Praca w domu

praca zdalna dla rodziców dzieci do lat 4 2022
praca
dziecko
praca w domu

Praca zdalna dla rodziców dzieci do lat 4 (a nawet 8) i kobiet w ciąży w 2022 roku

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji Kodeksu pracy. Dzięki temu uporządkowane zostaną między innymi przepisy dotyczące pracy zdalnej, która zagości w firmach już na stałe. To duże udogodnienie dla rodziców dzieci do 8. roku życia (wcześniej zapowiadano zmiany tylko dla rodziców dzieci do lat 4), a także dla kobiet w ciąży.
Joanna Biegaj
Inflacja nas niszczy
kredyt
finanse
list

„Za chwilę córka zacznie przedszkole, a my na dzień dobry dostaliśmy podwyżkę czesnego. Nam i tak ledwo starcza na opłaty i jedzenie. Inflacja powoli nas niszczy” [LIST DO REDAKCJI]

Od września córka zacznie chodzić do grupy 5-latków w prywatnej placówce. Na szczęście w czerwcu można było zgłosić, że w lipcu i sierpniu nie będzie chodzić do przedszkola. Skorzystałam z tej możliwości i w 2 miesiące zaoszczędziliśmy ok. 2500 zł. Tylko że więcej wynosi nasza miesięczna rata kredytu!
Luiza Słuszniak
głośne dzieci przeszkadzają w pracy zdalnej
praca w domu

Dzieci KRZYCZĄ od świtu do nocy, a ludzie chcą pracować! „Niech stopery sobie kupią”

Głośne zabawy dzieci na osiedlu przeszkadzają osobom pracującym zdalnie w domach. Spółdzielnia wystosowała więc nietypową prośbę do mieszkańców: rodzice mają zabierać dzieci na inne place zabaw. Nie wszystkim się to podoba, a niektórzy mówią wprost: ludzie powinni się przyzwyczaić albo kupić stopery do uszu.
Magdalena Drab
praca mam więcej warta niż zysk branży technologicznej
praca w domu
opieka nad dzieckiem po rozwodzie

Ile jest warta mama siedząca w domu z dzieckiem? Policzono, to niewyobrażalne sumy!

„Niewidoczna" praca kobiet przynosi o wiele większe zyski niż branża technologiczna - ogłosili eksperci w raporcie organizacji humanitarnej Oxfam.
redakcja mamotoja.pl
Ile powinna zarabiać mama?
opieka nad dzieckiem
praca w domu

Jaką pensję powinna dostawać mama? Zdziwisz się

Okazuje się, że kobiety opiekując się domem i dziećmi, nie dostając przy tym ani złotówki, wytwarzają aż jedną trzecią polskiego PKB. Jak to możliwe?
Dominika Bielas
Jak założyć sklep internetowy
mama pracująca
mama wraca do pracy
mama powrót do pracy

Jak założyć sklep internetowy? Poradnik krok po kroku dla mam

Jeśli myślisz o założeniu sklepu internetowego, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać, przygotowaliśmy dla ciebie poradnik. Przeczytaj, co musisz zrobić, żeby stać się właścicielką e-sklepu.
Karolina Stępniewska
praca w domu

Powrót do pracy kosztował sporo stresów i nerwów? A może cieszyłaś się tak jak ja?

Tak, nie boję się tego powiedzieć. Po powrocie z urlopu macierzyńskiego w drodze do pracy miałam nieodpartą ochotę całować chodniki i klamkę drzwi pracodawcy. Projekty wydawały mi się wybitne, ludzie wspaniali, a tematy pisanych tekstów wręcz rewolucyjne. Po kwartale kurz opadł. Wiedziałam już, że jest normalnie. Ale ten entuzjazm dał mi do myślenia.
Bogna Gozdowska
Pracująca mama, opieka nad dzieckiem
opieka nad dzieckiem
praca w domu
gus

Siedzisz w domu z dzieckiem, więc nie zarabiasz? To mit!

Zobacz, ile warta jest praca mamy, która opiekuje się dzieckiem i codziennie wykonuje drobne prace domowe. Zanim powiemy: "Czym ty jesteś zmęczona, przecież nie pracujesz", sprawdź, ile kosztuje "niepracująca" mama.
Monika Karbarczyk