prezent na komunię dla dziewczynki
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Prezent na komunię dla dziewczynki 2022: ciekawy, fajny, oryginalny. Co kupić na komunię?

Wybór prezentu na komunię dla dziewczynki wcale nie musi spędzać snu z powiek. Korzystając z naszych pomysłów, możesz sprawić, że stanie się on niezapomnianą pamiątką. Podpowiadamy, jaki prezent kupić na komunię dla dziewczynki. Co dają chrzestna i chrzestny, a co inni goście?

Prezent na komunię dla dziewczynki powinien być przemyślany, dopasowany do okazji oraz zainteresowań młodej katoliczki. To musi być coś, co nie zużyje się po kilku użyciach i coś, czego dziecko nie odstawi od razu na półkę. Jeśli chcesz, aby twój prezent był wyjątkowy i posłużył dziewczynce na długie lata, przejrzyj naszą listę i się zainspiruj! Poniżej przedstawiamy pomysły na ciekawe prezenty na komunię dla dziewczynki.

Ważne, by dobrze przemyśleć wybór prezentu na komunię i rozeznać się w propozycjach. Pomysł na prezent komunijny dla dziewczynki to nie tylko zegarek lub medalik. Takim fajnym i oryginalnym prezentem na komunię dla dziewczynki może być na przykład... sztabka złota. Sprawdź nasze pozostałe podpowiedzi.

Spis treści:

Jak zrobić loki na komunię – instrukcja krok po kroku [WIDEO]

Prezent na komunię dla dziewczynki

Z okazji komunii możemy podarować dziewczynce kopertę z pieniędzmi. W ten sposób dołożymy się do czegoś, na co dziecko od dawna zbiera i pomożemy mu zrealizować plany – choć pojawia się pytanie, ile się daje na komunię w kopercie. Nad takim prezentem nie trzeba się zastanawiać, a dodatkowe fundusze zawsze się przydadzą. Pamiętaj też, by do koperty dołączyć życzenia na komunię.

Jeśli jednak chcemy postawić na coś oryginalnego, coś, co dziecko zapamięta na dłużej, będzie dla niego wyjątkową pamiątką, musimy postarać się nieco bardziej.

Jaki będzie najlepszy prezent na komunię dla dziewczynki? Co podarować od chrzestnej? Co może kupić mama, tata czy ciocia? Przedstawiamy naszą listę najbardziej sprawdzonych prezentów na komunię 2022.

Prezent dla dziewczynki od chrzestnej na komunię

Chrzestni dają zazwyczaj na komunię coś osobistego. Świetnie sprawdzi się Biblia z osobistą dedykacją, biżuteria (np. medalik z grawerem) albo pozytywka.  Do prezentu warto dołączyć kartkę z życzeniami od chrzestnej.

Pozytywka

Pozytywka to nieco zapomniany dziś upominek, który może pełnić wiele funkcji. Może posłużyć za szkatułkę na biżuterię czy drobne akcesoria. Można także kupić pozytywkę wraz z biżuterią. Jest to oczywiście uzależnione od kwoty, jaką chcesz na taki upominek przeznaczyć. Na rynku dostępne są pozytywki z usługą grawerowania, więc twój prezent może być niezapomnianą sentymentalną pamiątką z komunii.

Smartwatch

Smartwatch to nie tylko zegarek. To urządzenie znacznie ułatwi dziewczynce codzienne funkcjonowanie. Zegarek ma wbudowane między innymi: przypomnienie o nawadnianiu, monitor snu, budzik, szybki podgląd wiadomości i inne „cuda”, które z pewnością zachwycą jego posiadaczkę.

Dron

Warto rozważyć taki pomysł na prezent także dla dziewczynki. Zwłaszcza tej, którą fascynuje technika i elektronika, i która jest po prostu ciekawa świata. Taki gadżet rozwinie jej zmysł techniczny, wyobraźnię przestrzenną, a także może obudzić pasję lotniczą. Kto wie, może dzięki dronowi otrzymanemu na komunię dziewczynka zacznie marzyć o karierze pilotki? A na razie na pewno będzie mogła spędzać więcej czasu na dworze.

Biżuteria

Medalik, pierścionek, zegarek czy kolczyki mogą być świetnym upominkiem dla dziewczynki z okazji pierwszej komunii świętej. Inwestycja w złoto lub srebro to także prezent na lata, który zostanie z obdarowaną osobą bardzo długo.  

Niedrogi prezent na komunię dla dziewczynki 

Książki papierowe lub czytnik do książek elektronicznych to świetny i niedrogi prezent na komunię dla dziewczynek, które bardzo lubią czytać. Wybór książek może też okazać się zachętą do czytania i zgłębiania wiedzy o literaturze. W świecie zdominowanym przez Internet oraz elektroniczne gadżety papierowa wersja książki może być także oryginalnym wyborem. 

Jako prezent możesz podarować dziewczynce także karnet do teatru lub kina. Taki podarunek na pewno ją ucieszy i sprawi wiele frajdy. Film lub przedstawienie teatralne na długo zostaną w jej pamięci. 

Pamiątki komunijne dla dziewczynki

Najpiękniejsza i najważniejsza pamiątka komunijna dla dziewczynki? Dla wielu osób odpowiedź na to pytanie będzie oczywista – Pismo Święte. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele pozycji, które powstały z myślą o najmłodszych. Mają atrakcyjne oprawy graficzne i są bogato ilustrowane. Jeśli chcemy, żeby prezent był wyjątkowy, możemy kupić Biblię z grawerem. 

Tradycyjne pamiątki komunijne dla dziewczynki

Rodzice, chrzestni i inni goście komunijni często wybierają tradycyjne, sprawdzone prezenty. Każda dziewczynka na pewno ucieszy się ze sprzętu, na który od dawna odkładała pieniądze.

Sprzęt elektroniczny

Laptop, tablet czy telefon to spory wydatek, jeśli jednak możesz pozwolić sobie na taki podarunek, masz pewność, że będzie to dla dziecka prezent na lata. Prezenty z tej kategorii mogą być również bardzo użyteczne!

Dziewczynce wiele radości sprawi też aparat fotograficzny. Dzięki niemu będzie mogła upamiętnić ważne dla niej chwile, a później przechowywać wspomnienia w pięknym albumie i wracać do nich po latach. 

Sprzęt sportowy

Oprócz klasycznego wyboru, jakim jest rower (wybierając jednoślad, trzeba jednak pamiętać, że sprzęt powinien posłużyć dziecku kilka lat – droższe wydatki lepiej skonsultować z rodzicami dziecka), możesz zdecydować się również na rolki, hulajnogę czy deskorolkę. Jeśli dziewczynka, którą chcesz obdarować takim prezentem, lubi aktywność fizyczną, możesz być pewien, że będzie to trafiony prezent na komunię!

Oryginalny prezent na komunię dla dziewczynki

Prezent na komunię nie musi być nudny i oklepany. Oto nasze propozycje oryginalnego prezentu dla dziewczynki, które na pewno sprawią jej wiele frajdy.

Lista oryginalnych prezentów na komunię dla dziewczynki:

 • lokata bankowa lub polisa ubezpieczeniowa
 • specjalistyczne kursy, np. jeździecki, wspinaczki
 • wykupiony wyjazd na kolonię
 • karnet na zajęcia, np. angielskiego, taekwondo
 • quad (choć jest to dość kontrowersyjny pomysł!)
 • ręcznie wykonane, personalizowane modlitwy w drewnianej ramce
 • wizyta w Escape Roomie
 • wstęp do rodzinnego parku rozrywki
 • lot profesjonalnym symulatorem lotniczym
 • lot szybowcem
 • jazda gokartem
 • gra w laserowy paintball
 • nurkowanie
 • wycieczka po świecie wirtualnej rzeczywistości
 • warsztaty ceramiki artystycznej
 • indywidualna lekcja jazdy na deskorolce
 • portret lub sesja zdjęciowa
 • projekt własnej koszulki
 • nauka jazdy na nartach
 • lot w tunelu aerodynamicznym dla dzieci
 • indywidualny kurs wspinaczki
 • alpakoterapia
 • rodzinny lot balonem
 • indywidualna lekcja gry na instrumencie.

Zobacz też:

prezent na komunię dla chłopca
adobe stock
Święta i uroczystości
Prezent na komunię dla chłopca. Propozycje upominków + ceny
Prezent na komunię dla chłopca powinien godnie upamiętniać wydarzenie, jakim jest pierwsza komunia święta. Warto dopasować go zarówno do okazji, jak i do zainteresowań obdarowanego. Sprawdź, co może stać się atrakcyjnym i wartościowym prezentem komunijnym dla synka, chrześniaka, bratanka lub wnuka.

Kupno prezentu na komunię dla chłopca nie musi być wyzwaniem. Fajny prezent uda się kupić, nie wydając majątku. W tej kategorii znajdą się bardziej tradycyjne upominki, takie jak np. fajny zegarek. Oczywiście, jeśli ktoś chce i może wydać więcej, można pokusić się o oryginalny prezent, taki który zachwyci przystępującego do komunii chłopca i naprawdę mile go zaskoczy. Pomysły na prezenty komunijne dla chłopca: Zegarek Książki Rower Konsola do gier Gotówka Instrument muzyczny Hulajnoga elektryczna Gogle VR Pomysł na prezent komunijny dla chłopaka: zegarek Zegarek jest sprawdzonym i wartym uwagi prezentem na komunię dla chłopca. Możesz zdecydować się zarówno na klasyczny model, jak i bardziej nowoczesny — np. smartwatch. Pamiętaj, by wybrać uniwersalny model, tak, aby zegarek posłużył chłopcu na długie lata. Cena: 100-300 zł   Co dla chłopca na komunię: książki Książka jest zawsze dobrym pomysłem! Warto jej tematykę dopasować do zainteresowań chłopca. Książka o mądrej i pouczającej treści to prezent na lata, do którego można wrócić, niezależnie od wieku. Cena: 30-150 zł Fajny prezent na komunię dla chłopca: rower Rower to świetny prezent na komunię dla chłopca. Zachęci do aktywności fizycznej oraz wycieczek w gronie rodziny i przyjaciół . Rower dla chłopca jest niezawodnym wyborem od wielu lat! Cena: 700-2000 zł Co dla chłopca na komunię: konsola do gier Decydując się na zakup konsoli do gier, możesz sprawić dziecku wiele frajdy! Oprócz tego, że będzie to dla niego formą rozrywki, to także — przy zakupie odpowiednich gier edukacyjnych — formą rozwoju. Cena: 500-600 zł Tradycyjny prezent na komunię: gotówka Jeśli nie wiesz, co kupić dziecku, lub po prostu uważasz, że...

życzenia na komunię
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Życzenia na komunię dla dziewczynki i chłopca: co napisać na kartce komunijnej?
Życzenia na pierwszą komunię świętą powinny być dla dziecka swego rodzaju drogowskazem. Dobrze zawrzeć w nich wartości, którymi przystępujący do komunii młody człowiek będzie mógł kierować się w życiu. Jeśli nie wiesz, jakie życzenia na komunię złożyć dziecku – skorzystaj z naszych propozycji.

Życzenia na komunię dla dziewczynki i chłopca mogą się różnić, choć wszystkie powinny płynąć prosto z serca. Czego życzyć dziecku z okazji pierwszej komunii świętej? Nie każdy potrafi swoje myśli ubrać w piękne słowa. Rozwiązaniem są gotowe życzenia – równie wartościowe, co te napisane samodzielnie! Poniżej przedstawiamy życzenia komunijne dla dziewczynki i chłopca. Sprawdzą się też jako życzenia dla chrześniaka czy chrześnicy. Jeśli chcesz, by ofiarowany przez ciebie prezent na pierwszą komunię świętą miał wyjątkową oprawę, możesz skorzystać też z naszych dedykacji na komunię . Spis treści: Życzenia na komunię dla dziewczynki Życzenia na komunię dla chłopca Życzenia na komunię dla chrześniaka od chrzestnej Życzenia na komunię dla chrześniaka od chrzestnego Życzenia na komunię od dziadków Piękne życzenia na komunię Życzenia na komunię powinny podkreślać duchowy aspekt tej uroczystości. Nie zawsze jednak muszą być poważne – najważniejsze, by dziecko zrozumiało ich przekaz. Oto nasze pomysły na życzenia. Znajdziecie wśród nich dłuższe propozycje, a także dużo krótkich życzeń na komunię , które sprawdzą się jako treść do wpisania na kartce komunijnej lub w bileciku dołączonym do  prezentu dla dziewczynki oraz dla chłopca. Życzenia na komunię dla dziewczynki Oto pomysły na życzenia na pierwszą komunię świętą dla dziewczynki. Sprawdzą się jako propozycje do wykorzystania przez wszystkich gości zaproszonych na tę ważną uroczystość. *** Kochana (tu imię dziecka)! W dniu Twojej Pierwszej Komunii Świętej życzę Ci, aby Pan Jezus zawsze otaczał Cię swoją opieką. Niech prowadzi Cię przez życie i chroni przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Niech zawsze błogosławi Twoim planom i stanowi dla Ciebie...

Świecka komunia
Stanisław Błachowicz
Aktualności
„Świecka komunia to super pomysł. To impreza, na której nie zarobi ani ksiądz, ani sklepik z dewocjonaliami” [LIST DO REDAKCJI]
Klasa córki ma komunię w przyszłym roku, ale już od dłuższego czasu zastanawiałam się, jak to rozegrać. Nie jesteśmy praktykującymi katolikami, Julka nie chodzi na religię… W grę wchodził albo szybki chrzest, puszczenie jej na religię od nowego roku szkolnego i impreza, albo odpuszczenie tematu. Tymczasem okazało się, że jest jeszcze trzecia opcja. Świecka komunia, o której przeczytałam ostatnio w sieci.

Na początku podeszłam do tego pomysłu sceptycznie. Ale im dłużej o tym myślę, tym bardziej jestem przekonana, że to super wyjście. Nie mniej ciekawa jestem, co o tym sądzicie jako rodzice. Świecka komunia: rodzinne spotkanie bez obłudy Dlaczego uważam, że to dobry pomysł? Po pierwsze dlatego, że córka nie będzie czuła się gorsza od rówieśników, którzy będą rozmawiać o przyjęciu i upominkach. Po drugie, dlatego że będzie to okazja do tego, by zorganizować rodzinne spotkanie. Przyjęcie odbyłoby się w domu (lub w ogrodzie), z pysznym jedzeniem i tortem (niekoniecznie białym). Po trzecie, zmiana frontu w sprawie sakramentów byłaby obłudą. Wiem, że wiele osób tak robi. Również ci, którzy na co dzień nie czują potrzeby życia na łonie Kościoła – kiedy przychodzi czas komunii, nagle zaczynają z dzieckiem latać na msze, bo tak „trzeba”. Nagle zaczynają swoje dzieci uczyć pacierza… Muszą sami przypominać sobie słowa modlitwy „Ojcze nasz”, 10 przykazań, itp… Mnie osobiście trochę to dziwi, z drugiej strony rozumiem, że nie chcą, by ich dzieci czuły się jakieś inne niż reszta. Po czwarte, moglibyśmy z mężem uznać taką imprezę jako nagrodę za udział córki w dodatkowych zajęciach lub wyniki w nauce. Byłby to dodatkowy motywator. W końcu dzieci, zanim dostaną te wszystkie komunijne prezenty, muszą sporo się z siebie dać (nauka pacierza, bieganie na nabożeństwa). Po piąte, niewykluczone, że decyzję pozostawimy Julce. Będzie to jej wybór: świecka komunia, „prawdziwa komunia” czy nic. Wytłumaczymy jej wszystko i będzie mogła zadecydować – nie postawimy jej przed żadnym faktem dokonanym, co jest według mnie przejawem szacunku do dziecka. Prezentem nie będą łańcuszki i ryngrafy, a coś, o czym faktycznie marzy. Wady świeckiej komunii Rozważając za i przeciw, oczywiście...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj