Progesteron

plamienie w ciąży
poronienie
krwawienie w ciąży
progesteron

Plamienie w ciąży – wygląd, przyczyny, zagrożenia, kiedy do szpitala

Plamienie w ciąży występuje dość powszechnie i nie zawsze zapowiada problemy. Najczęstszą przyczyną plamienia na początku ciąży jest implantacja zarodka. Każde krwawienie u ciężarnej należy skonsultować z lekarzem, który ustali, co jest jego powodem. Jeśli jest skąpe i nie towarzyszą mu inne objawy, najprawdopodobniej nie dzieje się nic złego.
Ewa Janczak-Cwil
problem z zajściem w ciążę
niepłodność
endometrioza
owulacja

Problem z zajściem w ciążę: najczęstsze przyczyny. Co robić? [BADANIA]

Problem z zajściem w ciążę jest częsty i zdarza się kobietom w każdym wieku, nie tylko po trzydziestce. Jeśli od miesięcy bezskutecznie starasz się poczęcie, podpowiadamy, co robić. Jest kilka najczęstszych przyczyn problemów z zajściem w ciążę, ale żeby je wykryć, trzeba zrobić odpowiednie badania.
Justyna Etenkowska
skurcze w ciąży
krwawienie w ciąży
progesteron
plamienia w ciąży

Krwawienie w ciąży – co oznacza obfite, a co lekkie krwawienie? [PRZYCZYNY]

Krwawienie w ciąży może być spowodowane zmianami hormonalnymi czy nadmiernym wysiłkiem fizycznym, ale może także sygnalizować poronienie. Sprawdź, co oznaczają różne rodzaje krwawienia w ciąży i jak powinnaś się zachować, kiedy je zauważysz.
Beata Turska
luteina w ciąży
ciąża
progesteron

Luteina w ciąży - kiedy należy ją przyjmować?

Luteina pomaga zajść w ciążę, jest także niezbędna, by kobieta mogła ją utrzymać. Można ją przyjmować w formie tabletek podjęzykowych lub dopochwowych. Objawy niedoboru luteiny to między innymi: nieregularne miesiączki, plamienie i problemy z zajściem w ciążę.
Joanna Biegaj
poronienie
ciąża wysokiego ryzyka
progesteron

Ciąża po poronieniach: kiedy można starać się o dziecko? Porady psychologa i ginekologa

Kolejna ciąża po poronieniu powinna być poprzedzona badaniami. Najważniejsze w tym ciężkim czasie są emocjonalne wsparcie najbliższych i nawiązanie regularnego kontaktu z ginekologiem, które pozwolą pozbyć się lęku przed kolejnymi staraniami o dziecko.
Aneta Grinberg
zaburzenia hormonalne a ciąża
niepłodność
owulacja
progesteron

Zaburzenia hormonalne a ciąża: kiedy hormony utrudniają zajście w ciążę

Przyczyną trudności z zajściem w ciążę mogą być zaburzenia hormonalne. Do najczęstszych przyczyn trudności w zajściu w ciążę, związanych z zaburzeniami hormonalnymi, zaliczamy zespół policystycznych jajników, zaburzenia tarczycy, hiperprolaktynemię oraz niewydolności układu podwzgórzowo-przysadkowego. 
Joanna Karwat
progesteron normy
progesteron

Progesteron: normy w ciąży i w czasie cyklu miesiączkowego

Normy poziomu progesteronu zależą od fazy cyklu oraz od tego, czy kobieta jest w ciąży. Właściwy poziom tego hormonu jest warunkiem płodności oraz utrzymania ciąży.
Ewa Janczak-Cwil
progesteron
progesteron

Progesteron – hormon odpowiedzialny nie tylko za płodność

Progesteron, inaczej luteina, jest hormonem płciowym żeńskim. Tworzy warunki do zagnieżdżenia się zarodka. Produkowany jest przez jajniki, ciałko żółte i przez łożysko.
Ewa Janczak-Cwil
hormony, seks, kobieta, libido
seks
progesteron
estrogeny

Które hormony sterują kobiecym libido?

Nie masz ochoty na seks? A może wręcz odwrotnie – nie potrafisz przestać o nim myśleć? Przyczyny każdej z opcji szukaj w sobie, a konkretnie w wynikach swoich badań hormonalnych. Oto lista hormonów, które władają twoim pożądaniem.
Joanna Karwat
badania
progesteron
problemy z zajściem w ciążę

5 badań, które trzeba wykonać, jeśli nie możecie zajść w ciążę

Od wielu miesięcy miesiączka wywołuje u Ciebie poczucie zawodu? Spokojnie, to jeszcze nie powód do paniki. Warto jednak zdiagnozować, dlaczego nie zachodzicie w ciążę. Zobacz, jakie badania zaleca ekspert.
Aneta Grinberg
kobieta w ciąży, ciążą, dolegliwości w ciąży, sen w ciąży
wymioty
dolegliwości w ciąży
objawy ciąży

Dolegliwości, które może mieć kobieta w ciąży

Nawet jeśli przeczytasz na temat ciąży mnóstwo książek, artykułów, to i tak możesz doświadczyć czegoś, o czym nie miałaś wcześniej pojęcia. Zapytaliśmy kilka kobiet, co je zaskoczyło podczas 9 miesięcy ciąży, a ginekolog Artur Kucharski wyjaśnił, dlaczego tak się działo.
Beata Turska
kobieta, mierzenie ciśnienia
poronienie
progesteron
opryszczka

Jakie badania zrobić po poronieniu?

Czy wiesz, że 10–15 proc. ciąż kończy się poronieniem? Przyczyn jest wiele: genetyczne, hormonalne, immunologiczne... Na niektóre nie mamy wpływu, z innymi możemy powalczyć.
Tatiana Audycka-Szatrawska
Progesteron: jaka jest norma? Wyniki
progesteron
starania o dziecko
płodność kobiety

Progesteron: za wysoki, za niski, co oznacza [NORMY]

Progesteron jest ważny zwłaszcza dla kobiet planujących ciążę, bo jego niedobór uniemożliwia zapłodnienie. Kiedy i jak zmierzyć poziom hormonu? Poznaj normy progesteronu.
Magdalena Drab
ciężarna
ciąża
dolegliwości w ciąży
progesteron

Ciąża i hormony

W ciąży zmienia się poziom hormonów w organizmie. Wszystko po to, by ciąża przebiegała prawidłowo i dziecko w brzuchu rosło zdrowo. Jakie hormony zmieniają swój poziom i jak to wpływa na twój organizm? Sprawdź – trymestr po trymestrze.
Aleksandra Sokalska
cykl miesiączkowy, wykres cyklu, dni płodne, dni niepłodne
owulacja
progesteron
dni płodne

Jak wygląda twój cykl miesiączkowy?

Dziś o orgazmie i pozycjach łóżkowych możemy czytać wszędzie. W tym wyzwoleniu seksualnym kobiecie brakuje jednak podstawowej wiedzy o swoim organizmie.
Ewa Gil
kobieta w ciąży, progesteron w ciąży, ginekolog
poronienie
poród przedwczesny
progesteron

Progesteron przeciw poronieniom

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje stosowanie progesteronu w zapobieganiu poronieniu i utrzymaniu ciąży.
materiały prasowe
niepłodność, starania o dziecko, endometrioza
niepłodność
endometrioza
in vitro

Najczęstsze przyczyny niepłodności

Dowiedz się więcej o częstych przyczynach niepłodności. Jak doprowadzić do zapłodnienia, gdy przyczyna niepłodności pozostaje nieznana?
materiały prasowe
kobieta
owulacja
progesteron
hormony

LH i FSH – hormony ważne dla kobiecego cyklu

Progesteron i estrogeny to nie jedyne hormony biorące udział w cyklu kobiecym. Dużą rolę odgrywają też hormony białkowe: hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH). Jak działają?
Beata Mąkolska
ciąża, ciało w ciąży
pielęgnacja
progesteron
estrogeny

Ciesz się ciążą i pięknym ciałem

Spodziewasz się dziecka? Wreszcie nie musisz wciągać brzucha, teraz możesz go z radością prezentować. Ale to nie jedyny powód do dumy z własnego ciała. Zobacz, co możesz dostać w prezencie od natury.
Małgorzata Wódz
kobieta w ciąży, zapalenie pęcherza w ciąży, dolegliwości ciążowe
krwawienie w ciąży
zdrowie w ciąży
progesteron

Co musisz wiedzieć o krwawieniach w ciąży

Niekiedy to tylko kilka brunatnych plamek, choć bywa, że krwi jest więcej. Takie dolegliwości nie zawsze oznaczają coś złego. Zawsze jednak wymagają pilnej wizyty u lekarza.
Aleksandra Radość/ "Będę mamą"
kobieta, mama, ciąża, brzuszek
ciąża
huśtawka hormonalna
progesteron

Hormony w ciąży

Od pierwszego dnia ciąży, jeszcze zanim się o niej dowiesz, w twoim organizmie trwa istna rewolucja. To efekt działania hormonów, które mają za zadanie przygotować twoje ciało i twoją psychikę do nowej roli. Roli matki.
Edipresse