Charakter

charakter dziecka
porady psychologa
Bambino

Twój maluch to mały… KAMELEON? Zobacz, jak wspierać jego zalety!

Okazuje się, że maluchom wystarczy kamyk, kawałek sznurka i garść piasku, aby wyczarować niezwykle danie w wytwornej restauracji. Czasem na balkonie. Kreatywność i wyobraźnia bywają u niektórych dzieci bardziej rozwinięte niż inne cechy. Psycholog Dominika Słomińska podpowiada, jak je wykorzystać oraz przekuć w przyszły sukces szkolny i życiowy.
Współpraca reklamowa
psycholog dziecięcy
charakter dziecka
porady psychologa

Twój maluch to mała… ALPAKA? Zobacz, jak wspierać jego zalety!

Bez wątpienia twoje dziecko posiada wyjątkowe cechy, których stymulacja doprowadzi je ostatecznie do… sukcesu! Chcesz wiedzieć, jak je pielęgnować i tym samym dać mu szczęście? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie porady ma dla rodziców „małych alpak” psycholog, Dominika Słomińska.
Współpraca reklamowa
charakter dziecka
Bambino
pielęgnacja buzi

Twój maluch to mała… ZEBRA? Zobacz, jak wspierać jego zalety!

Dzieci zwykle są radosne, u niektórych jednak jest to… niesforna radość. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób rozbrykanie i niepowtarzalność swojej pociechy warto pielęgnować? Przeczytaj nasz artykuł, w którym psycholog Dominika Słomińska podpowiada, w jaki sposób rozwijać cechy dominujące dzieci, aby w przyszłości pomogły im odnieść sukces szkolny i życiowy!
Współpraca reklamowa
kupka niemowlaka
charakter
psychologia dziecka
psychologia rozwojowa

Jaki temperament ma twoje dziecko? - 3 typy charakteru

Dwoje nowojorskich psychiatrów, badających zachowania dzieci, wyróżniło trzy główne typy temperamentu. Sprawdź, jaki charakter ma twoje dziecko!
Sylwia Niemczyk
dziedziczenie, geny, do kogo podobne dziecko, ciąża, kolor oczu, charakter, temperament dziecka
charakter
dziedziczenie
geny

Zaradne jak babcia, czy czarujące jak tata - czyje geny będzie mieć twoje dziecko?

To, do kogo z rodziny będzie podobne twoje dziecko, i po kim odziedziczy najwięcej cech charakteru i talentów jest zapisane w jego genach. Czego można się spodziewać, wyjaśnia genetyk kliniczny.
Małgorzata Wódz
dziecko, kask
rozwój dziecka
zdolne dziecko
charakter

Na kogo wyrośnie twoje dziecko?

„To geniusz!” – z przekonaniem mówi dziadek o Kamilu. „Jest taka śliczna, że musi zostać modelką” – zachwycają się rodzice Oli. Czy obserwując dziecko, można przewidzieć jego przyszłość?
Beata Turska
edipresse.IS386-057.jpg
wychowanie dziecka
rozwój dziecka
charakter

Maluch samotnik

Dzieci zwykle łatwo nawiązują kontakty z rówieśnikami. Ale są i takie, które wolą stać na uboczu. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, by w grupie czuły się pewnie?
Edipresse Polska S.A.
emocje
maluch
wychowanie

Zabawą pokonaj problemy dziecka

Wykorzystaj wakacje i... baw się z dzieckiem. Dzięki wspólnym zabawom słodki łobuziak okiełzna swój temperament, a mała beksa zrozumie, że nie zawsze trzeba płakać.
Karolina Kozak