Plan porodu

plan porodu
ciąża
poród naturalny
plan porodu

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Plan porodu to dokument, w którym ciężarna podaje swoje preferencje dotyczące przebiegu porodu i wyobrażenia o tym, jak poród powinien przebiegać, aby czuła się komfortowo. Warto przygotować plan porodu. Personel porodówki powinien się z nim zapoznać i go przestrzegać. Wszelkie wątpliwości i odstępstwa od zapisów planu porodu należy na bieżąco uzgadniać z rodzącą.
Małgorzata Wódz
policjanci pomogli w porodzie
plan porodu
poród przed terminem
policja

Przyjechała na porodówkę z policyjnym radiowozem

Maluch pierwszy egzamin w życiu zdał koncertowo. Rodził się w eskorcie policjantów. Historia przyjścia na świat Patryka to jeszcze jeden dowód, że porodu nigdy nie zaplanujesz sobie w 100 procentach.
Agnieszka Majchrzak
lekarz, ciąża, brzuszek, badanie, szpital
prawa w ciąży
prawa ciężarnej
prawa kobiety na porodówce

Poznaj swoje prawa na porodówce

Czy wiesz, że do szpitala powinnaś jechać z tzw. planem porodu, a od lekarzy oczekiwać, by tuż po narodzinach dziecko spędziło dwie godziny na twoim brzuchu. Jesteś w ciąży, sprawdź, jakie kobieta w ciąży ma prawa na porodówce.
Katarzyna Pinkosz
W szpitalach nie przestrzega się standardów okołoporodowych
plan porodu
standardy okołoporodowe

Poród bez planu: szpitale nie przestrzegają standardów

Spisujesz plan porodu, chcesz, by razem z tobą przy narodzinach dziecka był ktoś bliski, nie życzysz sobie, by nacinano ci krocze? Ale i tak możesz urodzić inaczej.
Małgorzata Wódz
prawa ciąża poród
poród w domu
plan porodu
kontakt skóra do skóry

Czego możesz domagać się na porodówce?

Już od ponad dwóch lat obowiązują nowe prawa w okresie ciąży i porodu. Niestety, szpitala położnicze ich nie przestrzegają – wynika z raportu fundacji Rodzić po Ludzku. Musisz znać swoje prawa, bo wtedy możesz się domagać ich respektowania.
Katarzyna Pinkosz
poród
przebieg porodu
plan porodu

Plan ciąży i porodu + wzór do wypełnienia

Według nowych standardów okołoporodowych, powinnaś razem z ginekologiem ułożyć swój plan ciąży, a potem porodu. Zabierz go, gdy przyjdziesz do szpitala rodzić.
Małgorzata Wódz
położna
plan porodu
związek po porodzie

Jak znaleźć położną idealną?

Położna towarzyszy kobiecie podczas całego porodu. Jej obecność może wpłynąć na to, w jaki sposób będziesz wspominać narodziny swojego dziecka. Jak znaleźć tę idealną?
Natalia Przybylska
mama, poród, szpital, ciąża, tata, lekarz
poród
jak wygląda poród
plan porodu

Jak chcesz urodzić

Wiele już wiesz o porodzie. Czytasz, rozmawiasz z innymi mamami, chodzisz do szkoły rodzenia. Pora dokładniej się przygotować.
Agata Teleżyńska
Plan porodu: gdzie rodzic, jak rodzic, z kim rodzić
przygotowania do porodu
plan porodu

6 pytań, które warto zadać przed porodem

Wiele już wiesz na ten temat. Ale doświadczenia innych nie muszą odpowiadać twoim potrzebom. Sama zastanów się, jak chciałabyś urodzić swoje dziecko.
Tatiana Audycka-Szatrawska