Sport w ciąży

początek ciąży
zapłodnienie
badania w ciąży
termin porodu

Początek ciąży: na co uważać, jak dbać o siebie na początku ciąży

Początek ciąży to dla kobiety czas wielkich zmian w organizmie i psychice. Gdy test ciążowy pokaże dwie kreski, pojawia się mnóstwo pytań. Wyjaśniamy, jak rozpoznaje się i potwierdza ciążę, kiedy iść do lekarza na pierwszą ciążową wizytę i jak troszczyć się o siebie i dziecko w pierwszych dniach i tygodniach po zapłodnieniu. Oto wszystko, co powinnaś wiedzieć o początku ciąży.
Joanna Biegaj
Ćwiczenia w ciąży
sport w ciąży
zdrowa ciąża
co wolno w ciąży

Ćwiczenia w ciąży: jak ćwiczyć, żeby najbardziej na tym skorzystać

Ćwiczenia w ciąży czasem wzbudzają wątpliwości przyszłych mam. Jednak jeśli ciąża przebiega bez komplikacji, przyszła mama nie powinna bać się aktywności fizycznej. Mało tego, obecnie uważa się, że zdrowa ciąża to taka, w której przyszła mama ćwiczy. Jakie są bezpieczne i zakazane ćwiczenia w ciąży?
Dominika Bielas
joga w ciąży
ćwiczenia w ciąży
sport w ciąży
przygotowanie do porodu

Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]

Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Aneta Grinberg
fitness w ciąży
sport w ciąży

Fitness w ciąży: czy można ćwiczyć?

Fitness w ciąży, o ile ciąża przebiega prawidłowo i lekarz wyrazi zgodę, jest wręcz wskazany. Ćwiczenia fizyczne mogą łagodzić niektóre ciążowe dolegliwości, przygotować kobietę do porodu i macierzyństwa. Dlatego naprawdę warto je wykonywać.
Magdalena Drab
co ćwiczyć w ciąży
ćwiczenia w ciąży
sport w ciąży
pływanie w ciąży

Ćwicz w ciąży dla siebie i dziecka (tylko rób to mądrze!)

Prawidłowo dobrany zestaw ćwiczeń w ciąży nie tylko sprawi, że będziesz lepiej czuła się teraz, kiedy spodziewasz się dziecka, ale także zapewni ci lżejszy poród. Dbaj o formę w ciąży, to lepsze niż dieta!
Katarzyna Imiołek
jazda na rowerze w ciąży zwykłym i stacjonarnym
sport w ciąży
co wolno w ciąży

Czy w ciąży można jeździć na rowerze? – wyjaśnia ginekolog

Jazda na rowerze w ciąży zdaniem lekarzy nie jest bezpiecznym zajęciem dla przyszłej mamy. Ciężarna może korzystać z rowerka stacjonarnego, ale tylko pod pewnymi warunkami. Wątpliwości dotyczące jeżdżenia rowerem w I trymestrze ciąży i w ciąży zaawansowanej, rozwiewa ginekolog.
Małgorzata Wódz
sport w ciąży

Sport w ciąży? Jak najbardziej [LIVECZAT Z EKSPERTEM]

Czasy, kiedy kobieta spodziewająca się dziecka ma prowadzić jak najbardziej oszczędzający tryb życia, mamy już za sobą. Dzisiaj wiadomo, że zdrowej, fizjologicznej ciąży musi towarzyszyć aktywność fizyczna. To nie moda, ale kolejny krok do zdrowego porodu. Tylko… no właśnie, kto może, a kto nie może ćwiczyć w ciąży? Opowiada Izabela Dembińska, położna, autorka książki „Rodzić można łatwiej”.
Oktawia Staciewińska
Ciążowy brzuszek
sport w ciąży
brzuch w ciąży
dieta wegetariańska

Zalała ją fala hejtu za... zbyt mały ciążowy brzuszek

Czy wielkość brzucha świadczy o oszustwie lub zaniedbaniu ciąży? Ludzie krytykują, a dumna nastolatka tłumaczy, jak udaje się jej zachować taką figurę w ciąży.
redakcja mamotoja.pl
ciężarna pływa na desce
sport
sport w ciąży
aktywność fizyczna w ciąży

Co wolno ciężarnej, a czego nie? Kto o tym decyduje?

Czy kobieta w 40.tygodniu ciąży może sobie pozwolić na coś takiego? Zobaczcie film!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
sport w ciąży
aktywność fizyczna w ciąży

Była w 9. miesiącu ciąży i... tańczyła na rurze w szpilkach. Szokujące?

Pole dance, czyli taniec na rurze, przestaje być traktowany wyłącznie jako taniec erotyczny. Coraz więcej kobiet wybiera pole dance zamiast fitnessu czy innej aktywności fizycznej. Jill McLean udowadnia, że tańczyć może nawet kobieta w zaawansowanej ciąży!
Hanna Szczesiak
Femibion
sport w ciąży
dieta w ciąży
ciąża a kwas foliowy

Konkurs z quizem "Z czego nie musisz rezygnować w ciąży?" - WYNIKI

Znamy już wyniki konkursu! Sprawdź, czy jesteś na liście laureatów.
Współpraca reklamowa
zdrowie w ciąży
ćwiczenia w ciąży
sport w ciąży

Joga dla kobiet w ciąży - instrukcja video

Planujesz potomstwo lub już jesteś w ciąży? - specjalnie dla naszych przyszłych mam przygotowaliśmy instrukcję jogi na video. Zobacz jakie asany (ćwiczenia) możesz wykonywać będąc w ciąży.
Aneta Grinberg
ciąża, poród, brzuch w ciąży, infekcje intymne w ciąży, grzybica pochwy w ciąży
ćwiczenia w ciąży
sport w ciąży
pływanie w ciąży

Bieganie, pływanie, pilates: co ćwiczyć w ciąży?

Nieważne, który to tydzień ciąży: ćwiczenia są potrzebne każdej przyszłej mamie. Wzmocnione ciało lepiej zniesie tycie w ciąży i poród. Lekarze są zgodni: z brzuszkiem czy bez – trzeba ćwiczyć!
Katarzyna Imiołek
ciąża
sport w ciąży
aktywność fizyczna

Ciąża na sportowo

Ciąża to nie powód, żeby rezygnować ze sportu i bycia aktywną. Sprawna mama to same korzyści – i dla dziecka, i dla niej samej. Bądź w formie przez całe dziewięć miesięcy.
Aleksandra Sobieraj
zapytajnik5.jpg
ginekolog radzi
sport w ciąży

Aktywność fizyczna w ciąży

Czy po zajściu w ciążę trzeba rezygnować ze sportu? Pytamy ginekologa!
"Mamo, to ja"
zima, kobieta, ciąża, czapka, szalik
ciąża
pielęgnacja w ciąży
sporty zimowe

6 rad, jak przetrwać zimę, będąc w ciąży

Z dużym brzuchem łatwo się poślizgnąć na zasypanej śniegiem ulicy. Łatwo też o przeziębienie, gdy wokół wszyscy kichają. Warto zatem zamykać się w domu? Absolutnie nie! Należy tylko przestrzegać kilku zaleceń, aby podczas ciąży przetrwać zimę w dobrej kondycji.
Zuzanna Ziel
kobieta, ciąża, mama, ćwiczenia, piłka
ciąża
basen
rower

Czy wolno ćwiczyć w ciąży?

Czy można ćwiczyć podczas ciąży? Jeżeli tak, to jak trenować bezpiecznie, by nie zaszkodzić dziecku? Jaki sport jest wskazany dla ciężarnej? Radzi Katarzyna Sempolska, autorka zestawów ćwiczeń dla przyszłych mam.
„Uroda”
fitness
ćwiczenia w ciąży
sport w ciąży

Czy w ciąży można uprawiać sport? Tak!

Troszkę sportu, odrobina gimnastyki, szczypta ruchu. Ćwiczenie w ciąży jeszcze nikomu nie zaszkodziło! A tobie i twojemu dziecku może tylko pomóc złapać świetną formę przed porodem.
Aleksandra Sobieraj
ciąża, ćwiczenia dla ciężarnych, basen w ciąży
sport w ciąży
ćwiczenia dla ciężarnych
pływanie w ciąży

Zdrowa ciąża: ćwiczenia w wodzie

Sport, także w ciąży, to zdrowie. Kąpiele to przyjemność i relaks. W ostatnim trymestrze ciąży woda pomoże ci także przygotować się do porodu. Ćwicz w basenie, w jeziorze. Aktywna ciąża to sprawniejszy poród i szybszy powrót do formy po narodzinach dziecka.
Bożena Borys
kobieta, ciąża, mama, ćwiczenia, piłka
ćwiczenia w ciąży
sport w ciąży
pływanie w ciąży

Ćwicz w ciąży – łatwiej urodzisz!

Zdrowa kobieta powinna być w ciąży tak aktywna jak przed ciążą. Jaki sport wybrać i na co sportsmenka z brzuszkiem musi uważać, radzi specjalista dr Jan Dobrowolski, ginekolog położnik.
Katarzyna Imiołek