Porozumienie bez przemocy

asertywność
porozumienie bez przemocy

Co nam daje Porozumienie bez Przemocy. Niezwykłe korzyści dla kobiet!

Stosowanie modelu komunikacji Porozumienie bez Przemocy nie jest łatwe – przyznaje to sam autor Marshall B. Rosenberg. Ale może przynieść niespodziewane korzyści – zwłaszcza kobietom. Zobacz, dlaczego warto spróbować rozmawiać ze sobą bez przemocy!
Adela Prochyra
sprzątanie zabawek
porozumienie bez przemocy

Jak zostać minimalistą z dwójką dzieci - sprawdzam!

Pewnie, że marzy mi się prostsze życie. Pewnie, że chciałabym mieszkać w domu z Instagrama. Ale mieszkam w domu z dwójką dzieci… Skoro tak, przynajmniej sprawdzę, jak się u nas przyjmie minimalizm.
Adela Prochyra
książki dla rodziców
porozumienie bez przemocy
wychowanie bez przemocy

Porozumienie bez przemocy - te książki musisz znać!

Metoda komunikacji Porozumienie bez Przemocy sprawdzi się także w rodzicielstwie. Sprawdź, jakie książki przydadzą ci się, żeby lepiej komunikować się ze swoim dzieckiem!
Adela Prochyra
mama i córka
porozumienie bez przemocy

Porozumieć się bez przemocy… z dwulatką

Bardzo podoba mi się pomysł Marshalla Rosenberga, żeby wychowywać dziecko bez krzyków i wpadania we wściekłość. Dobrze się składa, bo akurat mam na stanie bystrą 2-letnią dziewczynkę i serdecznie dosyć ciągłych pokrzykiwań.
Adela Prochyra
Rodzina bez kłótni
dobre wychowanie
metody wychowawcze
kłótnie małżeńskie

Porozumienie bez przemocy, czyli o wychowaniu bez awantur

Czy możliwe jest wychowanie dziecka bez krzyku, gróźb i kar? Czy można żyć w małżeństwie bez kłótni i cichych dni? Według światowej sławy psychologa Marshalla B. Rosenberga – jak najbardziej. Opracowana przez niego metoda Porozumienie bez przemocy, pozwala uniknąć awantur w domu.
Sylwia Niemczyk
mama, niemowlę, płacz, smutek
wychowanie dziecka
bunt
sposoby na złość

Co robić, żeby nie wybuchnąć na dziecko? Radzi psycholog

Są chwile, gdy dziecko wyprowadza cię z równowagi. O tym, jak radzić sobie z gniewem, a nawet dostrzec w nim siłę, rozmawiamy z Justyną Biernacką, trenerką psychospołeczną.
Sylwia Niemczyk
rodzeństwo
rozwiązywanie konfliktów
porozumienie bez przemocy

Rodzeństwo: Co robić, gdy zaczyna się wojna?

Gdy między rodzeństwem zaczyna się konflikt, rodzice powinni panować nad sytuacją, ale to wcale nie znaczy, że muszą rozstrzygać każdy spór. W 5 prostych punktach pokazujemy, jak rodzic może wyjść z sytuacji z twarzą. Przeczytaj koniecznie!
Edipresse