Ospa u dziecka

powikłania po ospie u dzieci
ospa u dziecka

Coraz więcej ciężkich przypadków: dzieci walczą o życie po ospie!

Szpitale w Polsce przyjmują dzieci w stanie zagrożenia życia – to dziesiątki ciężko chorych maluchów, które cierpią na zapalenie płuc, krwotoki, sepsę, zapalenie mózgu... Wszystko to powikłania po ospie wietrznej. Zakażeń przybywa od czasu, kiedy zdjęliśmy maseczki w miejscach publicznych – twierdzą lekarze.
Magdalena Drab
Ospa na Komunii
ospa wietrzna
pierwsza komunia
ospa u dziecka

„Syn pójdzie do komunii z ospą. Moje dzieci też wiele razy chorowały przez obojętność innych rodziców!” [LIST DO REDAKCJI]

Mój syn w najbliższą niedzielę ma pierwszą komunię. Tymczasem młodsza córka dwa tygodnie temu przyniosła z przedszkola ospę. Szlag mnie trafił już w chwili, kiedy zobaczyłam w przedszkolnej szatni dziecko z jej grupy, które miało na rękach strupki… Od razu pomyślałam, że Hania zachoruje, potem zarazi Kubę i… co wtedy z tą komunią?
redakcja mamotoja.pl
czy ospa jest zaraźliwa
ospa wietrzna
ospa u dziecka

Ospa – kiedy i jak długo chory zaraża?

Ospa wietrzna jest chorobą bardzo zakaźną. Nie trzeba mieć bezpośredniego kontaktu z chorą osobą, aby zakazić się ospą. Wirus ospy wietrznej przenosi się nawet odległość kilku metrów. Sprawdź, jak można zarazić się ospą oraz kiedy chora osoba przestaje zakażać. Poznaj także inne fakty i mity na temat tej choroby.
Luiza Słuszniak
Ospa party to nie jest dobry pomysł
ospa wietrzna
ospa u dziecka
świeta wielkanocne

„Dzieci szwagierki mają ospę. Ona o wszystkim wiedziała, a i tak przyjechała na święta i naraziła moje dzieci!” [LIST DO REDAKCJI]

„Nie mogę tego zrozumieć! Jak bardzo mało empatyczną i pozbawioną wyobraźni trzeba być osobą, żeby narażać malutkie i bezbronne dziecko na tak ciężką chorobę? Odchodzę już od zmysłów, w głowie pojawiają mi się najczarniejsze scenariusze”, napisała do redakcji pani Ewa, mama Hani, Pawełka i Mikołaja.
redakcja mamotoja.pl
ospa wietrzna w jamie ustnej
choroby zakaźne
ospa wietrzna
ospa u dziecka

Ospa wietrzna w jamie ustnej: jak wygląda i jak ją leczyć?

Ospa wietrzna to zakaźna choroba wieku dziecięcego. Jednym z objawów jest charakterystyczna wysypka, która pojawia się na całym ciele. Jak sobie z nią poradzić, gdy wywołane ospą pęcherzyki pojawią się w jamie ustnej?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
w tym roku wirus ospy powoduje powazne powikłania
ospa u dziecka

Lekarze alarmują: przypadki zagrożenia życia u dzieci po ospie

Lekarze w Polsce notują wzrost hospitalizacji dzieci z powodu powikłań po ospie. Do szpitali trafiają dzieci z zapaleniem mózgu, a nawet sepsą.
Ewa Janczak-Cwil
Szczepienie na ospę
kalendarz szczepień
niepożądane odczyny poszczepienne
ospa u dziecka

Szczepienie na ospę wietrzną: czy jest obowiązkowe, kiedy zaszczepić dziecko?

Szczepienie na ospę wietrzną jest bezpieczne i dobrze tolerowane przez dzieci – niepożądane odczyny poszczepienne zdarzają się bardzo rzadko. Szczepionka chroni przed powikłaniami po ospie, ciężkim i umiarkowanym przebiegiem ospy wietrznej, a często pozwala na całkowite jej uniknięcie. Znajduje się w kalendarzu szczepień zalecanych. Dla niektórych dzieci jest obowiązkowa.
Luiza Słuszniak
jak wygląda ospa
szczepienia
kalendarz szczepień
ospa wietrzna

Jak wygląda ospa – charakterystyczne objawy

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda ospa na poszczególnych jej etapach, dobrze trafiłaś. Podpowiadamy, jak wygląda początek ospy, jak rozpoznać, że to krosty ospy i co zrobić, żeby jak najlepiej przetrwać chorobę.
Ewa Janczak-Cwil
co na ospę
wysypka
szczepienia
ospa wietrzna

Co na ospę u dziecka [co na gorączkę, na swędzenie, na gardło przy ospie]

Co na ospę u dziecka – wielu rodziców zadaje sobie to pytanie, chcąc pomóc swojemu dziecku i przynieść mu ulgę w czasie choroby. Sprawdź, co stosować na gardło, gorączkę i swędzenie przy ospie.
Beata Turska
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
ospa wietrzna
ospa u dziecka

Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?

Ospa u dziecka to powód, by odłożyć w czasie wychodzenie na dwór. Jeśli zastanawiasz się, kiedy wyjdziecie na spacer, odpowiedź jest jednoznaczna: dopiero po chorobie. Dziecko z ospą nie może wychodzić na dwór, nawet jeśli czuje się dobrze, a pogoda sprzyja zabawom na powietrzu. Sprawdź, jak długo trwa ospa wietrzna i ile czasu po ospie można wyjść na dwór.
Milena Oszczepalińska
leczenie ospy u dzieci
choroby zakaźne
ospa wietrzna
wysypka u dziecka

Leczenie ospy: czym smarować krosty? Jak pomóc dziecku?

Leczenie ospy u dziecka zwykle polega na podawaniu leków przeciwgorączkowych i łagodzących świąd. Ale to nie wszystkie zalecenia. Co stosować? Czym smarować? Sprawdź, co robić, gdy dziecko zachoruje na ospę.
Milena Oszczepalińska
Nie szczepiąc dziecka narażasz zdrowie innych dzieci
szczepienia
ospa wietrzna
ospa u dziecka

Jeśli nie szczepisz swojego dziecka, narażasz inne dzieci! – poruszający apel matki

Nieszczepione dzieci stanowią zagrożenie dla innych – przekonuje Camille Echols, mama dziewczynki, która nie może być szczepiona. Przeczytaj jej dramatyczny apel!
Hanna Szczesiak
2-latek trafił do szpitala z ciężkim przypadkiem ospy
szczepienia
ospa wietrzna
ospa u dziecka

Chłopcu odmówiono wizyty u lekarza. 2 dni później trafił do szpitala w ciężkim stanie

Gdy lekarze zobaczyli 2-latka, od razu przyznali, że to “najcięższy przypadek ospy wietrznej, jaki widzieli". Mimo to, kilka dni wcześniej mamie chłopca odmówiono konsultacji lekarskiej.
Hanna Szczesiak
Chłopiec zachorował na ospę. Mama apeluje: szczepcie dzieci
szczepienia
ospa wietrzna
ospa u dziecka

"Ludzie, szczepcie dzieci!" – apeluje mama. Te zdjęcia pokażą wam, dlaczego

Te zdjęcia mówią same za siebie. Mama 11-miesięcznego chłopca apeluje do rodziców, by szczepili dzieci – być może to uchroniłoby jej synka przed ospą i powikłaniami.
Hanna Szczesiak
Dziecko chore na ospę
choroby zakaźne
ospa wietrzna
ospa u dziecka

Ospa lubi wiosnę

Choć ospa wietrzna, zwana też wiatrówką, czyha na nasze dzieci przez cały rok, to najchętniej przypomina o sobie właśnie o tej porze roku. Nie dajmy się więc jej zaskoczyć. I nigdy jej nie lekceważmy, ponieważ nie jest taka niewinna, jak się wydaje.
Dorota Kornacka
choroby zakaźne
ospa u dziecka

Wysyp ospy wśród dzieci

Przez pierwsze półrocze 2014 roku na ospę wietrzną zachorowało 50 tys. dzieci więcej, niż w tym samym czasie w roku ubiegłym. Czy za wzrostem zachorowalności stoi moda na „ospa party”?
Aneta Grinberg
choroba, chore dziecko, lekarz, dziecko, mama
szczepienia
ospa wietrzna
ospa u dziecka

Szczepionka na ospę - za i przeciw

Szczepić czy nie? Ilu rodziców, tyle teorii: jedni mówią, że lepiej dla dziecka, by przeszło tę chorobę, inni, że jeśłi da się jej uniknąć, nie warto narażać malucha. Przedstawiamy argumenty za i przeciw.
Justyna Etenkowska
dziecko, lekarz, szpital, choroba
gorączka
ospa wietrzna
objawy

To musisz wiedzieć o ospie wietrznej!

Nie czekaj, aż na skórze malucha pojawią się czerwone plamki. Ospa wietrzna to wbrew pozorom groźna choroba, dlatego już dziś dowiedz się o niej jak najwięcej.
Babyonline.pl
wymioty po antybiotyku: co robić
zdrowie dziecka
szczepienia
ospa wietrzna

Ospa wietrzna - mity o chorobie

Ospa wietrzna - choroba, o której każdy zna jakiś mit i sądzi, że to prawda. Warto wiedzieć, co jest przesądem, a co prawdą.
Sylwia Niemczyk
dziecko, choroba, rotawirusy
ospa u dziecka

Całe w plamki, czyli uwaga ospa

Kilka pęcherzyków, trochę gorączki i już po ospie? Nie wierz w to. Chore dziecko czuje się paskudnie, a do tego grożą mu powikłania.
Joanna Karwat
zapytajnik3.jpg
gorączka
ból głowy
zdrowie dziecka

Jak rozpoznać, że dziecko choruje na ospę?

Jakie są objawy ospy? Czym charakteryzuje się wysypka w przebiegu ospy? Co przynosi ulgę podczas choroby? Czy w przebiegu ospy występuje gorączka?
Edipresse Polska S.A.