Edukacja domowa

edukacja zdalna
edukacja domowa
koronawirus

Dzieci. Ofiary edukacji zdalnej. Nie włączają kamerek, bo nie chcą stać się pośmiewiskiem

Edukacja zdalna okazała się ciężką próbą, której konsekwencje ponoszą i w przyszłości ponosić będą uczniowie. Tymczasem ludzie za to odpowiedzialni zachowują się jak trzy japońskie małpy obrazujące przysłowie: nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego, nie mówię nic złego.
Ewa Janczak-Cwil
Nauczanie zdalne
szkoła
edukacja
nauczycielka

Nauczyciele ZNIKAJĄ! „nie przeprowadzili ani jednej lekcji online”

O zjawisku „znikających nauczycieli” zaczynają mówić uczniowie i współpracownicy. Niektórzy prowadzący niczego nie zadają, niczego nie wymagają i nie prowadzą zajęć, a kontakt z nimi jest bardzo utrudniony. W tym samym czasie pobierają jednak pensję. Jak to się dzieje?
Aleksandra Zaborowska
Koronawirus: darmowe smartfony dla dzieci ze świetlic środowiskowych
wirus
edukacja domowa

Koronawirus: darmowe smartfony dla dzieci ze świetlic środowiskowych

Pandemia koronawirusa wymusiła na dzieciach konieczność zdalnej edukacji, z czym wiąże się potrzeba posiadania sprzętu z dostępem do internetu. Nie każde dziecko ma jednak własny laptop czy smartfon. Do takich dzieci często należą podopieczni świetlic środowiskowych i to właśnie oni otrzymali w środę nowe smartfony do nauki i kontaktu ze swoimi opiekunami.
Katarzyna Gałązkiewicz
nauka w domu koronawirus
edukacja domowa

Koronawirus: nauka w domu, zajęcia online dla dzieci [LISTA CIEKAWYCH STRON]

Nauka w domu jest wyzwaniem nie tylko dla dzieci, ale i rodziców. Przedstawiamy ciekawe strony i zajęcia online dla dzieci, które wspomogą edukację domową w czasie koronawirusa.
Karolina Stępniewska
Disney Uczy
edukacja dziecka
bajki Disneya
nauka dla dzieci

Zadania edukacyjne dla pięciolatka

Dzieci w wieku przedszkolnym każdą formę aktywności traktują jak zabawę, a wszelką wiedzę nabywają niejako przy okazji. Naturalna ciekawość i chęć doświadczania sprawiają, że przedszkolaki szybko się uczą i zdobywają nowe umiejętności. Jak wykorzystać tę dziecięcą chęć do działania?
Materiały prasowe
Pusta klasa w szkole
szkoła
edukacja dziecka
dziecko w szkole

"Domowe getto" dla chorych dzieci? MEN chce wprowadzić kolejne zmiany

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło projekt zmian w sposobie kształcenia indywidualnego. Chore dzieci mają stracić możliwość nauki w szkołach. Dowiedz się więcej!
Hanna Szczesiak
edukacja domowa coraz popularniejsza
nauka w szkole
edukacja domowa

Edukacja domowa zamiast szkoły? Homeschooling w Polsce

Na myśl o systemie oświaty dostajesz gęsiej skórki? Może nauczanie domowe to rozwiązanie dla twojego dziecka! Przeczytaj, co o swoim doświadczeniu z edukacją domową mówi mama, która spróbowała tego rozwiązania.
Karolina Stępniewska
edukacja domowa
szkoła
edukacja dziecka
przygotowania do szkoły

Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film

Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Aleksandra Sokalska