życzenia komunijne krótkie
adobe stock
Święta i uroczystości

Krótkie życzenia komunijne dla dzieci — czego życzyć dziecku z okazji pierwszej komunii świętej?

Krótkie życzenia komunijne dla dzieci powinny być zwięzłe, uniwersalne i podkreślać wagę uroczystości, jaką jest pierwsza komunia święta. Czego życzyć dziecku z okazji pierwszej komunii świętej? Wybraliśmy dla Was najpiękniejsze życzenia komunijne dla dzieci, które są ponadczasowe i mogą stać się dla dziecka pamiątką na całe życie!

Krótkie życzenia komunijne dla dzieci są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie przepadają za przydługą egzaltacją przelewaną na papier. Niemniej pamiętaj, że nawet krótkie życzenia z okazji Pierwszej Komunii Świętej powinny być składane w sposób uroczysty i elegancki.
Ponadto życzenia komunijne dla dzieci powinny uświadomić dziecko, czym jest sakrament eucharystii w Kościele katolickim oraz dlaczego jest tak ważny w życiu każdego chrześcijanina. Rodzice, dziadkowie czy rodzice chrzestni często nie wiedzą, czego życzyć dzieciom z okazji tego święta. Wybraliśmy dla Was najlepsze krótkie życzenia komunijne dla dzieci!

Krótkie życzenia komunijne dla dzieci od wierzących:


Stąpaj pewnie, ufnie wsłuchując się w głos Pana.
Niech każdy kolejny dzień Twojego życia będzie
tak piękny i ważny jak dzisiaj.
Dużo szczęścia płynącego z łaski Bożej życzy...
Pierwsza komunia święta jest symbolem życia Chrystusa w Twoim sercu. Życzę Ci, aby jego życie stało się dla Ciebie wzorem do naśladowania, z którego będziesz czerpał wszystko, co najlepsze.
Dobry Jezu, błogosław temu dziecku,
które po raz pierwszy przyjęło Cię do serca.
Z życzeniami z okazji przyjęcia
sakramentu Komunii Świętej...
Komunia święta jest jednym z najważniejszych dni w Twoim życiu – pierwsze spotkanie z Panem Jezusem. Postaraj się, aby ten dzień na zawsze został w twojej pamięci i w sercu. Niech Bóg prowadzi Cię przez życie.
Niech przyjęte Ciało i Krew Chrystusa w Komunii Świętej, utkwi w Twojej pamięci na zawsze, wyznaczając właściwy kierunek postępowania w trudnych życiowych sytuacjach.
Z okazji przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej życzę Ci nieustającej wiary w miłość Boga i nadziei, która pomoże pokonać wszelkie przeciwności.
Niech przyjęcie Sakramentu Eucharystii przybliży Cię do Pana Jezusa i pozwolili trwać w jedności z nim. Niech dobry Bóg otoczy Cię swoją łaską.
W dniu Pierwszej Komunii Świętej życzymy Ci szczęścia i błogosławieństwa Bożego.

W tym uroczystym dniu życzę Ci, aby Pan Jezus pozostał Twoim przyjacielem do końca Twoich dni.
Pamiętaj, że Bóg jest przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez najbardziej kręte ścieżki życia. Bóg jest światłem, które oświetli najciemniejszą drogę. Bóg jest miłością, która wypełni Twoje serce.
W uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej życzymy Ci obfitych Łask Bożych, a Sakrament Eucharystii niech umacnia w Tobie wiarę, nadzieję i miłość.
Z okazji przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej życzę Ci nadziei i niesłabnącej wiary w dobro Chrystusowe.

Krótkie życzenia komunijne od ateistów:

Słuchaj głosu serca. Niech pomaga Ci żyć tak, aby żaden dzień nie był stracony.
W tym wyjątkowym dniu pamiętaj, aby zawsze być sobą. Podążaj przez życie ścieżką dyktowaną przez serce i nigdy nie trać wiary w swoje możliwości.
Zawsze wierz w swoje możliwości i nie poddawaj się. Nigdy nie wybieraj drogi na skróty – na najlepsze trzeba poczekać.
 

Zobacz także:
Prezent na komunię - co kupić dziecku?
Hity komunijne z lat 80. i 90. Powspominajmy!
Torty na komunię na inne uroczystości
 

Elegancki makijaż na chrzest i komunię świętą – w 7 minut! [WIDEO]

ile dać na komunię
Fotolia
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego
Ile dać na komunię? To pytanie, które zadaje sobie niemal każdy zaproszony na tę uroczystość gość. Ile włożyć do koperty na komunię, a ile pieniędzy przeznaczyć na prezent? Czy ma znaczenie stopień pokrewieństwa oraz zasobność portfela gości? Sprawdź, ile dać na komunię (zwłaszcza jeśli jesteś chrzestną lub chrzestnym!).

Ile się daje na komunię – to temat, który odżywa każdego roku przy okazji otrzymania zaproszenia na uroczystość związaną z pierwszą komunią świętą. W maju Polacy wydają olbrzymie kwoty z tej okazji. Warto wiedzieć, że cały ten biznes komunijny – bo tak można go nazwać – jest wart około 3 miliardów złotych! Ta suma robi wrażenie. Na co wydajemy aż 3 miliardy złotych? Na dewocjonalia, stroje komunijne, dodatki, ozdoby, wynajem sal na przyjęcie komunijne, ale także na prezenty i pieniądze, które dostają dzieci. Jakie sumy wkłada się do koperty? Sprawdź, ile wypada dać na komunię. Ile pieniędzy dać na komunię? Ile powinniśmy wydać na prezent komunijny  lub włożyć do koperty? Tak naprawdę tyle, ile uważamy za stosowne oraz tyle, by nie nadwyrężyć naszego budżetu domowego . Kwotę, którą chcemy ofiarować, należy również dostosować do możliwości rodziców dziecka, tak by nie czuli się zakłopotani zbyt wielką hojnością lub urażeni zbyt skromnym podarunkiem. Zawsze można również podpytać rodziców o to, co chciałoby dostać dziecko idące do komunii. Wartość „talerzyka” wyznacznikiem wartości prezentu Dobra zasada, która się sprawdza (choć przez niektórych jest krytykowana), to prezent lub gotówka równa mniej więcej cenie, którą płaci się za tzw. jeden talerzyk na przyjęciu komunijnym (w lokalu lub domu). Zatem ile wart jest w tym roku „talerzyk”? W najtańszych restauracjach jest to koszt nie mniejszy niż 100 zł, w bardziej ekskluzywnych lokalach koszt komunijnego posiłku dla jednej osoby wynosi nawet 350 zł. Jeśli na komunię wybiera się para, wartość prezentu od niej powinna wynosić mniej więcej wartość dwóch „talerzyków”. Oczywiście wiele zależy od zasobności portfela gości i relacji panujących w rodzinie . Ubożsi krewni, których sytuacja...

wianek komunijny z zywych kwiatow
Adobe Stock/Magdalena
Święta i uroczystości
Wianki komunijne z żywych kwiatów: galeria
Wianki komunijne z żywych kwiatów cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Są subtelne i pięknie ozdabiają włosy dziewcząt. Decydując się na wianek z żywych kwiatów, dowiedz się, jakie kwiaty wybrać, gdzie go kupić oraz jak wybrać najbardziej pasujący wianek do stroju i urody twojej córki.

Wianki komunijne z żywych kwiatów są nie tylko świetnym urozmaiceniem stroju dziecka, lecz także – jeśli zrobi się je własnoręcznie – stanowią o wiele mniejszy wydatek. Pierwsza komunia święta jest bardzo ważnym wydarzeniem zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Przygotowania trwają nieraz kilka miesięcy, pomyślcie więc wcześniej także o fryzurze. Wianuszek do komunii z prawdziwych kwiatów będzie wyglądał dziewczęco i świeżo. Poniżej galeria z wiankami. Wianki komunijne z żywych kwiatów: jakie kwiaty wybrać? Jeśli chcesz własnoręcznie wykonać wianek z żywych kwiatów, musisz wiedzieć, które rośliny nie zwiędną zbyt szybko. Na wianki najczęściej wybierane są róże, konwalie, stokrotki, chabry lub margaretki . Dobrze, aby wianek z żywych kwiatów był wykonany dzień wcześniej lub tego samego dnia, wówczas nie będzie trzeba się martwić o jego świeżość. Jaki kolor żywych kwiatów do wianka komunijnego? Ważny jest też kolor kwiatów do wianka komunijnego. Pamiętaj, aby kolorystyka komunijnych wianków była stonowana, możesz ewentualnie dodać drobne elementy w mocniejszym kolorze. Z uwagi na charakter święta zwykle wybiera się kwiaty w kolorze bieli, beżu, pudrowego różu czy zgaszonych pasteli. Komunia święta jest dniem, w którym dziewczynki powinny wyglądać stosownie do swojego wieku. Fryzura komunijna z wiankiem  z pewnością subtelnie podkreśli ich urodę. fot. AdobeStock fot. AdobeStock Jakie fryzury pasują do wianka z żywych kwiatów? Aby wianek utrzymał się na głowie dziecka jak najdłużej, warto wiedzieć, jakie fryzury mu w tym pomogą. Bardzo dobrym rozwiązaniem są dobierane warkocze , kłosy, delikatne loki czy fale. Ważne, aby nie decydować się na wymyślne koki , ponieważ w połączeniu z kwiatami mogą dać karykaturalny efekt. Pamiętaj, że im prostsza fryzura, tym lepiej będzie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz