Owsiak

29. Finał WOŚP
WOŚP
Owsiak
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Czarne chmury nad 29. Finałem WOŚP przez Narodową Kwarantannę, Owsiak apeluje o wyrozumiałość

W wyniku ogłoszenia narodowej kwarantanny, pod znakiem zapytania stanęła organizacja Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak wydał oświadczenie i zaapelował o cierpliwość.
Aleksandra Zaborowska
WOŚP
WOŚP
Owsiak
Jurek Owsiak

Wiemy, na co będzie zbierać WOŚP w 2018! To dobra decyzja?

Nowoczesny sprzęt dla noworodków - to cel przyszłorocznego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał już 14 stycznia 2018 r.
Katarzyna Pinkosz
Owsiak
WOŚP
Owsiak
neonatologia

Serca dla dzieci: dla kogo w 2016 gra WOŚP

Gdy rok temu cała Polska kibicowała prof. Skalskiemu ratującemu 2-letniego Adasia z głębokiej hipotermii, profesor mówił, że swój udział w uratowaniu chłopca ma też WOŚP. W 2016 r. Orkiestra znów gra dla dzieci. I dla seniorów.
Katarzyna Pinkosz
wcześniak
WOŚP
Owsiak

Pochodzi z Syrii, w Polsce leczy noworodki i chwali WOŚP

Dr Riad Haidar jest ordynatorem oddziału neonatologii w Białej Podlaskiej. 40 lat temu przyjechał z Syrii do Polski na studia medyczne i pozostał w Polsce. Gdyby nie sprzęt od WOŚP, jego odział pewnie by nie istniał.
Katarzyna Pinkosz
dzieci zbierające na WOŚP
WOŚP
Owsiak
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Rodzeństwo mówi, dlaczego chce zbierać na WOŚP – 8 dziecięcych powodów

Dla dzieci WOŚP nie ma żadnego związku z polityką. I dobrze! Dlaczego dzieci chcą być kolejny raz wolontariuszami? Oto, poruszająco szczere, odpowiedzi.
Magda Klimkowska
Owsiak
WOŚP
Owsiak
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Na co w 2015 r. gra WOŚP: mówi Jurek Owsiak

Tysiące wolontariuszy i serduszek, miliony złotych na najnowocześniejszy sprzęt, który od lat ratuje życie dzieciom: to bilans 23 lat istnienia WOŚP. A z drugiej strony: pojawiające się zarzuty dotyczące finansowania Fundacji WOŚP. Co na to Jurek Owsiak?
Katarzyna Pinkosz
WOŚP
Owsiak

WOŚP zmieniła polską pediatrię: mówi prof. Maruszewski

Orkiestra powstała dlatego, że nie chcieliśmy pogodzić się z tym, że dzieci, za które odpowiadamy, nie będą żyć, bo nie mamy sprzętu, żeby je operować. Dziś wykonujemy więcej operacji serca na milion mieszkańców niż w Niemczech, najbogatszym kraju Europy: mówi prof. Maruszewski.
Katarzyna Pinkosz