Fryzury komunijne z rozpuszczonymi włosami są chyba najczęściej wybierane przez małe dziewczynki. Nieważne, czy twoja córka ma proste, czy kręcone włosy – w dniu pierwszej komunii warto je rozpuścić, założyć wianek, opaskę albo wpiąć spinki. Pokazujemy popularne fryzury komunijne z rozpuszczonych włosów – dziewczynki czują się w nich swobodnie, a samo ułożenie włosów nie wymaga wiele pracy.

Reklama

Fryzury komunijne z rozpuszczonymi włosami: zdjęcia

Te fryzury są proste i skromne, ale to nie znaczy, że brak im odświętnego charakteru. Dziewczęce długie włosy będą się pięknie prezentować z kwietnym wiankiem lub wstążką – i to naprawdę wystarczy, by fryzura komunijna robiła wrażenie. Nawet jeśli włosy się puszą albo są cienkie. Poniżej dowody – zdjęcia popularnych fryzur z rozpuszczonymi włosami.

Fryzura na komunię: rozpuszczone włosy plus drobne ozdoby

Aby włosy nie spadały na czoło i oczy, kilka pasm można związać z tyłu i dołączyć niewielką ozdobę, np. w postaci białych kwiatków.

fryzura komunijna długie włosy
Adobe Stock

Rozpuszczone włosy plus spinki na komunię

Jeśli podzielisz włosy nad czołem na kilka pasm, możesz upiąć każde z osobna na środku głowy. Efekt gwarantowany!

fryzura na komunię rozpuszczone włosy
Adobe Stock

Fryzura komunijna z grzywką

Rozpuszczone włosy z wiankiem i grzywką – prostą grzywkę ładnie wyeksponujesz, zakładając na głowę wianek lub opaskę, a resztę włosów zaczesując i rozpuszczając luźno z tyłu.

Zobacz także
fryzura komunijna rozpuszczone włosy z grzywką
Adobe Stock

Fryzura komunijna: rozpuszczone loki z opaską

Warto zakręcić proste długie włosy, np. na wałki, i tak uformowane fale ozdobić prostą opaską. To fajna fryzura komunijna, jeśli dziewczynka ma cienkie włosy, ponieważ dodaje im objętości. Sprawdź jak zrobić loki na komunię i przekonaj, się czy twojej córce będzie w nich do twarzy i czy będzie czuła się w nich komfortowo.

fryzura na komunię długie włosy z opaską
Adobe Stock

Rozpuszczone włosy z wiankiem

Wianki z żywych kwiatów (zresztą z tych sztucznych też) idealnie pasują do fryzur z rozpuszczonymi włosami. Fryzura dobrze sprawdzi się także wtedy, gdy dziecko ma włosy półdługie do ramion.

wianek na komunię
Adobe Stock

Rozpuszczone włosy i proste upięcia na komunię

Zamiast na górze głowy, możesz upiąć opadające pasma po bokach. Koniecznie za pomocą ozdobnych spinek! Jeśli twoja córka lubi upięcia, zerknij na nasze propozycje komunijnych koków.

fryzura komunijna ze spinkami
Adobe Stock

W poszukiwaniu najpiękniejszej fryzury komunijnej warto obejrzeć również inspiracje z warkoczami w roli głównej.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama