Ból kręgosłupa

pas ciążowy
ból pleców w ciąży
ból kręgosłupa
ból kręgosłupa w ciąży

Pas ciążowy – co to jest i komu się przyda? [ZDJĘCIA]

Ostatnio dużą popularnością cieszą się pasy ciążowe, ale co kryje się za tą nazwą i czy to rzeczywiście taki super wynalazek? Sprawdź!
Karolina Stępniewska
kobieta, warzywa, siła, zdrowie
badanie wzroku
pamięć
zdrowie kobiety

Jedzeniem wzmocnij całe ciało

Sprawdź, co jeść, by być zdrową od stóp do głów i uniknąć różnych kontuzji, np. stawów. Oto zdrowa dieta z dedykacją dla poszczególnych części ciała.
Joanna Karwat
kręgosłup
kręgosłup
ćwiczenia po porodzie
2 miesięczne dziecko

Mama niemowlęcia dba o kręgosłup

Twój kręgosłup jest tak samo ważny, jak kręgosłup twojego dziecka. Jeżeli w to wątpisz, to policz, przez ile miesięcy musi być podporą dla was obojga. Przed Tobą co najmniej rok noszenia, przytulania, uspokajania, wyciągania dziecka z wózka i łóżeczka. Czyli: noszenie, noszenie, noszenie.
Adela Prochyra
Ból pleców i szyi
ćwiczenia
ból kręgosłupa

Jak zadbać o kręgosłup, czyli jak pozbyć się bólu pleców?

Bolą cię plecy, drętwieją ci dłonie, czujesz napięcie w mięśniach? To znak, że powinnaś zadbać o swój kręgosłup. Dr Adrian Rymarczyk, ortopeda, traumatolog ze Szpitala Enel-Medu, radzi jak zadbać o higienę kręgosłupa.
Monika Karbarczyk
ból kręgosłupa
kręgosłup
noszenie noworodka
ból kręgosłupa

Jak odciążyć kręgosłup

Codziennie wykonujesz przy dziecku mnóstwo czynności, które obciążają twój kręgosłup. Nic dziwnego, że w końcu może on zacząć boleć. Dlatego od dziś postaraj się robić to lepiej. Radzi Przemysław Nietubyć, specjalista rehabilitacji, terapeuta ortopedycznej terapii manualnej OMT.
Aleksandra Sobieraj
kobieta ćwiczy, dziecko z ćwiczącą mamą
zdrowie kobiety
ból kręgosłupa
wypadki w domu

Macierzyństwo to sport ekstremalny – co może zrobić ci dziecko?

Nikt cię nie uprzedzał, że macierzyństwo to sport ekstremalny. Bolą cię wszystkie mięśnie od noszenia dziecka na rękach, no i jeszcze ten guz, którego nabiło ci twoje maleństwo. Sprawdź, co może ci jeszcze zrobić (i jak się przed tym chronić).
Małgorzata Wódz
ciąża, ćwiczenia dla ciężarnych, basen w ciąży
sport w ciąży
ćwiczenia dla ciężarnych
pływanie w ciąży

Zdrowa ciąża: ćwiczenia w wodzie

Sport, także w ciąży, to zdrowie. Kąpiele to przyjemność i relaks. W ostatnim trymestrze ciąży woda pomoże ci także przygotować się do porodu. Ćwicz w basenie, w jeziorze. Aktywna ciąża to sprawniejszy poród i szybszy powrót do formy po narodzinach dziecka.
Bożena Borys
zawroty głowy
choroba lokomocyjna
zdrowie kobiety
ból kręgosłupa

Nagły zawrót głowy

Każdemu może czasem zakręcić się w głowie. Zwykle to nic groźnego. Jeśli jednak zawroty powtarzają się, trzeba znaleźć ich przyczynę. Choroba nigdy nie atakuje znienacka. Zawsze wcześniej daje o sobie znać.
Julia Nowak
Kobieta w ciązy z bólem kręgosłupa trzyma się za plecy
waga w ciąży
ból pleców w ciąży
ból kręgosłupa

Kręgosłup i jego ból w ciąży

Przez wiele miesięcy kręgosłup kobiety dźwiga dużo większy niż zwykle ciężar, do którego nie jest przyzwyczajony. Nic dziwnego, że czasem reaguje bólem.
Edipresse