Owsiki

owsiki u dzieci: najlepszą profilaktyką jest mycie rąk
pasożyty u dzieci
owsiki

Owsiki u dzieci: jak rozpoznać owsicę i jak się jej pozbyć?

Owsiki u dzieci pojawiają się w wyniku zakażenia. Do organizmu dostają się jaja pasożyta, z których wykluwają się larwy przekształcające się w przewodzie pokarmowym w dorosłe owsiki. Owsica powoduje silne swędzenie odbytu, a także objawy ze strony jelit oraz ogólne, dotyczące całego organizmu i wpływające na zachowanie dziecka.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
owsiki objawy u dzieci
owsiki

Owsiki – objawy u dziecka [WIDEO]

Objawy owsików u dziecka to przede wszystkim silne swędzenie okolic odbytu. Pojawia się najczęściej wieczorem i wtedy, gdy dziecko kładzie się spać. Właśnie wtedy samice owsików wydostają się przez odbyt, aby składać jaja. Istnieją też mniej oczywiste objawy owsicy.
Aleksandra Sobieraj
Jak wyglądają kleszcze, pluskwy i komary?
kleszcze
owsiki u dzieci
owsiki

Obawiasz się kleszczy, owsików i pluskiew u dziecka? Zobacz, jak wyglądają!

Kleszcze czają się w lasach, owsiki atakują przedszkolaków a pluskwy chowają się pod materacami - ciągle to słyszysz, ale nie wiesz, czy umiałabyś je rozpoznać, gdyby któryś z nich zaatakował twoje dziecko? Przyjrzyj się tym owadom i pasożytom na zdjęciach!
Milena Oszczepalińska
zakażenia pasożytnicze
tasiemiec
pasożyty u dzieci
owsiki

Pasożyty na wakacjach – jak chronić dzieci przed owsikami, tasiemcami, glistami [WYWIAD]

Wzbudzają strach, a już na pewno obrzydzenie. Niektórzy rodzice chcą prewencyjnie odrobaczać dzieci. Tymczasem w Polsce większość chorób pasożytniczych to rzadkość, więc nie ma potrzeby aż tak się ich bać. Choć są pewne wyjątki... O zakażeniach pasożytami u dzieci rozmawiamy z dr n. med. Jolantą Popielską z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.
Aleksandra Sobieraj
tasiemiec uzbrojony
robaki
pasożyty
tasiemiec

10 trików, które chronią przed pasożytami (lista do druku!)

Specjalista od walki z pasożytami, dr Wojciech Ozimek, radzi, jak na co dzień uniknąć zarażenia owsikami, glistą ludzką czy tasiemcem. Wydrukuj grafikę i zachowaj!
Katarzyna Imiołek
robaki, pasożyty
robaki
dolegliwości w ciąży
starania o dziecko

Owsiki, tasiemce, wszy: jak zwalczać pasożyty? Czytaj nasz raport

„Nieproszeni goście” – tak najczęściej mówimy na owsiki, wszy czy tasiemca, nieco bagatelizując problem. Tymczasem pasożyty zarówno u dzieci, jaki i dorosłych mogą powodować wiele chorób oraz – w przypadku przyszłych mam – utrudniać zajście w ciążę lub jej utrzymanie. Dlatego warto poznać najczęstsze objawy zakażenia pasożytami i skutecznie sposoby ograniczenia tego, hm, zbyt bogatego życia wewnętrznego. Sierpień to w Babyonline miesiąc walki z pasożytami!
Katarzyna Imiołek
objawy pasożytów u dzieci
tasiemiec
pasożyty u dzieci
pasożyty u dziecka

Objawy pasożytów u dzieci: po czym poznać, że dziecko je ma?

Objawy pasożytów u dzieci to najczęściej biegunka, nieokreślone bóle brzucha, wymioty, brak apetytu czy stan podgorączkowy. Objawy te nie są jednoznaczne i mogą być oznaką także innych chorób u dziecka. Pasożyty mogą także zamieszkiwać organizm i nie dawać żadnych objawów.
Katarzyna Imiołek
dr Wojciech Ozimek
kleszcze
pasożyty u dzieci
owsiki objawy

Dr Wojciech Ozimek: borelioza nie jest w Polsce rozpoznawana

Już nie tylko na Mazurach, ale w całej Polsce bytują zarażone boreliozą kleszcze. Ta choroba, tak samo jak inne zakażenia pasożytnicze, może dotykać nas częściej niż myślimy – mówi Wojciech Ozimek, pediatra.
Sylwia Niemczyk
światowy dzień mycia rąk
robaki
zdrowie dziecka
pasożyty

Pasożyty - trudny przeciwnik

Wystarczy, że dziecko zje niedomyty owoc, będzie miało kontakt z zarobaczonym psem albo pobawi się w brudnej piaskownicy.
Marta Kabulska
brudne ręce, choroba brudnych rąk
pasożyty
owsiki
choroba brudnych rąk

Owsica i lamblioza - jak rozpoznać te choroby?

Czym jest lamblioza oraz owsica? Jakie są objawy tych chorób pasożytniczych? Jak one przebiegają oraz jak się je leczy? Wyjaśnia pediatra, dr Andrzej Malinowski.
Małgorzata Zduńska