Komary

Witamina B skutecznie działa na komary? To mit!
owady
komary
ukąszenia owadów

Witamina na komary: czy witamina B1 faktycznie działa?

Czy istnieje witamina na komary? Niektóre osoby przekonują, że tak. W wielu źródłach internetowych możemy przeczytać, że regularna suplementacja witaminy B1 zmienia wydzielany przez ciało zapach, a tym samym odstrasza komary. Czy to możliwe, że witamina B jest naturalnym sposobem na walkę z komarami?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
uczulenie na komary
alergia
uczulenie
komary

Uczulenie na komary – objawy, jak pomóc dziecku?

Uczulenie na komary objawia się obrzękiem w miejscu ukąszenia i złym samopoczuciem dziecka. W skrajnych przypadkach mogą pojawić się wymioty, gorączka i problemy z oddychaniem. Najprostszym sposobem uniknięcia uczulenia na komary jest zapobieganie kontaktowi z owadami. Co robić, jeśli nie uda się tego uniknąć. Jak radzić sobie z przykrymi objawami? Co stosować?
Ewa Janczak-Cwil
Czy komar przenosi koronawirusa lub inne choroby?
ugryzienia komarów
komary

Czy komary mogą przenosić koronawirusa? Ministerstwo Zdrowia odpowiada

Ministerstwo Zdrowia opublikowało stanowiska GIS-u w sprawie przenoszenia przez komary wirusa COVID-19. WHO jest tego samego zdania co do możliwości zarażenia się koronawirusem od komarów.
Milena Oszczepalińska
Ocet na komary i pająki
ugryzienia komarów
komary
preparat na komary

Ocet - skuteczny środek na odstraszenie komarów

Jest tani, łatwo dostępny i dzięki niemu bardzo szybko pozbędziesz się niechcianych insektów z mieszkania.
Milena Oszczepalińska
komar
komary

Jak stać się mniej apetycznym dla komara?

Cieplejsze miesiące roku, w których naturalnie spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu, pokrywają się z okresem godowym komarów. Oznacza to, że jeszcze intensywniej polują one na naszą skórę. Zagrożeni są szczególnie najmłodsi, których skóra jest delikatna. Co przyciąga, a co odstrasza komary? Jak sprawić, aby skutecznie ochronić przed nimi naszego maluszka?
Partner
stosowanie repelentu na skórę
ugryzienia komarów
komary
preparat na komary

Czy repelenty są bezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży?

Czy preparaty odstraszające komary, kleszcze, insekty są bezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży? Co stosować, żeby nie zaszkodzić dziecku? Czy oznaczenia na opakowaniach repelentów są zgodne z zaleceniami? Nasz ekspert odpowiada na wszystkie pytania związane z bezpieczeństwem stosowania tych chemicznych substancji.
Weronika Zagojska
na plazy z dzieckiem
podróż z dzieckiem
rodzinne wakacje
komary

8 rzeczy, które wkurzają nas latem (a i tak je robimy)

Gdyby się nad tym zastanowić latem jest milion rzeczy, których rodzice nie cierpią. Przeczytaj, co utrudnia mi życie w wakacje – założę się, że tobie też!
Karolina Stępniewska
co na komary dla dziecka
kleszcze
wakacje z dzieckiem
komary

Ukąszenia owadów - jak szybko pomóc dziecku?

Twoje dziecko pewnie nie raz zostanie ukąszone przez komara, mrówkę czy meszkę - gdy jesteście poza miastem owady rzeczywiście mogą być dokuczliwe. Ból i swędzenie można jednak szybko złagodzić.
Aleksandra Sobieraj
na komart, spray przeciw komarom, chicco
komary
preparat na komary
Chicco

Komary atakują - chroń dziecko z Chicco

Nowa linia naturalnych preparatów odstraszających komary i owady w okresie letnim. Zaprojektowana specjalnie dla niemowląt i dzieci a także kobiet w ciąży i wszystkich osób z bardzo wrażliwą i delikatna skórą.
materiały prasowe