
Rodzice chrzestni często zastanawiają się, jaki mądry prezent na komunię przygotować dla chrześniaczki lub chrześniaka. Warto pamiętać jednak, że sakrament Eucharystii to przede wszystkim przeżycie duchowe, a płynące prosto z serca życzenia na komunię od matki chrzestnej i ojca chrzestnego będą stanowić idealne uzupełnienie podarku. Zobacz najpiękniejsze propozycje życzeń na pierwszą komunię od matki chrzestnej i ojca chrzestnego.
Życzenia komunijne od chrzestnej dla dziewczynki i chłopca
W tym wyjątkowym dniu przyjęcia sakramentu Eucharystii życzę Ci niezliczonych łask bożych, abyś w życiu kierował (-a) się wiarą, uczciwością i miłością. Niech każdy dzień twojego życia będzie tak wyjątkowy jak dzień, w którym przyjąłeś (-ęłaś) do serca swego Pana Jezusa.
***
Bądź szczęśliwy (-a) z Bogiem w sercu.
***
Nie wstydź się Jezusa. On jest źródłem prawdziwej siły, wiary i miłości.
***
Od tej chwili stałeś (-łaś) się dzieckiem pana Jezusa. Niech w twoim sercu na zawsze goszczą miłość i wiara, a Jezus w swojej dobroci będzie Cię wspierał i prowadził przez życie.
***
Panie Jezu, pobłogosław (imię dziecka) i miej go (ją) zawsze w opiece.
***
W dniu gdy przyjmujesz po raz pierwszy Komunię świętą, razem z Tobą przeżywamy Twoje spotkanie z Jezusem. Niech ten wyjątkowy dzień na zawsze zostanie w Twojej pamięci. Błogosławieństwa bożego, wszelkiej pomyślności i uśmiechu na buzi życzy matka chrzestna.
Życzenia komunijne od chrzestnego dla dziewczynki i chłopca
Niech łaski boże będą dla Ciebie obfite, a miłość w Jezusie nieustająca.
***
Sakrament Pierwszej Komunii Świętej jest symbolem Jezusa w Twoim sercu, znakiem nieskończonego przymierza i wiary w miłość Boga. Niech Pan Bóg otoczy Cię łaską, a Jego słowo stanie się Twoim życiowym kierunkowskazem w trudnych życiowych momentach.
***
Żyj w zgodzie, prawdzie i miłości, a Pan Bóg w Twym sercu na stałe zagości.
***
Panie Jezu, pobłogosław (tu wpisz imię) w dniu, w którym po raz pierwszy przyjął (-ęła) Cię do serca.
***
Niech Bóg otoczy Cię swoją łaską.
***
Przyjmując Pana Jezusa pod postacią Hostii, stałeś (-łaś) się częścią Rodziny. Żyj w przyjaźni z Jezusem, ufaj mu, a On zawsze Ci pomoże. Błogosławieństwa i łask bożych życzy ojciec chrzestny z rodziną.
Życzenia na komunię dla chrześniaka lub chrześniaczki – o tym pamiętaj
Wypisując życzenia, warto rozpocząć je od zwrócenia się do chrześnicy lub chrześniaka, np.:
- Kochana Aniu,
- Drogi Janku.
Nie można zapomnieć o podpisaniu się, np.:
- Twoja matka chrzestna z rodziną,
- Wujek Kuba, Twój ojciec chrzestny
oraz wpisaniu daty i miejscowości. Po latach będzie to wzruszająca, budząca wiele wspomnień pamiątka dla chrześniaczki i chrześniaka.
Zobacz także:

Ile trwa komunia – odpowiedź na to pytanie chcą znać i rodzice, i chrzestni, a także goście obecni na przyjęciu. Można mniej więcej przewidzieć, ile potrwa komunia w kościele. Ale czy są zasady określające, ile powinna trwać komunia w restauracji? Wyjaśniamy, na jak długi czas zaplanować przyjęcie komunijne i czy równie długo trwa rocznica komunijna. Ile trwa komunia w kościele? Komunia w kościele to szczególna uroczystość, dlatego msza komunijna trwa dłużej niż zwykła, czyli zdecydowanie więcej niż godzinę. Czas trwania komunii w kościele zależy od: liczby dzieci, które przystępują do komunii świętej, formuły przemówień i podziękowań, które wygłasza się w trakcie mszy. Przyjmuje się, że komunia w kościele trwa ok. półtorej godziny i nie dłużej niż dwie godziny. Ciekawostka: w niektórych parafiach praktykuje się zwyczaj rozdzielania mszy komunijnej na dwie części. Pierwsza msza komunijna odbywa się rano lub w godzinach przedpołudniowych, a druga dopiero po południu. Niektórzy sądzą, że w ten sposób księża próbują zniechęcić gości komunijnych do... nadużywania alkoholu w trakcie przyjęcia. Ile trwa komunia w restauracji? Przyjęcie komunijne to tradycyjnie uroczysty obiad z tortem i kawą, który często odbywa się w restauracji. Rodzice z dzieckiem, rodzicami chrzestnymi oraz gośćmi udają się na miejsce bezpośrednio po mszy komunijnej. Jeśli więc komunia w restauracji rozpoczyna się ok. godziny 13, powinna potrwać co najmniej 3-4 godziny – do ok. 17. Czasem rodzice dziecka decydują się na przedłużenie przyjęcia komunijnego i podanie gościom kolejnego ciepłego posiłku po deserze. Taka komunijna kolacja może zatem trwać do godziny 18, a nawet 20. Wiele zależy od gościnności gospodarzy oraz atmosfery panującej na przyjęciu. Ważne: komunia w domu to zwykle bardziej kameralne przyjęcie, które rządzi się...

W jakim wieku dziecko idzie do pierwszej komunii świętej? Odpowiedź jest prosta: w wieku 9 lat. Dzięki tej wiedzy łatwo obliczyć, w której klasie odbędzie się uroczystość. Czasem jednak do komunii przystępują też młodsze dzieci. Wyjaśniamy, co to jest wczesna komunia, i kiedy do pierwszej komunii pójdą kolejne roczniki. Kiedy odbywa się pierwsza komunia święta? Dziecko idzie do pierwszej komunii świętej w określonym wieku – zgodnie z aktualnymi zasadami w Polsce do komunii przystępują 9-latki. Pierwsza komunia odbywa się więc w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Ale dlaczego wielu rodziców jest zagubionych i szuka informacji o tym, w której klasie jest pierwsza komunia święta? Jeszcze do niedawna do pierwszej komunii szły dzieci w wieku 8 lat, a zatem uczniowie drugiej klasy. Kiedy jednak obniżono wiek szkolny, zmiany wprowadziła także Komisja Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski – ustalono, że minimalny wiek na przyjęcie Eucharystii to 9 lat, a więc trzecia klasa podstawówki. Wczesna komunia święta: kiedy? W niektórych parafiach do pierwszej komunii świętej mogą przystępować młodsze dzieci – w wieku 5 i 6 lat, a więc maluchy, które jeszcze nie rozpoczęły nauki w szkole podstawowej. Tzw. wczesna komunia to decyzja rodziców, którzy najczęściej kierują się głęboką wiarą i chęcią dopuszczenia małego dziecka do łask wynikających z tego sakramentu. W przypadku wczesnej komunii dziecko musi przejść cały proces przygotowania do przyjęcia Eucharystii. Ale to nie wszystko: np. w archidiecezji katowickiej obowiązuje instrukcja, zgodnie z którą do wczesnej komunii świętej można dopuścić dzieci, których rodzice żyją w związku małżeńskim i regularnie praktykują. Ponadto muszą oni uczestniczyć razem z dziećmi w przygotowaniach do pierwszej komunii, a potem przystępować z nimi do spowiedzi i komunii co najmniej raz w miesiącu....

Pierwsza komunia święta jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu osoby wierzącej. Tłumaczymy, na czym polega sakrament eucharystii, czym dokładnie komunia jest dla chrześcijanina, a także kto nie może jej przyjmować. Spis treści : Komunia święta – co to? Czym dla chrześcijanina jest komunia? Znaczenie słowa komunia Sakrament pierwszej komunii świętej Kto nie może przyjmować komunii świętej? Czym jest komunia święta? Komunia święta jest jednym z siedmiu sakramentów przyjmowanych przez osoby wierzące w kościele katolickim. Przyjmuje się ją podczas mszy świętej. Komunia, czyli inaczej eucharystia, polega na spożywaniu przez kapłana hostii, czyli opłatka zamoczonego w winie. Wierni w trakcie komunii spożywają mniejsze opłatki, tzw. komunikanty. Młodsze dzieci mogą zastanawiać się, jak wygląda hostia i komunikant. To biały, okrągły opłatek, który jest bezzapachowy i bezsmakowy. Hostia i wino symbolizują ciało i krew Jezusa Chrystusa. Zgodnie z nauczaniem kościoła katolickiego Jezus przez ręce kapłana przychodzi na ziemię pod postacią maleńkiego kawałka chleba, by tworzyć wspólnotę i jedność ze wszystkimi wiernymi. Według nauczania kościoła komunia jest sakramentem, w trakcie którego odczuwamy żywą obecność Chrystusa – ciało Jezusa przyjmuje się pod postacią opłatka na pamiątkę ostatniej wieczerzy. Czym dla chrześcijanina jest komunia? Komunia święta dla chrześcijanina jest spotkaniem z Jezusem. Celem komunii świętej jest umocnienie ducha i wiary. Komunia jednoczy z Bogiem, a także ze wszystkimi ochrzczonymi ludźmi. Ten sakrament, według nauczania kościoła, jest „widzialnym znakiem niewidzialnej łaski”. Każde przyjęcie komunii powinno być wielkim wydarzeniem. Znaczenie słowa komunia Słowo komunia pochodzi od łacińskiego słowa...