Dada zabawki
Fotolia
Patronaty

Wyjątkowe prezenty nie tylko na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a ty w panice biegasz po sklepach i nie wiesz, jaki prezent kupić dziecku? Specjalnie dla wszystkich rodziców, dziadków, cioć i wujków przygotowaliśmy kilka propozycji wyjątkowych prezentów dla malucha.
Dziecko zazwyczaj cieszy się z każdej nowej zabawki, możesz więc oczywiście nie zadawać sobie zbyt wiele trudu w szukaniu prezentu i kupić pierwszego lepszego misia, jakikolwiek samochodzik czy lakę. Przed wizytą w sklepie z zabawkami warto jednak zastanowić się chwilę i wybrać coś, co nie tylko sprawi dziecku radość, lecz także wspomoże jego rozwój. Taka zabawka będzie idealna nie tylko na Dzień Dziecka, lecz także na urodziny, imieniny czy po prostu bez okazji.

Zabawki dla leżących maluchów

Jeśli wydaje ci się, że maluch, który jeszcze nie siedzi, nie potrzebuje zabawek, to jesteś w błędzie. Taki szkrab też chciałby mieć coś, co umili mu długie godziny spędzone na leżeniu w łóżeczku i patrzeniu w sufit. Taką rozrywkę zapewni mu karuzelka mocowana do łóżeczka. Nie tylko uprzyjemni dziecku czas, pomoże zasnąć, wygrywając kołysanki, lecz także wspomoże rozwijanie zdolności koncentrowania uwagi i wodzenia wzrokiem za przedmiotami, a także koordynację wzrokowo-ruchową.

Doskonałym prezentem będzie też mata edukacyjna – im bardziej bogato wyposażona, tym lepiej. Na takiej macie maluch może ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, wyciągając rączki do zabawek zawieszonych na pałąkach czy sięgając po te, przyczepione do maty. Dotykając różnorodnych faktur i kształtów, rozwija zmysł dotyku, a słuchając dźwięków emitowanych przez różne elementy maty – doskonali słuch.

Jeśli szukasz mniej kosztownego upominku, postaw na maskotkę wykonaną z materiałów o różnych fakturach, z szeleszczącymi i grającymi elementami. Dobre będą też klasyczne grzechotki. Jeśli idziesz w odwiedziny do świeżo upieczonej mamy i jej maleństwa, do takiego prezentu możesz dokupić jeszcze… paczkę pieluszek. Tak, tak, to wcale nie żart! Każda młoda mama przyzna, że pieluszek nigdy za wiele. Jeśli nie wiesz, jaki rozmiar wybrać, lepiej kup trochę większe – maluch szybko do nich dorośnie. Szeroka ofertę pieluszek we wszystkich rozmiarach znajdziesz w ofercie marki Dada. Są one nie tylko niezwykle chłonne, ale także wykonane z wyjątkowo miękkich materiałów. Mama i jej maleństwo na pewno będą ci wdzięczni.

Prezenty dla siedzących brzdąców

Oferta zabawek wspomagających rozwój malucha, który już pewnie siedzi, jest bardzo bogata. Pamiętaj jednak, że zabawka nie musi wcale grać, ruszać się i świecić, by skutecznie wspierać rozwój smyka. Doskonałą zabawką, którą sama na pewno pamiętasz ze swojego dzieciństwa, są klocki, oczywiście specjalnie stworzone dla małych dzieci. Na początek możesz wybrać duże, miękkie i pluszowe, a później zmienić je na specjalne klocki dla niemowląt. Takie modele mają duże rozmiary, zaokrąglone brzegi, a na ściankach – obrazki, guziki z dźwiękami itp. Klocki wspomagają koordynację wzrokowo-ruchową oraz koncentrację, a w zależności od wybranego modelu, mogą uczyć malucha literek, cyferek czy nazw zwierzątek.

W świat kształtów i kolorów wprowadzą malucha sortery, które dodatkowo wspomogą rozwój małej motoryki i koordynacji ręka-oko. Dobrym upominkiem będzie też piłka – pluszowa lub plastikowa. Podrzucanie, turlanie, odbijanie to nie tylko doskonała zabawa, lecz także trening mięśni, koordynacji i dobra zachęta do podążania za uciekającym przedmiotem – czyli raczkowania.

Upominki dla chodzących dzieci

Jeśli pierwszy kroczek maluch ma już za sobą, warto kupić mu pchacz. Taka zabawka – odpowiednio dobrana – nie tylko zachęci do dalszej nauki chodzenia, lecz także wzmocni mięśnie dziecka i nauczy szacować odległości i utrzymywać równowagę ciała. Dobre wsparcie nauki chodzenia zapewnią też wszystkie zabawki, które dziecko, może ciągnąć za sobą na sznurku. Maluch, maszerując ze swoim ulubionym samochodem, doskonali zmysł równowagi i uczy się manipulacji przedmiotami w przestrzeni. Jeśli brzdąc już naprawdę pewnie chodzi, możesz kupić mu jego pierwszy rowerek – najlepiej biegowy. Taki model wspomoże rozwój koordynacji i nauczy, jak utrzymać równowagę.

Zajrzyj też na: www.dada.pl

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile dać na chrzest w 2024 roku? (ile od dziadków a ile od chrzestnej, chrzestnego i gości) 
Luiza Słuszniak
wierszyki o wiośnie
Gry i zabawy
Wiersze o wiośnie: piękne utwory znanych poetów i krótkie rymowanki dla dzieci
Ewa Janczak-Cwil
cytaty na komunię
Cytaty i przysłowia
Cytaty na komunię świętą: piękne i mądre, Jana Pawła ll, cytaty z Biblii
Joanna Biegaj
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2024: ile dni i ile płatny? Dokumenty i wniosek o urlop dla ojca
Magdalena Drab

Strefa okazji i inspiracji

REKLAMA