Tasiemiec

Jak myć jagody?
pasożyty
tasiemiec
jagody

Jak myć jagody, żeby usunąć z nich groźne jaja bąblowca?

Dokładnie mycie jagód może uchronić nas przed niebezpiecznym pasożytem: bąblowcem. Wywołana przez niego bąblowica jest chorobą trudną do wykrycia i może rozwijać się podstępnie nawet przez lata.
Ewa Janczak-Cwil
owoce prosto z krzaka i pasożyty
tasiemiec
pasożyty u dzieci
glista ludzka

Owoce prosto z krzaka? To może skończyć się chorobą!

Nie pozwalaj dziecku i sama nie jedz owoców prosto z krzaka. Ta chwila przyjemności może skończyć się poważną chorobą. A tego z pewnością wolałabyś uniknąć.
Ewa Janczak-Cwil
Bąblowica
owoce dla dzieci
tasiemiec
sezonowe warzywa i owoce

GIS ostrzega: Coraz więcej przypadków bąblowicy w Polsce

Główny Inspektorat Sanitarny alarmuje, że w ostatnich latach liczba chorych wzrosła kilkukrotnie. Warto wiedzieć, jak ochronić dziecko. To wcale nie jest takie trudne!
Dominika Bielas
zakażenia pasożytnicze
tasiemiec
pasożyty u dzieci
owsiki

Pasożyty na wakacjach – jak chronić dzieci przed owsikami, tasiemcami, glistami [WYWIAD]

Wzbudzają strach, a już na pewno obrzydzenie. Niektórzy rodzice chcą prewencyjnie odrobaczać dzieci. Tymczasem w Polsce większość chorób pasożytniczych to rzadkość, więc nie ma potrzeby aż tak się ich bać. Choć są pewne wyjątki... O zakażeniach pasożytami u dzieci rozmawiamy z dr n. med. Jolantą Popielską z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.
Aleksandra Sobieraj
tasiemiec uzbrojony
robaki
pasożyty
tasiemiec

10 trików, które chronią przed pasożytami (lista do druku!)

Specjalista od walki z pasożytami, dr Wojciech Ozimek, radzi, jak na co dzień uniknąć zarażenia owsikami, glistą ludzką czy tasiemcem. Wydrukuj grafikę i zachowaj!
Katarzyna Imiołek
robaki, pasożyty
robaki
dolegliwości w ciąży
starania o dziecko

Owsiki, tasiemce, wszy: jak zwalczać pasożyty? Czytaj nasz raport

„Nieproszeni goście” – tak najczęściej mówimy na owsiki, wszy czy tasiemca, nieco bagatelizując problem. Tymczasem pasożyty zarówno u dzieci, jaki i dorosłych mogą powodować wiele chorób oraz – w przypadku przyszłych mam – utrudniać zajście w ciążę lub jej utrzymanie. Dlatego warto poznać najczęstsze objawy zakażenia pasożytami i skutecznie sposoby ograniczenia tego, hm, zbyt bogatego życia wewnętrznego. Sierpień to w Babyonline miesiąc walki z pasożytami!
Katarzyna Imiołek
smutna kobieta
dolegliwości w ciąży
ciąża zagrożona
tasiemiec

„Byłam w ciąży, miałam tasiemca” – niesamowita historia mamy

„To jest historia prawdziwa. Dość obrzydliwa. Dla ludzi o mocnych nerwach. Jeśli jesteś w ciąży… możesz to po prostu spokojnie przeczytać. Ja to niestety przeżyłam” – opowiada Iwona (28 lat).
Katarzyna Imiołek
objawy pasożytów u dzieci
tasiemiec
pasożyty u dzieci
pasożyty u dziecka

Objawy pasożytów u dzieci: po czym poznać, że dziecko je ma?

Objawy pasożytów u dzieci to najczęściej biegunka, nieokreślone bóle brzucha, wymioty, brak apetytu czy stan podgorączkowy. Objawy te nie są jednoznaczne i mogą być oznaką także innych chorób u dziecka. Pasożyty mogą także zamieszkiwać organizm i nie dawać żadnych objawów.
Katarzyna Imiołek
światowy dzień mycia rąk
robaki
zdrowie dziecka
pasożyty

Pasożyty - trudny przeciwnik

Wystarczy, że dziecko zje niedomyty owoc, będzie miało kontakt z zarobaczonym psem albo pobawi się w brudnej piaskownicy.
Marta Kabulska