Progesteron

plamienie w ciąży
poronienie
krwawienie w ciąży
progesteron

Plamienie w ciąży – wygląd, przyczyny, zagrożenia, kiedy do szpitala

Plamienie w ciąży występuje dość powszechnie i nie zawsze zapowiada problemy. Najczęstszą przyczyną plamienia na początku ciąży jest implantacja zarodka. Każde krwawienie u ciężarnej należy skonsultować z lekarzem, który ustali, co jest jego powodem. Jeśli jest skąpe i nie towarzyszą mu inne objawy, najprawdopodobniej nie dzieje się nic złego.
Ewa Janczak-Cwil
problem z zajściem w ciążę
niepłodność
endometrioza
owulacja

Problem z zajściem w ciążę: najczęstsze przyczyny. Co robić? [BADANIA]

Problem z zajściem w ciążę jest częsty i zdarza się kobietom w każdym wieku, nie tylko po trzydziestce. Jeśli od miesięcy bezskutecznie starasz się poczęcie, podpowiadamy, co robić. Jest kilka najczęstszych przyczyn problemów z zajściem w ciążę, ale żeby je wykryć, trzeba zrobić odpowiednie badania.
Justyna Etenkowska
skurcze w ciąży
krwawienie w ciąży
progesteron
plamienia w ciąży

Krwawienie w ciąży – co oznacza obfite, a co lekkie krwawienie? [PRZYCZYNY]

Krwawienie w ciąży może być spowodowane zmianami hormonalnymi czy nadmiernym wysiłkiem fizycznym, ale może także sygnalizować poronienie. Sprawdź, co oznaczają różne rodzaje krwawienia w ciąży i jak powinnaś się zachować, kiedy je zauważysz.
Beata Turska
luteina w ciąży
ciąża
progesteron

Luteina w ciąży - kiedy należy ją przyjmować?

Luteina pomaga zajść w ciążę, jest także niezbędna, by kobieta mogła ją utrzymać. Można ją przyjmować w formie tabletek podjęzykowych lub dopochwowych. Objawy niedoboru luteiny to między innymi: nieregularne miesiączki, plamienie i problemy z zajściem w ciążę.
Joanna Biegaj
poronienie
ciąża wysokiego ryzyka
progesteron

Ciąża po poronieniach: kiedy można starać się o dziecko? Porady psychologa i ginekologa

Kolejna ciąża po poronieniu powinna być poprzedzona badaniami. Najważniejsze w tym ciężkim czasie są emocjonalne wsparcie najbliższych i nawiązanie regularnego kontaktu z ginekologiem, które pozwolą pozbyć się lęku przed kolejnymi staraniami o dziecko.
Aneta Grinberg
zaburzenia hormonalne a ciąża
niepłodność
owulacja
progesteron

Zaburzenia hormonalne a ciąża: kiedy hormony utrudniają zajście w ciążę

Przyczyną trudności z zajściem w ciążę mogą być zaburzenia hormonalne. Do najczęstszych przyczyn trudności w zajściu w ciążę, związanych z zaburzeniami hormonalnymi, zaliczamy zespół policystycznych jajników, zaburzenia tarczycy, hiperprolaktynemię oraz niewydolności układu podwzgórzowo-przysadkowego. 
Joanna Karwat
progesteron normy
progesteron

Progesteron: normy w ciąży i w czasie cyklu miesiączkowego

Normy poziomu progesteronu zależą od fazy cyklu oraz od tego, czy kobieta jest w ciąży. Właściwy poziom tego hormonu jest warunkiem płodności oraz utrzymania ciąży.
Ewa Janczak-Cwil
hormony, seks, kobieta, libido
seks
progesteron
estrogeny

Które hormony sterują kobiecym libido?

Nie masz ochoty na seks? A może wręcz odwrotnie – nie potrafisz przestać o nim myśleć? Przyczyny każdej z opcji szukaj w sobie, a konkretnie w wynikach swoich badań hormonalnych. Oto lista hormonów, które władają twoim pożądaniem.
Joanna Karwat
badania
progesteron
problemy z zajściem w ciążę

5 badań, które trzeba wykonać, jeśli nie możecie zajść w ciążę

Od wielu miesięcy miesiączka wywołuje u Ciebie poczucie zawodu? Spokojnie, to jeszcze nie powód do paniki. Warto jednak zdiagnozować, dlaczego nie zachodzicie w ciążę. Zobacz, jakie badania zaleca ekspert.
Aneta Grinberg
Progesteron: jaka jest norma? Wyniki
progesteron
starania o dziecko
płodność kobiety

Progesteron: za wysoki, za niski, co oznacza [NORMY]

Progesteron jest ważny zwłaszcza dla kobiet planujących ciążę, bo jego niedobór uniemożliwia zapłodnienie. Kiedy i jak zmierzyć poziom hormonu? Poznaj normy progesteronu.
Magdalena Drab
ciężarna
ciąża
dolegliwości w ciąży
progesteron

Ciąża i hormony

W ciąży zmienia się poziom hormonów w organizmie. Wszystko po to, by ciąża przebiegała prawidłowo i dziecko w brzuchu rosło zdrowo. Jakie hormony zmieniają swój poziom i jak to wpływa na twój organizm? Sprawdź – trymestr po trymestrze.
Aleksandra Sokalska
kobieta w ciąży, progesteron w ciąży, ginekolog
poronienie
poród przedwczesny
progesteron

Progesteron przeciw poronieniom

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje stosowanie progesteronu w zapobieganiu poronieniu i utrzymaniu ciąży.
materiały prasowe
kobieta, mama, ciąża, brzuszek
ciąża
huśtawka hormonalna
progesteron

Hormony w ciąży

Od pierwszego dnia ciąży, jeszcze zanim się o niej dowiesz, w twoim organizmie trwa istna rewolucja. To efekt działania hormonów, które mają za zadanie przygotować twoje ciało i twoją psychikę do nowej roli. Roli matki.
Edipresse