Wianki komunijne z żywych kwiatów są nie tylko świetnym urozmaiceniem stroju dziecka, lecz także – jeśli zrobi się je własnoręcznie – stanowią o wiele mniejszy wydatek. Pierwsza komunia święta jest bardzo ważnym wydarzeniem zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Przygotowania trwają nieraz kilka miesięcy, pomyślcie więc wcześniej także o fryzurze. Wianuszek do komunii z prawdziwych kwiatów będzie wyglądał dziewczęco i świeżo. Poniżej galeria z wiankami.

Wianki komunijne z żywych kwiatów: jakie kwiaty wybrać?

Jeśli chcesz własnoręcznie wykonać wianek z żywych kwiatów, musisz wiedzieć, które rośliny nie zwiędną zbyt szybko. Na wianki najczęściej wybierane są róże, konwalie, stokrotki, chabry lub margaretki. Dobrze, aby wianek z żywych kwiatów był wykonany dzień wcześniej lub tego samego dnia, wówczas nie będzie trzeba się martwić o jego świeżość.

Jaki kolor żywych kwiatów do wianka komunijnego?

Ważny jest też kolor kwiatów do wianka komunijnego. Pamiętaj, aby kolorystyka komunijnych wianków była stonowana, możesz ewentualnie dodać drobne elementy w mocniejszym kolorze. Z uwagi na charakter święta zwykle wybiera się kwiaty w kolorze bieli, beżu, pudrowego różu czy zgaszonych pasteli. Komunia święta jest dniem, w którym dziewczynki powinny wyglądać stosownie do swojego wieku. Fryzura komunijna z wiankiem z pewnością subtelnie podkreśli ich urodę.

wianek z róż
Adobe Stock/satura_

fot. AdobeStock

wianek z kwiatów
Adobe Stock/Anna

fot. AdobeStock

Zobacz także

Jakie fryzury pasują do wianka z żywych kwiatów?

Aby wianek utrzymał się na głowie dziecka jak najdłużej, warto wiedzieć, jakie fryzury mu w tym pomogą. Bardzo dobrym rozwiązaniem są dobierane warkocze, kłosy, delikatne loki czy fale. Jeśli twoja córka ma proste włosy, a zależy wam na zwiększeniu ich objętości, zerknijcie na video-instrukcję jak zrobić delikatne loki. Ważne, aby nie decydować się na wymyślne koki, ponieważ w połączeniu z kwiatami mogą dać karykaturalny efekt. Komunijne koki dużo bardziej stylowo prezentować się będą z pojedynczymi kwiatkami lub delikatną, ozdobną spinką. Pamiętaj, że im prostsza fryzura, tym lepiej będzie prezentowała się z wiankiem.

Gdzie kupić wianek z żywych kwiatów na komunię?

Nie każdy rodzic znajdzie czas na samodzielne przygotowanie wianka z prawdziwych kwiatów na komunię. Wówczas dobrym rozwiązaniem będzie wizyta u florystki lub florysty, która skomponuje wianek na indywidualne zamówienie. Specjalista nie tylko pomoże wybrać ci kwiaty, lecz także właściwie dobierze rozmiar wianka. Koszt takiej usługi jest uzależniony od kwiaciarni, w której robimy zamówienie. Ceny zwykle wahają się od 20 do 100 zł.

wianek z żywych kwiatów
Adobe Stock/Migafka

fot. AdobeStock

Alternatywy dla komunijnych wianków z żywych kwiatów

Dobrym zamiennikiem dla wianka z żywych kwiatów może okazać się także udekorowana kwiatami opaska, atłasowa wstążka, ręcznie haftowana kokarda, ozdobna gumka czy dekoracyjna spinka. Każda z tych ozdób może pięknie komponować się z fryzurą dziecka. Pamiętaj jednak, aby w swoim wyborze zachować umiar, tak by nie wprawiać w zakłopotanie zarówno swojej pociechy, jak i otoczenia.

kwiaty we włosach na komunię
Adobe Stock/Lana

fot. AdobeStock

Zobacz też: