Komunia już lada moment, a ty wciąż zastanawiasz się, jaką fryzurę wybrać dla dziewczynki na ten wyjątkowy dzień? Loki na komunię to ponadczasowa fryzura, w której twoja córka będzie wyglądać dziewczęco i delikatnie. Dodatki w postaci żywych kwiatów ozdobią włosy twojego dziecka i dodadzą uroku. To prosta w wykonaniu fryzura, z którą z łatwością poradzisz sobie sama, a efekt będzie naprawdę świetny.

Reklama

Fryzura komunijna: loki krok po kroku

Wiele mam głowi się, jak zrobić loki na komunię. W naszym filmie znajdziecie instrukcję, jak wykonać piękne loki komunijne. Poniżej dokładnie opisujemy, co należy zrobić.

Jeśli zdecydujesz się na loki z warkoczem – fryzurę zacznij od zaplecenia dobieranego warkocza u góry głowy. Zepnij go wsuwkami tak, by tworzył koronę lub opaskę na głowie dziewczynki.

loki na komunię: warkocz
mamotoja.pl

Teraz przejdziemy już do loków – najpierw rozczesz włosy dziewczynki. Do zrobienia pięknych loków najlepiej użyj lokówki – jest to najłatwiejszy sposób. Rozdziel włosy na pasma (zadbaj, by nie były zbyt grube).

loki na komunię: rozdzielenie pasm
mamotoja.pl

Każde pasmo zakręć oddzielnie na lokówce. Nawijanie na lokówkę zacznij od końca pasma włosów i stopniowo okręcaj ją ku górze. Uważaj jednak, by nie oparzyć skóry głowy dziecka.

Zobacz także
loki na komunię: kręcenie
mamotoja.pl

Na sam koniec spryskaj loki lakierem do włosów – to sprawi, że będą o wiele trwalsze. We włosy możesz wpleść również kwiatuszki – wtedy fryzura będzie jeszcze piękniejsza!

loki na komunię: kwiatuszki
mamotoja.pl

Jest również druga metoda zrobienia loków na komunię. Możesz zakręcić włosy dziewczynki na papiloty. To niezawodny sposób naszych babć.

  1. Tkaninę lub kartki potnij na paski o długości ok. 20 cm i szerokości ok. 15 cm i zwiń je w rulony.
  2. Rozczesz włosy dziecka i spryskaj delikatnie wodą.
  3. Przyłóż pasek do wybranego pasma włosów i zawijaj do góry.
  4. Gdy już nawiniesz pasma włosów na papiloty – każdą taśmę zawiąż w supełek blisko skóry głowy.
  5. Odczekaj ok. 45 minut i odwiń włosy.

Pamiętaj, że fryzury komunijne dla dziewczynek to nie tylko loki. Możesz również ułożyć włosy swojej córki w piękny kok, zapleść z nich warkocz lub tylko delikatnie je pofalować.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama