Opalanie w ciąży

opalanie natryskowe w ciąży
opalanie w ciąży

Opalanie natryskowe w ciąży: czy jest bezpieczne? [PLUSY I MINUSY]

Opalanie natryskowe w ciąży wydaje się bezpieczne – przecież ciężarna nie wystawia się na działanie promieniowania słonecznego czy tego z lamp w solarium. Jednak zawarte w samoopalaczu substancje mogą okazać się groźne dla płodu, dlatego podczas ciąży zawsze warto sprawdzić skład środka używanego do opalania natryskowego.
Milena Oszczepalińska
opalanie w ciąży, czy można opalać się w ciąży
lato
opalanie
bezpieczne opalanie

Opalanie w ciąży – na słońcu i w solarium. Rady dermatologa

Opalanie w ciąży jest ryzykowne. Dlaczego ciężarne powinny uważać podczas przebywania w słońcu? Poza tym, że przegrzanie grozi przedwczesnymi skurczami i przebarwieniami, to jest również niebezpieczne ze względu na ryzyko zachorowania na czerniaka. Lepiej zatem całkiem zrezygnować z opalania w ciąży, albo robić to, zachowując środki ostrożności. Sprawdzamy też, co z opalaniem w solarium i za pomocą samoopalacza.
Małgorzata Wódz
ostuda ciążowa
uroda w ciąży
opalanie w ciąży
ostuda

Co to jest ostuda ciążowa i kiedy zniknie? [ZDJĘCIA]

Plamy na czole, policzkach, górnej wardze i podbródku – zastanawiasz się pewnie, skąd się wzięły. I dlaczego ta niezbyt miła dolegliwość dotknęła cię właśnie teraz, gdy jesteś w ciąży i czekasz na swoje wymarzone maleństwo? Wyjaśniamy, czym jest ostuda ciążowa i kiedy zniknie.
Joanna Biegaj
samoopalacz w ciąży
opalanie w ciąży
ostuda

Samoopalacz w ciąży: czy w ciąży można używać balsamów brązujących?

Samoopalacz w ciąży to dobry pomysł, ale pod warunkiem, że wybierzesz kosmetyk bezpieczny dla ciężarnych lub delikatny balsam brązujący. Warto pamiętać, że ciąża to czas, gdy organizm może reagować inaczej na samoopalacze, kremy brązujące i kosmetyki do opalania. Wybrałyśmy najlepsze samoopalacze dla ciężarnych. Zapytałyśmy też dermatologa, jak bezpiecznie je stosować.
Małgorzata Wódz
Olga Frycz w kostiumie kąpielowym w ciąży
strój kąpielowy
kosmetyki do opalania
bezpieczne opalanie

Ciężarna Olga Frycz inspiruje i szokuje młode mamy! (Nie tylko dmuchanym lodem XXL!)

Olga Frycz jest w ciąży i od jakiegoś czasu na Instagramie dzieli się swoją ciążową codziennością z fankami. Testuje mnóstwo modnych i przydatnych gadżetów, ale też wypowiada czasami nieco szokujące opinie. Czy robi to celowo?
Weronika Zagojska
Solarium
solarium
opalanie
opalanie w ciąży

Zakaz korzystania z solariów: na razie dla dzieci. Kiedy dla dorosłych?

Dzieci i młodzież do 18. roku życia nie będą mogli korzystać z solariów – zakłada projekt prezydenta Andrzeja Dudy. Dlaczego solaria są dla dzieci złe i czy dorośli mogą opalać się w solarium? A co z kobietami w ciąży?
Katarzyna Pinkosz
ostrożnie z opalaniem
kosmetyki do opalania
ochrona przeciwsłoneczna
bezpieczne opalanie

Czy kremy na słońce mogą szkodzić zdrowiu? Komentarz eksperta z IMiD

Czy na pewno wiesz jak stosować kosmetyki do opalania będąc w ciąży? Czy substancje w nich zawarte mogą szkodzić dzieciom? Co jest najbezpieczniejsze dla zdrowia i jak przechowywać kosmetyki, by stanowiły skuteczną ochronę przed słońcem?
Weronika Zagojska
ciężarna w kostiumie na plaży
bezpieczne opalanie
opalanie w ciąży
opalanie dziecka

Dermatolog radzi: Jak opalać się w ciąży i jak chronić dzieci przed słońcem?

Pytania o opalanie pojawiają się tak szybko, jak szybko rośnie temperatura. Im bliżej lata i sezonu urlopowego, tym częściej zastanawiamy się czy opalanie może szkodzić i jak właściwie zabezpieczyć skórę. Ochrona przeciwsłoneczna jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży i małych dzieci. Pytamy dermatologa co jest ważne i o czym absolutnie nie można zapomnieć.
Weronika Zagojska
mama, kobieta, ciąża, morze, wakacje
podróż w ciąży
opalanie w ciąży

Czy jechać na wakacje w ciąży - radzi ginekolog

Kiedy lepiej nie decydować się na wyjazd w ciąży? O czym powinna pamiętać ciężarna podczas wakacji? Sprawdź porady ginekologa.
Babyonline, MW