Rezygnacja z przewożenia dzieci samochodem oczywiście może być czasami wyzwaniem, ale w ostatecznym rozrachunku podróżowanie rowerem jest pod każdym względem bardziej korzystne - nie tylko ograniczysz swój ślad węglowy, ale też zapewnisz dzieciom mnóstwo frajdy.

Reklama

Podróżowanie w fotelu

Wybór rozwiązania do transportu małych pasażerów może wydawać się trudny, ale tak naprawdę najważniejsze są dwa czynniki: wiek dzieci oraz warunki pogodowe. Dziecięce foteliki rowerowe są idealne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy (o ile potrafią już samodzielnie, stabilnie siedzieć – tu najlepiej zresztą skonsultować się z pediatrą) do momentu, w którym ich waga nie sięgnie 15 kg.

Thule Yepp Nexxt Mini oraz Thule Yepp Nexxt Maxi
Thule

Foteliki rowerowe dla dziecka montowane z tyłu mają większą nośność i większe wymiary, dzięki czemu nadają się dla dzieci o wadze do 22 kg. Thule Yepp Nexxt Maxi czy Thule Yepp 2 to lekkie foteliki o nowoczesnym wyglądzie, dostępne w wersjach montowanych na bagażniku i na ramie. Thule RideAlong to z kolei klasyczny, oryginalny model, z łatwym w użyciu mechanizmem odchylania oparcia, który przydaje się podczas dłuższych przejażdżek, pokrywających się z porą drzemki.

Niezdecydowanym polecamy świetny poradnik, opisujący atuty i zastosowania różnych typów fotelików.

Thule Yepp 2 będzie dostępny w listopadzie 2022 r.
Thule

Maluch w przyczepce

W miejscach, gdzie pogoda jest zmienna – ale także wtedy, gdy przewieźć chcemy również nieco starsze dzieci - warto postawić na bezpieczną wielofunkcyjną przyczepkę rowerową z miejscem dla jednego lub dwójki maluchów.

Zobacz także

Znakomitym rozwiązaniem będą tu bezpieczne i niezawodne przyczepki z serii Thule Chariot, w której znajdziemy świetnie zaprojektowane przyczepki wielofunkcyjne. Doskonale nadawać się one będą do codziennych dojazdów i na weekendowe/wakacyjne wyprawy… ale sprawdzą się też jako wózki spacerowe, biegowe lub nawet… przyczepki narciarskie. Mowa tu np. o modelach Thule Chariot Sport, Thule Chariot Cross czy idealnym na miejskie ścieżki Thule Chariot Cab.

Model Thule Chariot Cab 2 jest idealny dla większych rodzin, które zawsze pozostają w ruchu
Thule

Jeśli nie potrzebujemy aż tak wielofunkcyjnego rozwiązania, dobrym wyborem będą klasyczne przyczepki (z dodatkową funkcją wózka spacerowego) Thule Coaster XT lub Thule Courier (ta ostatnia to najnowszy model – można ją łatwo przekształcić również w przyczepkę towarową lub przyczepką dla psa).

Thule Courier może pełnić trzy role – przyczepki dla dzieci, psa lub bagażowej.
Thule

Co istotne, wszystkie wspomniane powyżej foteliki i przyczepki zostały poddane rygorystycznym testom w centrum testowym Thule – potwierdzającym najwyższych poziom jakości i bezpieczeństwa. Dzięki temu rodzice mogą mieć pewność, że ich pociechy będą podróżować wygodnie i bezpiecznie – nawet na nierównych ścieżkach rowerowych czy parkowych alejkach. Więcej informacji o różnych modelach przyczepek i ich specyfice oraz zaletach znaleźć można na stronie Thule.com.

Thule

Warto dodać, że w ofercie Thule znajdziemy również świetne plecaki, które doskonale sprawdzą się u starszych dzieci, chodzących już do szkoły. Wszystkie wykonane są z najwyższej jakości ekologicznych materiałów, są ergonomiczne zaprojektowane, mają grube, miękkie szelki oraz liczne, przemyślnie zaprojektowane przegródki i kieszenie na wszelkie niezbędne w szkole akcesoria i drobiazgi. Więcej informacji na ten temat również znaleźć można na Thule.com.

Kolekcja plecaków Thule Back To Campus
Thule
Reklama

Materiał powstał z udziałem Thule

Reklama
Reklama
Reklama