, za 5 lat. Pomyśl o sprawach rodzinnych i zawodowych , a następnie zastanów się, jak możesz osiągnąć swoje wymarzone cele. Jeśli czujesz, że nie masz pomysłu, pomyśl o spotkaniu z doradcą zawodowym lub coachem. 2. Odnów kontakty Zaczep na Facebooku koleżankę z pracy lub zadzwoń do ludzi, z którymi pracowałaś przed porodem. Dowiedz się, co słychać w firmie. Zastanów się, czy jest coś, co musisz sobie przypomnieć albo czego będziesz musiała się nauczyć, żeby z łatwością powrócić do swojego zawodowego życia . Rozmowa ze znajomymi z pracy pozwoli ci wczuć się na nowo w klimaty zawodowe, ale pamiętaj, by porozmawiać też niezobowiązująco o sprawach niezwiązanych z pracą – to pomaga odświeżyć więzi . Tylko ostrożnie z mówieniem wyłącznie o dziecku - ludzie, którzy nie są na tym samym etapie życia co ty, mogą nie rozumieć twojej fascynacji prozaicznymi faktami z życia niemowląt. 3. Ucz się online Rozejrzyj się za internetowymi kursami podnoszenia kompetencji zawodowych: czy to będzie nauka e-commerce'u, czy kurs językowy, nauka zarządzania, programowania czy obsługi programów komputerowych – to zależy od ciebie. Wiele kursów jest bezpłatnych , warto poszukać takiego, który oferuje certyfikat po zakończeniu nauki. Nowy kurs w CV może pomóc ci zdobyć lepszą pracę, a plusy uczenia się online są oczywiste: możesz się szkolić, kiedy masz na to czas i ochotę (czyli kiedy dziecko akurat smacznie...

dziewczynka abc
fotolia.com
Edukacja
Jak wychować małego poliglotę?
Kiedy i w jaki sposób zacząć uczyć dzieci języka obcego? Trzeba dopasować potrzeby do swojego dziecka, wykazać się cierpliwością i być systematycznym. Pamiętaj też, że dzieci lepiej niż z teorii uczą się w praktyce. Pokaż dziecku, jak używa się języka obcego - wtedy nauka będzie miała dla niego sens. Zobacz, co jeszcze warto wiedzieć, zanim zapiszesz swojego malucha na angielski czy hiszpański!

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 11.0px Helvetica; -webkit-text-stroke: #000000} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 11.0px Helvetica; -webkit-text-stroke: #000000; min-height: 13.0px} span.s1 {font-kerning: none} Język obcy dla dziecka - kiedy zacząć? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy dziecko powinno zacząć uczyć się języka obcego. Popularne współcześnie podejście zakłada naukę już od kołyski, dzięki czemu dziecko nie tylko mówi od razu płynnie dwoma językami, ale również szybciej się uczy. Dwujęzyczność najczęściej występuje w rodzinach mieszkających zagranicą lub w których rodzice pochodzą z dwóch różnych krajów. Bilingwizm u dziecka jest także możliwy wówczas, gdy wprowadzi się naukę drugiego języka przed 3. rokiem życia. Istnieje również druga metoda uczenia dzieci języka obcego, która polega na wprowadzeniu języka dopiero od wieku późnoprzedszkolnego lub wczesnoszkolnego, kiedy język ojczysty umożliwia swobodną komunikację. Ten sposób zwany jest następczym lub sekwencyjnym i dotyczyć może w zasadzie dzieci w każdym wieku. Jak zacząć uczyć dziecko języka obcego? Sposobów na naukę języka jest wiele. Jeśli rodzicom zależy na profesjonalnej nauce od najmłodszych lat, to warto zainteresować się wielojęzycznymi przedszkolami czy szkołami językowymi, które oferują już nawet rocznym dzieciom zajęcia językowe. Zajęcia grupowe ośmielą dzieci do rozmawiania w obcym języku w szerszym gronie, z kolei indywidualne lekcje zapewnią poświęcanie uwagi jednemu dziecku. Rodzice posługujący się płynnie językami obcymi mogą również w domu prowadzić regularne konwersacje w obcym języku ze swoimi pociechami. Warto też skorzystać z możliwości, które daje Internet. Znaleźć tam można nieograniczoną ilość piosenek skomponowanych z myślą o...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj