Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Femibion
materiały prasowe
Patronaty

Konkurs z quizem "Z czego nie musisz rezygnować w ciąży?" - WYNIKI

Znamy już wyniki konkursu! Sprawdź, czy jesteś na liście laureatów.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Nagrody otrzymują:

  • Ewa D. (Łódź)
  • Ewelina K. (Olesno)
  • Dorota K. (Gorzów Wlkp.)


Laureatkom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do śledzenia naszej strony i brania udziału w kolejnych konkursach!

***
Na pewno wiele razy słyszałaś, że w ciąży nie wolno robić wielu rzeczy, np. uprawiać sportu, jeść niektórych potraw czy chodzić do kosmetyczki. Czy to jednak prawda i czy bycie w ciąży oznacza długą jak chiński mur listę zakazów? Czy przyszła mama naprawdę musi rezygnować ze wszystkiego, co do tej pory robiła i co sprawiało jej przyjemność?

Rozwiąż quiz i sprawdź, czy wiesz, z czego nie musisz rezygnować w ciąży, a następnie prześlij nam zdjęcie, na którym pokażesz, jak cieszysz się w ciąży pełnią życia i weź udział w konkursie.

Nagrody

3 x zestaw. W skład 1 zestawu wchodzą:

  • 1 x bon do sklepu DUKA o wartości 100zł
  • 1 x Femibion Natal 1
  • 1 x Femibion Natal 2 Plus
Femibion
materiały prasowe

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia.
dieta w ciąży, suplementy diety w ciąży
Panthermedia
Dieta w ciąży
Suplementy diety w ciąży
Będąc w ciąży, wielu leków nie możesz przyjmować. Inaczej sytuacja wygląda z suplementami dla przyszłych mam.

// Ciąża i karmienie piersią to okres, kiedy organizm kobiety potrzebuje znacznie więcej witamin i składników mineralnych. Nie znaczy to jednak, że mama ma jeść za dwoje – powinna jeść dla dwojga! Czasami nawet przy odpowiednio zbilansowanej diecie, warto sięgnąć po suplementację. Oczywiście nie powinno się tego robić na własną rękę – decyzję o tym jaki preparat i jak często ma przyjmować ciężarna może podjąć lekarz prowadzący ciążę. Jakie składniki często wymagają „wsparcia” w postaci tabletki czy drażetki i jaki mają one wpływ na zdrowie dziecka? Wapń To podstawowy budulec kości i zębów, dlatego by układ kostny maleństwa rozwijał się prawidłowo, jego podaż jest tak ważna. Często duże ilości wapnia zostają „przekazane” dziecku. Przy dostarczaniu  zbyt małej ilości tego pierwiastka w ciąży mogą ucierpieć zęby i kości przyszłej mamy. Żelazo To właśnie żelazo współodpowiedzialne jest za transport tlenu w krwioobiegu. W czasie ciąży i karmienia piersią zapotrzebowanie na ten pierwiastek rośnie diametralnie i może być dwa razy większe od przeciętnego. Niedobory żelaza mogą wpłynąć negatywnie na rozwój maleństwa. Kwas foliowy To ten składnik najbardziej kojarzony jest z ciążą. Dlaczego? Ponieważ witamina B9 (czyli właśnie kwas foliowy) wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego maluszka. Ponadto, składnik ten stanowi główny element profilaktyki wad cewy nerwowej u płodu. Co ciekawe, nawet gdy kobieta jeszcze nie wie, że jest w ciąży, ten element już aktywnie działa na korzyść rozwijającego się dziecka. Magnez Niedobór magnezu często objawia się kurczami, np. łydek. U ciężarnych zbyt mała ilość tego pierwiastka może prowadzić do niebezpiecznych dla maleństwa skurczów macicy. Uważa się, że dla przyszłej mamy i jej...

Czy można jeść cytrusy w ciąży?
AdobeStock
Zdrowie w ciąży
Cytrusy w ciąży to murowana alergia u dziecka? Sprawdzamy! 
Cytrusy w ciąży – zalecane czy raczej powinno się ich unikać? Wiele przyszłych mam słyszy, że w ciąży nie wolno wziąć do ust nawet kawałka pomarańczy lub mandarynki. O to, ile w tym prawdy, pytamy dietetyka.

Czy jedzenie cytrusów w ciąży to dobry pomysł? Wszak to owoce bogate w witaminę C, która pomaga przy wchłanianiu niezbędnego dla prawidłowej ciąży żelaza. Zdarza się, że ciężarne miewają na cytrusy ogromną ochotę – czy to pod postacią soku, sałatki, czy po prostu soczystych, kwaskowatych plasterków. Ba, istnieje nawet przekonanie (choć nie ma na to naukowych dowodów), że apetyt na pomarańcze czy inne cytrusy to oznaka, że urodzi się dziewczynka... Tymczasem wśród znajomych i na stronach internetowych można znaleźć informacje ostrzegające kobiety w ciąży przed jedzeniem grejpfrutów czy mandarynek. „ Słyszałam, że w ciąży nie można jeść cytrusów, bo dziecko będzie miało uczulenie. Czy to prawda? Od kiedy zaczęły się chłodniejsze dni, mam dużą ochotę na pomarańcze, ale boję się je jeść” – pisze do nas Weronika z Krakowa. Jej wątpliwości rozwiewa Paulina Barros, specjalista dietetyk , kierownik ds. żywienia Maczfit. Spis treści : Czy można jeść cytrusy w ciąży? Cytrusy w ciąży: czy powodują alergię u dziecka? Jakie owoce zaliczamy do cytrusów? W ciąży warto to wiedzieć Czy można jeść cytrusy w ciąży? Zdaniem dietetyczki Pauliny Barros  cytrusy powinny na stałe gościć w naszej diecie . Tłumaczy, że owoce cytrusowe to duża dawka witaminy C, beta-karotenu i likopenu (obfitują w nie zwłaszcza czerwone grejpfruty i pomarańcze). Podkreśla też, że to, co najlepsze, nie kryje się w soku, ale w białej, włóknistej części owocu, znajdującej się między skórką a miąższem, czyli albedo. Jest ono doskonałym źródłem flawonoidów i błonnika.  Ale uwaga! Choć cytrusy nie są zakazane w ciąży , należy jeść je z umiarem ( maksymalnie 2-3 pomarańcze  dziennie lub porównywalną objętość innych tego rodzaju owoców) – wylicza Paulina Barros i...

Czarny stolec w ciąży
AdobeStock
Zdrowie w ciąży
Czy czarny kolor stolca w ciąży to objaw jakiejś choroby?
Wygląd stolca zależy od tego, jaką mamy dietę i czy przyjmujemy jakieś lekarstwa. Ale nie tylko. Nieprawidłowy stolec może wskazywać na choroby układu pokarmowego. O czym świadczy, gdy jest czarny? Sprawdź!

Obserwowanie własnego ciała jest rzeczą bardzo istotną w czasie ciąży. Im szybciej zauważysz jakieś nieprawidłowości, tym szybciej możesz na nie odpowiednio zareagować, by uniknąć jakiegokolwiek zagrożenia dla rozwijającego się dziecka. Być może jeśli dostrzegłaś u siebie czarny kolor stolca , poczułaś zaniepokojenie, że coś jest nie tak. Ale czy słusznie? Podpowiadamy, co oznacza czarny stolec w ciąży i jakie mogą być jego przyczyny. Sprawdź! Co oznacza czarny stolec w ciąży? Czarne zabarwienie stolca może być reakcją na zażywanie określonych leków albo preparatów żelaza, które wskazane są dla kobiet, którym zagraża anemia w ciąży . Wówczas taki ciemniejszy kolor stolca nie powinien budzić niepokoju u przyszłej mamy. Jednak to, jak wygląda stolec, świadczy o tym, czy organizm funkcjonuje prawidłowo. Nieprawidłowy wygląd, kształt czy kolor stolca może wskazywać na pewne dolegliwości w ciąży lub choroby. Gdy jest czarny, a nie wynika to z przyjmowania leków, wówczas może wiązać się z krwawieniem z układu pokarmowego. Przyczyny czarnego stolca u ciężarnej Taki nietypowy kolor stolca może się u ciebie pojawić z kilku przyczyn. Najczęściej nie wiąże się on z żadną poważną dolegliwością, ale z nieprawidłową dietą , bogatą w mięso, a ubogą w warzywa i owoce. Ciemniejszy stolec pojawia się też po zjedzeniu dużej ilości jagód, borówek, buraków lub suplementów diety zawierających żelazo. Nie powinnaś go jednak bagatelizować, ponieważ istnieje ryzyko, że to objaw krwawienia , a wówczas konieczna jest interwencja lekarza. Czarny stolec a preparaty żelaza w ciąży Ciężarna, która przyjmuje suplementy diety zawierające żelazo , może wypróżniać się na czarno. To efekt działania żelaza. Pierwiastek ten jest jednak bardzo ważnym składnikiem w diecie przyszłej mamy, chroni ją m.in. przed anemią, która może wywołać szereg...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz