Kok komunijny z warkoczem, z wiankiem a może luźne upięcie? Spójrz na zdjęcia naszych inspiracji – fryzury na komunię z półdługich i długich włosów dają bardzo szerokie pole do popisu. Jeśli dziewczynka zazwyczaj chodzi w upiętych włosach, świetną propozycją będą właśnie wszelkiego rodzaju koki. Są eleganckie, dziewczęce i bardzo stylowe.

Reklama

Jak zrobić kok na pierwszą komunię?

Jeśli uważasz, że najlepszą fryzurą dla twojej córki na komunię będą rozpuszczone włosy, tylko dlatego, że koki komunijne są trudne do upięcia, zerknij na krótką instrukcję i nasze inspiracje. Przekonaj się, że zaletą koków jest to, że łatwo można ją wykonać samodzielnie. Potrzebne są jedynie gumki do włosów, wsuwki i lakier do włosów. Jak zrobić piękny kok dziewczynce krok po kroku? Oto nasze podpowiedzi:

  • rozczesz włosy i zaczesz je w koński ogon,
  • spryskaj włosy lakierem,
  • przyda się specjalna frotka (wypełniacz) do koków,
  • rozłóż włosy na frotce i owiń gumką,
  • owiń końcówki włosów wokół koka, poprzypinaj je wsuwkami,
  • spryskaj włosy lakierem, by fryzura dłużej się trzymała,
  • wepnij kwiaty, stroik lub kokardę.

Ozdoby do koka

Komunia to doskonała okazja do wykorzystania uroczych ozdób, takich jak różnego rodzaju spinki, kwiatki na szpilkach i wianki z żywych kwiatów. Możesz także kupić mały wianek specjalnie do ozdobienia koka.

Koki: idealne fryzury komunijne

Dobrym pomysłem jest też zrobienie koka z wypełniaczem. Dzięki temu uzyskamy elegancki i mięsisty kok. Można go ozdobić wiankiem do koków. Taka fryzura komunijna wygląda bardzo elegancko.

koki komunijne: kok z wypełniaczek
AdobeStock

fot. AdobeSock

Zobacz także
koki komunijne: kok z wypełniaczem druga propozycja
AdobeStock

fot. AdobeSock

Sam kok bez dodatków będzie się także pięknie prezentował. Można go opleść pasmami włosów lub warkoczem. Jeśli dziewczynka ma rzadkie włosy, świetnie będzie się prezentował bardzo wysoki kok delikatnie upięty.

koki komunijne: wysoki kok dla dziewczynki
AdobeStock

fot. AdobeSock

koki komunijne: druga propozycja wysokiego koka
AdobeStock

fot. AdobeSock

Kok nie musi być gładki, można go upiąć z pasm włosów niczym chałkę i ozdobić delikatnym stroikiem lub wpleść warkocz i kwiaty.

koki komunijne: kok z warkocza
AdobeStock

fot. AdobeSock

koki komunijne: ozdobny kok
AdobeStock

fot. AdobeSock

Pięknie będą się prezentowały koki z warkoczy: francuskich, holenderskich. Świetnym pomysłem jest korona zrobiona z warkocza.

koki komunijne: korona z warkocza
AdobeStock

fot. AdobeSock

Bardzo modną i elegancką fryzurą dla dziewczynek o długich włosach jest kok-kokarda.

koki komunijne: kok kokarda
AdobeStock

fot. AdobeSock

Kok banan może być zbyt poważny dla małej dziewczynki, jednak jeśli wypuścimy od dołu część włosów, nada to fryzurze bardziej subtelnego wyglądu.

koki komunijne: kok banan z wypuszczonymi włosami
AdobeStock

fot. AdobeSock

Możesz także uczesać córkę w luźny kok. Będzie to zdecydowanie mniej poważna propozycja od poprzednich. Jego zaletą jest także to, że już z założenia fryzura ta pozwala na lekki nieład na głowie. Dzięki temu zawsze wygląda doskonale!

koki komunije: luźne upięcie
Adobe Stock

Dobrym pomysłem jest też uczesanie dziewczynki w koka zrobionego ze specjalnego wypełnienia, ale w połączeniu z rozpuszczonymi włosami. Jeśli dodacie to tego wianuszek lub inne ozdoby – będzie prezentował się naprawdę pięknie!

koki komunijne
Adobe Stock

Jak widzisz, koki komunijne wcale nie muszą być nudne i jest w czym wybierać. A może twojej córce marzą się fryzury komunijne z wiankiem? Jeśli ma długie lub półdługie włosy, warto wziąć pod uwagę, że w roli komunijnych fryzur świetnie mogą sprawdzić się również efektowne sploty i warkocze.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama