Życzenia na komunię od chrzestnej i chrzestnego
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Życzenia na komunię od chrzestnej i chrzestnego [ORYGINALNE ŻYCZENIA]

Życzenia na komunię od chrzestnej lub chrzestnego są nie tylko pięknym uzupełnieniem uroczystości przyjęcia Eucharystii, ale także na długo pozostaną w pamięci dziecka. To wyjątkowa okazja, która wymaga odpowiedniej oprawy. Oto najpiękniejsze życzenia na pierwszą komunię świętą dla chrześniaka i chrześniaczki, które przygotowałyśmy specjalnie dla ciebie.

Rodzice chrzestni często zastanawiają się, jaki mądry prezent na komunię przygotować dla chrześniaczki lub chrześniaka. Warto pamiętać jednak, że sakrament Eucharystii to przede wszystkim przeżycie duchowe, a płynące prosto z serca życzenia na komunię od matki chrzestnej i ojca chrzestnego będą stanowić idealne uzupełnienie podarku. Zobacz najpiękniejsze propozycje życzeń na pierwszą komunię od matki chrzestnej i ojca chrzestnego.

TOP 10 prezentów komunijnych dla dziewczynki!

Życzenia komunijne od chrzestnej dla dziewczynki i chłopca

W tym wyjątkowym dniu przyjęcia sakramentu Eucharystii życzę Ci niezliczonych łask bożych, abyś w życiu kierował (-a) się wiarą, uczciwością i miłością. Niech każdy dzień twojego życia będzie tak wyjątkowy jak dzień, w którym przyjąłeś (-ęłaś) do serca swego Pana Jezusa.

***

Bądź szczęśliwy (-a) z Bogiem w sercu.

***

Nie wstydź się Jezusa. On jest źródłem prawdziwej siły, wiary i miłości.

***

Od tej chwili stałeś (-łaś) się dzieckiem pana Jezusa. Niech w twoim sercu na zawsze goszczą miłość i wiara, a Jezus w swojej dobroci będzie Cię wspierał i prowadził przez życie.

***

Panie Jezu, pobłogosław (imię dziecka) i miej go (ją) zawsze w opiece.

***

W dniu gdy przyjmujesz po raz pierwszy Komunię świętą, razem z Tobą przeżywamy Twoje spotkanie z Jezusem. Niech ten wyjątkowy dzień na zawsze zostanie w Twojej pamięci. Błogosławieństwa bożego, wszelkiej pomyślności i uśmiechu na buzi życzy matka chrzestna.

Życzenia komunijne od chrzestnego dla dziewczynki i chłopca

Niech łaski boże będą dla Ciebie obfite, a miłość w Jezusie nieustająca.

***

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej jest symbolem Jezusa w Twoim sercu, znakiem nieskończonego przymierza i wiary w miłość Boga. Niech Pan Bóg otoczy Cię łaską, a Jego słowo stanie się Twoim życiowym kierunkowskazem w trudnych życiowych momentach.

***

Żyj w zgodzie, prawdzie i miłości, a Pan Bóg w Twym sercu na stałe zagości.

***

Panie Jezu, pobłogosław (tu wpisz imię) w dniu, w którym po raz pierwszy przyjął (-ęła) Cię do serca.

***

Niech Bóg otoczy Cię swoją łaską.

***

Przyjmując Pana Jezusa pod postacią Hostii, stałeś (-łaś) się częścią Rodziny. Żyj w przyjaźni z Jezusem, ufaj mu, a On zawsze Ci pomoże. Błogosławieństwa i łask bożych życzy ojciec chrzestny z rodziną.

Życzenia na komunię dla chrześniaka lub chrześniaczki – o tym pamiętaj

Wypisując życzenia, warto rozpocząć je od zwrócenia się do chrześnicy lub chrześniaka, np.:

  • Kochana Aniu,
  • Drogi Janku.

Nie można zapomnieć o podpisaniu się, np.:

  • Twoja matka chrzestna z rodziną,
  • Wujek Kuba, Twój ojciec chrzestny

oraz wpisaniu daty i miejscowości. Po latach będzie to wzruszająca, budząca wiele wspomnień pamiątka dla chrześniaczki i chrześniaka.

Zobacz także:

ile trwa komunia
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Ile trwa komunia: w kościele, w restauracji, w domu?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile trwa komunia. O ile msza komunijna nie powinna trwać dłużej niż dwie godziny, to w przypadku przyjęcia komunijnego wiele zależy od rodziców i samych gości. Podpowiadamy, jak zaplanować uroczystość: ile zwykle trwa komunia w kościele i w restauracji.

Ile trwa komunia – odpowiedź na to pytanie chcą znać i rodzice, i chrzestni, a także goście obecni na przyjęciu. Można mniej więcej przewidzieć, ile potrwa komunia w kościele. Ale czy są zasady określające, ile powinna trwać komunia w restauracji? Wyjaśniamy, na jak długi czas zaplanować przyjęcie komunijne i czy równie długo trwa rocznica komunijna. Ile trwa komunia w kościele? Komunia w kościele to szczególna uroczystość, dlatego msza komunijna trwa dłużej niż zwykła, czyli zdecydowanie więcej niż godzinę. Czas trwania komunii w kościele zależy od: liczby dzieci, które przystępują do komunii świętej, formuły przemówień i podziękowań, które wygłasza się w trakcie mszy. Przyjmuje się, że komunia w kościele trwa ok. półtorej godziny i nie dłużej niż dwie godziny. Ciekawostka: w niektórych parafiach praktykuje się zwyczaj rozdzielania mszy komunijnej na dwie części. Pierwsza msza komunijna odbywa się rano lub w godzinach przedpołudniowych, a druga dopiero po południu. Niektórzy sądzą, że w ten sposób księża próbują zniechęcić gości komunijnych do... nadużywania alkoholu w trakcie przyjęcia. Ile trwa komunia w restauracji? Przyjęcie komunijne to tradycyjnie uroczysty obiad z tortem i kawą, który często odbywa się w restauracji. Rodzice z dzieckiem, rodzicami chrzestnymi oraz gośćmi udają się na miejsce bezpośrednio po mszy komunijnej. Jeśli więc komunia w restauracji rozpoczyna się ok. godziny 13, powinna potrwać co najmniej 3-4 godziny – do ok. 17. Czasem rodzice dziecka decydują się na przedłużenie przyjęcia komunijnego i podanie gościom kolejnego ciepłego posiłku po deserze. Taka komunijna kolacja może zatem trwać do godziny 18, a nawet 20. Wiele zależy od gościnności gospodarzy oraz atmosfery panującej na przyjęciu. Ważne: komunia w domu to zwykle bardziej kameralne przyjęcie, które rządzi się...

pierwsza komunia święta kiedy
Adobe Stock/Piotr
Święta i uroczystości
Pierwsza komunia święta: kiedy, w jakim wieku? W której klasie dziecko idzie do komunii?
Rodzice nie zawsze wiedzą, kiedy wypada pierwsza komunia święta. Można sprawdzić według rocznika i w ten sposób dowiedzieć się, w jakim wieku dziecko idzie do komunii. Prościej jednak dopasować termin do poziomu edukacji szkolnej. Wyjaśniamy, w której klasie dziecko powinno przystąpić do pierwszej komunii.

W jakim wieku dziecko idzie do pierwszej komunii świętej? Odpowiedź jest prosta: w wieku 9 lat. Dzięki tej wiedzy łatwo obliczyć, w której klasie odbędzie się uroczystość. Czasem jednak do komunii przystępują też młodsze dzieci. Wyjaśniamy, co to jest wczesna komunia, i kiedy do pierwszej komunii pójdą kolejne roczniki. Kiedy odbywa się pierwsza komunia święta? Dziecko idzie do pierwszej komunii świętej w określonym wieku – zgodnie z aktualnymi zasadami w Polsce do komunii przystępują 9-latki. Pierwsza komunia odbywa się więc w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Ale dlaczego wielu rodziców jest zagubionych i szuka informacji o tym, w której klasie jest pierwsza komunia święta? Jeszcze do niedawna do pierwszej komunii szły dzieci w wieku 8 lat, a zatem uczniowie drugiej klasy. Kiedy jednak obniżono wiek szkolny, zmiany wprowadziła także Komisja Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski – ustalono, że minimalny wiek na przyjęcie Eucharystii to 9 lat, a więc trzecia klasa podstawówki. Wczesna komunia święta: kiedy? W niektórych parafiach do pierwszej komunii świętej mogą przystępować młodsze dzieci – w wieku 5 i 6 lat, a więc maluchy, które jeszcze nie rozpoczęły nauki w szkole podstawowej. Tzw. wczesna komunia to decyzja rodziców, którzy najczęściej kierują się głęboką wiarą i chęcią dopuszczenia małego dziecka do łask wynikających z tego sakramentu. W przypadku wczesnej komunii dziecko musi przejść cały proces przygotowania do przyjęcia Eucharystii. Ale to nie wszystko: np. w archidiecezji katowickiej obowiązuje instrukcja, zgodnie z którą do wczesnej komunii świętej można dopuścić dzieci, których rodzice żyją w związku małżeńskim i regularnie praktykują. Ponadto muszą oni uczestniczyć razem z dziećmi w przygotowaniach do pierwszej komunii, a potem przystępować z nimi do spowiedzi i komunii co najmniej raz w miesiącu....

komunia
Adobe Stock
Wychowanie
Komunia – czym jest dla chrześcijanina, kto nie może przyjąć komunii świętej?
Uczestniczenie w komunii świętej jest bardzo ważną częścią życia każdego chrześcijanina. Przed przystąpieniem przez dziecko do pierwszej komunii warto porozmawiać z nim na temat tego sakramentu i wyjaśnić jego znaczenie.

Pierwsza komunia święta jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu osoby wierzącej. Tłumaczymy, na czym polega sakrament eucharystii, czym dokładnie komunia jest dla chrześcijanina, a także kto nie może jej przyjmować.  Spis treści :  Komunia święta – co to?  Czym dla chrześcijanina jest komunia? Znaczenie słowa komunia Sakrament pierwszej komunii świętej Kto nie może przyjmować komunii świętej? Czym jest komunia święta?  Komunia święta jest jednym z siedmiu sakramentów przyjmowanych przez osoby wierzące w kościele katolickim. Przyjmuje się ją podczas mszy świętej. Komunia, czyli inaczej eucharystia, polega na spożywaniu przez kapłana hostii, czyli opłatka zamoczonego w winie. Wierni w trakcie komunii spożywają mniejsze opłatki, tzw. komunikanty. Młodsze dzieci mogą zastanawiać się, jak wygląda hostia i komunikant. To biały, okrągły opłatek, który jest bezzapachowy i bezsmakowy. Hostia i wino symbolizują ciało i krew Jezusa Chrystusa. Zgodnie z nauczaniem kościoła katolickiego Jezus przez ręce kapłana przychodzi na ziemię pod postacią maleńkiego kawałka chleba, by tworzyć wspólnotę i jedność ze wszystkimi wiernymi. Według nauczania kościoła komunia jest sakramentem, w trakcie którego odczuwamy żywą obecność Chrystusa – ciało Jezusa przyjmuje się pod postacią opłatka na pamiątkę ostatniej wieczerzy.  Czym dla chrześcijanina jest komunia? Komunia święta dla chrześcijanina jest spotkaniem z Jezusem. Celem komunii świętej jest umocnienie ducha i wiary. Komunia jednoczy z Bogiem, a także ze wszystkimi ochrzczonymi ludźmi. Ten sakrament, według nauczania kościoła, jest „widzialnym znakiem niewidzialnej łaski”. Każde przyjęcie komunii powinno być wielkim wydarzeniem.  Znaczenie słowa komunia Słowo komunia pochodzi od łacińskiego słowa...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj